Milas Çizgi Gazetesi

MGC BAŞKANI AKBULUT’TAN BİR DİZİ ZİYARET

MGC BAŞKANI AKBULUT’TAN BİR DİZİ ZİYARET
Süt Birliği
71 okundu Okundu
18 Eylül 2023 - 10:47
Süt Birliği

Muğla Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Süleyman Akbulut, bir günlük çalışma kapsamında cemiyet üyeleri ve Milas Kaymakamı M. Ünver Böke’yi ziyaret etti.

 

Cemiyet Başkanı Akbulut’a, yönetim Kurulu Üyesi Melih Kaşkar ve cemiyetin Milas Temsilcisi Oktay Çayırlı da eşlik ederken, başkan ve üyeler kendi meslekleriyle ilgili sorunları ve çözüm önerileri konusunda bir kez daha görüş alışverişinde bulundular.

Ülkedeki yaşanan ekonomik sorunlardan en fazla etkilenen kesimin temsilcileri olduklarına vurgu yapan Cemiyet Başkanı Akbulut; “Bir yandan mesleki sorunlarla boğuşurken bir yandan da sürekli artan döviz kuru nedeniyle baskı maliyetlerine yetişilemez oldu. Çalışanın maliyeti, vergi, sigorta ve bağkur primleri, ulaşım masrafları sektör temsilcilerini bir hayli zorlayan kalemler oldu. Bu sorunlara bir de hemen her gün meslektaşlarımıza yönelik saldırıları da eklediğiniz de mesleğin sürekliliğini sağlayacak yeni personel bulmakta zorlanıyoruz. Ne yazık ki mesleğimiz giderek cazibesini kaybediyor.

Her şeye rağmen büyük bir özveriyle bu mesleği sürdürmeye çalışanları yürekten kutluyorum. Her türlü teknolojik yeniliği takip eden, temin ederek mesleğini geliştirmeye çalışan tüm meslektaşlarımıza; doğru, hızlı ve tarafsız habercilik konusunda her türlü çabayı gösterenlere teşekkür ediyoruz ve yerel basına sahip çıkılması konusunda sürekli topluma yaptığımız çağrıyı bir kez daha yineliyoruz” dedi.

Cemiyet üyesi basın çalışanlarından Milas özelindeki sorunlarla ilgili bilgi alan Cemiyet Başkanı Akbulut, yerel yöneticilerin çözeceği sorunların kısa zamanda çözüme kavuşması için yönetim olarak ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini söyledi.

Cemiyet üyelerine yönelik ziyaretlerin ardından Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’yi de makamında ziyaret eden Akbulut ve beraberindekiler, Kaymakam Böke’ye de basın çalışanlarının ilçedeki tüm kurumlarla daha sağlıklı iletişim kurma konusunda görüş alışverişinde bulundular.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla