Milas Çizgi Gazetesi

MHP’DE YENİ İLÇE BAŞKANI TUNAHAN ONGÜN

MHP’DE YENİ İLÇE BAŞKANI TUNAHAN ONGÜN
Süt Birliği
Okundu
08 Eylül 2023 - 21:35
Süt Birliği

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 14’ncü Olağan Genel Kurulunu bugün Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda, kalabalık bir katılımla gerçekleştirdi. Tunahan Ongün’ün tek aday olarak yapılan genel kurulda, yaklaşan yerel seçimler öncesinde birlik ve beraberlik vurgusu yapılırken, 3 yıllığına ilçe başkanı seçilen Ongün’den geçmişte bu davaya gönül vermiş fakat herhangi bir sebeple kırgın-küskün olanlara yeniden ‘yuvaya dön’ çağrısı yapıldı. İlçe Başkanı Seçilen Ongün; “Kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden bu davaya hizmet etmek için buradayız. Bizleri bugünlere getiren, yetiştiren tüm büyüklerimize teşekkür ediyor, bundan sonra da desteklerini bekliyoruz” dedi.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda bugün 14’ncüsü gerçekleşen genel kurula; MHP İl Başkanı Oğuz Akarfırat, ilçe başkanları, eski il ve ilçe başkanlarının yanı sıra AK Partili ve MHP’li belediye meclis üyeleri, AK Partili Milas ilçe yöneticileri, mahalle muhtarları, ilçedeki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve MHP’li üyeler katıldı.

Saygı duşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığına MYK Üyesi Bahadır Alperen, divan üyeliklerine eski Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Dr.Hacı Çelik ve Ortaca İlçe Başkanı Nebahat Akyıldız Çobanoğlu seçildi.

Kongre başlangıcında MP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin kongreye gönderdiği mesaj okundu ve ardından Cüneyt Akar yönetimindeki teşkilatın faaliyet ve gelir-gider raporları okunarak üyelerin oylarına sunuldu. Her iki rapor da oybirliğiyle ibra edildikten sonra kürsüye, seçildiği günden bugüne başarılı bir yönetim sergileyen ve görevi yeni ilçe başkanı Tunahan Ongün’e devreden Cüneyt Akar geldi.

Akar, salondaki tüm misafirleri selamladıktan sonra konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Milas ilçe toyumuza hoş geldiniz şeref verdiniz. 54 yılık siyasi geçmişimizde milli gönüllerde yer ettik. Akif’in dediği gibi üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapmadık. Hele hak namına haksızlığa ölsek tapmadık…

Zaman oldu şafağı sökmeyen gecelerde, ülkülerimizin nuruyla aydınlandık…

Zaman oldu bir hilal uğruna, hakikat uğruna bir haysiyet ufkunda güneş gibi battık…

Vazgeçmedik sevdamızdan, dönmedik yolumuzdan. Şikayet etmedik sırtımızdaki yüklerden. Çünkü yolu doğru olanın yükü ağır olur dedik.

Ülkücü olmanın varsa bir bedeli seve seve ödemeyi diledik. Milliyetçi ülkücü hareket Türklüğün bekasını korumaya yemin etmiş, inanmış vicdanların, ilkeli dava insanlarının düşmeyecek kalesidir.

Ardımızda tarih, yanımızda dava arkadaşlarımız, başımız da al bayramız, bağrımızda üç hilalli sancağımız… Ne mutlu ki bu kutsal davaya ilçe başkanlığı yapmak nasip oldu.

Ne mutlu ki bu davanın bayrağını taşımak nasip oldu!

Benden sonra gelecek olan ağabeyim Tunahan başkanıma, bayrağı şeref duyarak teslim edeceğim. İnanıyorum ki değişim ile başlayan bu rüzgâr benden sonra ki dava arkadaşım sayesinde, yaklaşan yerel ve mahalli idari seçimler sürecinde Milas da Milliyetçi Ülkücü Hareketin iktidarı ile sonuçlanacaktır.

Bu süreçte dün olduğu gibi bugün de, yarın da, davamın emrinde olan bir nefer olmaktan

Her zaman şeref ve onur duyacağım.

Sözlerimi merhum vatan şairimiz Mehmet Akif’in sözleri bitirmek isterim;

Bastığımız yerleri toprak diyip geçmiyoruz.

Hep düşünüyoruz altında yatan nice kefensiz yatanı.

Şehit oğluyuz incitmiyoruz atamızı, dünyaları alsak da

Cennet vatanı,

Hakkıdır hür yaşamış bayramın hürriyet, hakkıdır, hakka tapan milletimin istiklal!

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!”

Akar’ın ardından kongrede görevi teslim alan yeni MHP Milas İlçe Başkanı Tunahan Ongün kürsüye gelerek şunları söyledi:

“TÜM KADROLARIMIZLA GÖNÜLLERDE YER ETMEYE GELDİK.”

“Ülkücü ve milliyetçi harekete gönül vermiş değerli dava arkadaşlarım, Hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Türk milliyetçiliği davasına gönül veren ülkücü kardeşlerim, Türkiye sevdamızı gelecek nesillere taşıyacak aziz dava ve yol arkadaşlarım. Bugün çıkmış olduğum bu yolda Türk milliyetçiliğine gönül vermiş bir kardeşiniz olarak, Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ve Türk milliyetçiliğini yaşatmak uğruna hayatını feda eden şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal davayı Milas’ımızda, Çukur’undan Kultak’ına, Tuzabat’ın Meşelik’ine, Ortaköy’ünden Kazıklı’sına nakış nakış dokuyarak milliyetçi hareketi iktidara taşımak için,

Milliyetçi-ülkücü ruh, çelikten irade ve inançlı kadrolar ile işte bugün burada karşınızdayım.

2024 Mart ayında gerçekleşecek olan mahalli ve idari yerel seçimlerde, ben ve arkadaşlarım çıkmış olduğumuz bu yolda bilge liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin hedef gösterdiği, ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ anlayışı ile milliyetçi ülkücü hareketi Milas’ta yerel iktidara taşıyacağız.

Dün milliyetçi ülkücü hareketin sofrasından yemek yiyen, bu dava sayesinde makam mevki sahibi olan, benlik ve şahsiyetini kaybedip bugün milliyetçi ülkücü hareketin düşmanlığını yapanlar(!) bilmelidirler ki, bu dava tüm kişisel ve şahsi çıkarların üstündedir.

Bu uğurda 5 bin şehit verilmiştir.

Bu yolda sen ben değil biz olarak, mücadelemizi geçmişten günümüze bütün dava arkadaşlarımızı kucaklayarak devam edeceğim.

Bu kapsamda genel başkanımızın da ifade ettiği gibi, partimize gönül vermiş herhangi bir sebeple uzak düşmüş gönül kırgınlığı yaşayan herkese buradan tekrar sesleniyorum;

Gün birlik olma günü… Gün milliyetçi ve ülkücü hareketi iktidara taşıma günüdür. Bu uğurda tüm kadrolarımızla gönüllerde yer etmeye geldik.

Sözlerimi burada tamamlarken bu dava uğruna can vermiş başta aziz şehitlerimiz olmak üzere, ahirete göç etmiş olan tüm dava büyüklerime Allahtan rahmet diliyorum.

Emanetleri olan bu davayı, günümüze kadar yolundan sapmadan dimdik durarak taşıyan bugün bizlere devreden değerli kardeşim Cüneyt başkanım başta olmak üzere aramızda bulunan önceki dönem başkan ve yöneticilerine teşekkürü bir borç bilirim.

Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın Allah yar ve yardımcımız olsun.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!”

İlçe Başkanı Tunahan Ongün’ün ardından kongrede son konuşmayı ise MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat yaptı. İl Başkanı Akarfırat, Milas’ın ardından Yatağan İlçe kongresinin de olduğunu belirterek, tüm katılımcılara teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

Kongrenin gündem maddeleri gereği siyasi konuşmaların ardından seçimlere geçildi.

400 delegesi olan MHP Milas İlçe yönetimi şu isimlerden oluştu:

Tunahan Ongün (ilçe başkanı), Bahadır Çelik Dinç, Şerife Yeladı, Ayşe Ün, Ertuğrul Memiş, Tahir Saylak, Kamil Soykan, Yakup Çal, Mehmet Tevfik Erdinç, Tunahan Bircan, Mehmet Ali Tiryakioğlu, Hakan Altun, Yıldıray Şen, Selahattin Kaya, Mahmut Akdoğan, Ali İhsan Alkaya, Celal Eyidil, Sergen Taş ve Mustafa İpek.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla