Milas Çizgi Gazetesi

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MUHAMMET TOKAT BEYEFENDİYİ TANIYALIM

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MUHAMMET TOKAT BEYEFENDİYİ TANIYALIM
Süt Birliği
Sercan ErginTÜM YAZILARI
Okundu
12 Eylül 2023 - 9:12
Süt Birliği

Merhaba Milas Çizgi Gazetesi teknik Alan Köşesi okurları bugün sizlere köşemde, belediye Başkanı olduğu günden beri, Muğla Mahalli Liginde yer alan Milas Belediye Milas Spor, Doktor Alp Milas Spor A.Ş., Güllük Spor, Dörtyol Spor, Ergin Spor, Menteş Spor, İsmetpaşa Spor, Bafa Zeytin Spor, Güllük Hermiyas Spor, Kıyıkışlacık Spor, Boğaziçi Bargilya Spor takımlarına spor malzemeleri ve maddi katkılarda bulunan sporcunun dostu Milas’ın sevilen, sayılan Belediye Başkanı Avukat Sayın Muhammet Tokat Beyefendiyi  tanıtacağım.

Sayın Tokat, 1967 Yılında Milas’ın şirin mahallesi Karacahisar Mahallesi’nde dünyaya geldi. İlk okulu Karacahisar İlköğretim Okulu’nda, orta ve lise öğrenimini Milas Lisesi’nde tamamladı.

1988 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden başarıyla mezun oldu. Sayın Tokat 1989-2009 yılları arasında Milas’ta serbest avukatlık yaptı. Evli ve iki çocuk babası olan sayın Tokat 1999 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milas Belediye Meclis üyeliği görevini yürüttü. 2007 yılının Aralık ayında Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe kongresinde aday olarak ilçe başkanı seçildi. Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi’nin Kurucu Başkanlığını yaptı.

Sayın Tokat 6 yıl Muğla Barosu Milas ilçe Temsilciliği ile bu süreçte Milas Tüketici Hakları Hakem heyetinde iki dönem görev aldı. 1998-2004 yılları arasında üç dönem Muğla Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulundu.

Milas’ın Sosyal, kültürel ve görsel açıdan yaşanılır bir kent haline gelmesi hedefiyle 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkanlığı görevine aday oldu. Yapılan seçimlerde Milas halkının taktiri ve ilgisiyle Milas Belediye Başkanı oldu. Sayın Tokat üç dönemden beri Milas Belediye Başkanı olarak görevini layıkıyla sürdürmektedir.

Sayın Tokat üç dönemden beri ilçemizin köklü kronik sorunlarına el atarak başarılı çalışmalar yaptı. İmar, alt yapı, restorasyon yeşil alan organize sanayi, Akgedik Barajı’ndan su alınması, spor kompleksi, kültür merkezi fuarı, uluslararası festival, çarşı ve pazar yeri düzenlemesi gibi sorunları ele aldı. Uygulamaya giren ve halen proje aşamasında tamamlanmış çalışmalarla kentte önemli bir değişim ve dönüşüme imza attı. Hedefi, Türkiye’nin ve Dünyanın önemli bir kentini yaratmaktır.

Yalnızca ilçe Merkezi değil, belde ve köylerde de güzel çalışmalar yapıyoruz diyen Sayın Tokat 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden yeniden aday olarak gösterildi ve ikinci dönem yeniden Belediye Başkanı seçildi. İkinci dönem görev süresi boyunca uygulamaya koyduğu projelerle ilçenin çehresini, kaderini değiştirme hedeflerini yerine getirdi.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen yerel seçimlerde Milas halkının takdir ve desteği ile yeniden seçildi. Sayın Tokat yeni dönem boyunca gerek şehir merkezi gerekse kırsal mahallelerimize yapacağı çalışmalarla kentimize yaşayanların mutlu, dışarıdan bakanların gıpta ettiği Milas için aşkla çalışmalara devam etmektedir. Üç dönemden beri Milas Belediye Başkanlığı görevinde bulunan sayın Muhammet Tokat Milas Spor Kulübü’ne bugüne kadar yaptığı büyük maddi yardımların yanı sıra son günlerde yaşanan üzüntü verici olaylara Milas Belediye Milas Spor adı altında yaptığı olağanüstü çaba ile Milas sporumuzu girdiği çıkmazdan yeni yönetim kurulu üyeleriyle düzlüğe çıkardı. Sayın Başkanım Muğla Mahalli Liginde 11 takımımıza yaptığın malzeme yardımı, maddi yardımlar için zatıalinize minnettarız. İyi ki varsınız Sayın Başkanım Allah her şeyi sizin gönlünüze göre versin size çocuklarınla aile bireylerinle uzun ömürler diliyorum.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla