Milas Çizgi Gazetesi

MİLAS BELEDİYESİ, AYA İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

MİLAS BELEDİYESİ, AYA İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
Süt Birliği
66 okundu Okundu
22 Temmuz 2023 - 12:03
Süt Birliği

Muğla Acil Durum Yardım Arama Kurtarma Derneği(AYA) ile Milas Belediyesi arasında doğal afet ve acil durumlarda arama kurtarma hizmetlerinin yürütülmesinde işbirliği yapılmak üzere protokol imzalandı. Protokole göre dernek, acil durumlarda Milas Belediyesi Arama Kurtarma Birimi ile işbirliği yapacak.

 

Milas ilçesi coğrafi sınırları içerisinde meydana gelebilecek doğal afetlerde ve acil durumlarda arama kurtarma hizmetlerinin hızlı yürütülmesi amacıyla Milas Belediyesi ile Muğla Acil Durum Yardım Arama Kurtarma Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Acil durum ve arama kurtarma ekiplerinin görev ve sorumluluklarının tespit, koordinasyon, hareket tarzı, ilk yardım, arama kurtarma faaliyetlerinin yanı sıra; sosyal faaliyet çalışmalarında işbirliği yapılabilmesi amacıyla Muğla Acil Durum Yardım Arama Kurtarma Derneği(AYA) ile Milas Belediyesi arasında işbirliği protokolü imza töreni gerçekleştirildi.

Milas Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen imza töreninde; protokolü Muğla Acil Durum Yardım Arama Kurtarma Derneği(AYA) Başkanı Turgay Güngör ile Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat imzaladı.

Protokol kapsamında, Milas Belediyesi Afet ve Acil Durum Müdahale Planı çerçevesinde Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Arama Kurtarma Birimi ile beraber çalışılarak işbirliği yapılacak.

Muğla Acil Durum Yardım Arama Kurtarma Derneği, son yıllarda Milas’ta meydana gelen doğal afet ve acil durumlarda görev almış, birçok canlının hayatını kurtarmıştı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla