Milas Çizgi Gazetesi

MERHABA…

MERHABA…
Süt Birliği
Sercan ErginTÜM YAZILARI
142 okundu Okundu
15 Ağustos 2023 - 10:56
Süt Birliği

Merhaba Milas Çizgi Gazetesi ‘Teknik Alan Köşesi’ okurları

Bugün ilk kez yazacağım köşeme başlamadan önce izninizle kısada olsa naçizane kendimden bahsetmek istiyorum. Futbola çok küçük yaşta Milas toprak sahasında arkadaşlarımın aracılığıyla henüz 15 yaşında iken başladım. O yıllarda Milas’ta tek takım olan Milas Gençlikspor takımı forması altında askere gidinceye kadar 11 numaralı formayı giydim. Vatani görevimi yaptıktan sonra doğup büyüdüğüm Milas’ıma tekrar geldiğimde ilk işim Milas Doğanspor takımını kendi imkanlarımla kurmak oldu. O yıllarda Milasgücüspor takımı da kurulunca Milas’ta futbol çığ gibi büyümeye başladı.

Üç takımla Milas’ta…

Güzel işlere imza attığımız günlerde merhum ses sanatçısı Nazmi Yükselen ağabeyimin teklifi ile kendimi İzmir sahnelerinde ses sanatçısı olarak buldum. 30 yıl İzmir’de mesleğimi icra ettikten sonra 1999 yılında Milas’ıma temelli yerleştim. Bugüne kadar Milas Medya’da 23 yıl sayın Nazmi Doğru beyefendinin gazetesinde hizmet verdim. Nazmi Doğru beyefendinin gazetelerini satması sonrasında 20 aydan beri Milas Önder Gazetesi’nde Sayın Coşkun Efendioğlu’nun gazetesinde spor muhabiri olarak görev yaptım. Köşemden hem Sayın Nazmi Doğru’ya, hem de Önder Gazetesi sahibi Sayın Coşkun Efendioğlu’na bana verdikleri imkan için binlerce teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz Cuma günü Sayın Kemal Sürgün Beyefendinin gazetesi olan Milas Çizgi Gazetesi’nde çalışmaya başladım. Çizgi Gazetesi’ndeki ilk köşe yazımı bugün geçtiğimiz günlerde isim değiştiren Doktor Alp Milasspor A.Ş.  Takımının transfer haberleriyle başlıyorum. 62 yıldır amatör bir ruhla Milas’ta, İzmir’de ve Muğla’da spor muhabirliği görevinde bulundum. Allah nasip ederse spor muhabirliğine ölünceye kadar devam etmek istiyorum.

Milas Çizgi Gazetesi’nde çalışacağım süre içerisinde Muğla Mahalli Ligi’nde Süper Amatör Kümede yer alan Milas Belediye Milasspor, yine Mahalli Süper Amatör Küme’de yer alan Doktor Alp Milas Spor A.Ş. takımı, Muğla Mahalli Liginde Birinci Amatör kümede yer alan Kıyıkışlacıkspor, Dörtyolspor, Güllükspor, Milas Boğaziçi Bargilya Spor, takımları ve Muğla Mahalli İkinci Amatör kümede  bu sezon yer alacak olan Milas Erginspor, Bafa Zeytinspor, Güllük Hermiyas Spor ve Mahalli liglerde alt yapılarda  yer alan İsmetpaşa Spor, Milas Menteş Spor, Doktor Alp Milas Spor  A.Ş. Takımlarının alt yapılarında yer alan bütün takımlarımıza  bu güne kadar olduğu gibi ayrım yapmadan hizmet vereceğim. İzninizle Milas Çizgi Gazetesi, Teknik Alan köşesinde bugün Doktor Alp  Milasspor takımı hakkındaki elde ettiğim bilgileri siz degerli spor sever okurlarımla paylaşmak istiyorum.

2023-2024 sezonunda Muğla Mahalli Süper Amatör kümede kurulan elit kadro ile gurup şampiyonluğu hedefleyen Doktor Alp Milasspor A.Ş. takımını bu sezon Türk futbolunun tanınmış spor adamlarından Deniz Kibar Hoca çalıştıracak.  Deniz Kibar hocanın yardımcılığını Cavit Bulgulu yapacak. Doktor Alp Milasspor takımının Spor Koordinatörlüğünü Milas Milli Eğitim Müdürlüğü’nde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan İzmir’in tanınmış spor adamlarından Beden Eğitimi Öğretmeni Ali Akın Çilek yaparken, alt yapılarda şu isimler teknik adam olarak görev yapacaklar. Güray Fedekar, Çağrı Arıkan, Mehmet Kurşun, KALECİ Antrenörü İsmail Alptekin.

Doktor Alp Milasspor A.Ş. takımının hocaları cuma günü yeni yönetim kurulu üyesi Mehmet Ilbıra’nın ofisinde Milas basın mensuplarının takip ettiği imza töreninde iki hoca ile sözleşme imzaladılar.

Hocaların imza atması sonrasında mevcut kadroya Faruk Şahin, Caner Tahtacı, Batuhan Ertan, Özgür Görkem Balık isimli 4 yetenekli oyuncu takıma katıldılar. İmza töreni sırasında herkes gibi basın mensupları da törene katılanlara kendilerini tanıttılar.

İmza töreninde konuşma yapan Doktor Alp Milasspor A.Ş. takımının sahibi 47 yaşındaki Doktor Alper Yalçın yaptığı açıklamada; “Takımımızda görev yapan başta hocalarımız olmak üzere takımda forma giyecek olan sporcularımıza çalıştıracak olan hocalarımıza güveniyoruz. Allah’ın izni ile hedefimiz olan  şampiyonluğu  bu sezon elde edeceğiz” dedi.

2023- 2024 sezonunda  Muğla Mahalli Süper Amatör kümede forma giyecek olan sporcular şunlar; İhtilal Durmuş, Okan Pınar, Mehmet Özdaglı, Kürşat Nazım Dilaver, İrfan Sevindi, Mert Emreman, Yiğithan Yüksel, Mustafa Saydam, Emre Karayılgın, Vedat Aras, Ortaklarspor takımından kaleci Umut A. Çetin, Süleyman Kıratlı, Samsun Havzaspor takımından Ziya Burak Yılmaz, Görkem Balık, Batuhan Ertan, Caner Tahtacı, Faruk  Şahin, Çanakkale Bigaspor’dan Furkan Dıravacı olmak üzere 20 sporcu bulunuyor.

Doktor Alp Milasspor A.Ş. takımı görkemli geçen imza töreni sonrasında topluca hatıra resmi çektirerek imza töreni sona erdi. 2023-2024 sezonunda kurdukları elit kadro ile gurup şampiyonluğuna oynayacak olan Doktor Alp Milasspor A.Ş. takımına Milas Çizgi Gazetesi ailesi olarak başarılar diliyorum herkese sevgi ve  saygılar sunuyorum.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla