Milas Çizgi Gazetesi

KAMUOYUNA…

KAMUOYUNA…
Süt Birliği
Okundu
27 Ekim 2023 - 10:35
Süt Birliği

Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Sekreteri Mehmet Özdemir, 20 gündür İsrail tarafından bombalanan Gazze ile ilgili bir açıklama yaptı. Şube Sekreteri Özdemir, tarihten örnek vererek devam eden işgal ve beraberinde İsrail tarafından tüm dünyanın gözü önünde işlenen insanlık ve savaş suçuna dikkat çekti.

Türkiye Görme Engelliler Derneği Muğla Şube Sekreteri Mehmet Özdemir tarafından basın kuruluşlarına gönderilen yazılı açıklama şöyle:

“Türk İslam medeniyetinin hakim olduğu yüzyıllar boyunca bir sulh ve sükûnet merkezi, bir belde-i mamure olan ve kardeşliğin hüküm sürdüğü Orta Doğu coğrafyası, bugün emperyalizmin birinci Dünya Savaşı sonucunda bu coğrafyaya hükmetmesi parçalaması ve zenginliklerini yağmalama arzusuyla kanın, gözyaşının, savaşın, zulmün, ihanetin ve işkencenin hüküm sürdüğü bir duruma getirilmiştir.

Büyük Babil ve Roma sürgününü yaşayan, İspanyol katliamından İslam beldelerine sığınarak kurtulan, Rus Porgonu’nu yaşayan ve nihayet Hitler’in zulmüne maruz kalan Yahudiler, bu yaşadıklarının intikamını İslam coğrafyasından ve İslam topluluklarından çıkarma hevesiyle 1947-48’de Kenan Eli’nde yani Filistin’de bir bağımsız İsrail devleti kurmuşlardır.

Bu devlet; savaşa, kana, zulme, işkenceye ve her türlü insan hak ve hukukunu ihlale dayanan bir yapılanma ile yapılanmış; bu yapılanma neticesinde 1948’de 1967’de 1973’te Arap coğrafyasının; Mısır, Suriye, Filistin ve Lübnan’ın büyük bir kısmını işgal etmiştir. Bu işgal neticesinde Filistin’de bağımsız bir devlet kurma arzusu ortaya çıkmış, ancak bu Birleşmiş Milletler kararıyla da tescil edilmiş olmasına rağmen İsrail’in pervasız, insan hak ve hukukuna riayet etmeyen ve her türlü insani anlayıştan uzak davranışları neticesinde bir türlü uygulanamamıştır.

Filistin’de iki devletli bir çözüme yanaşmayan İsrail, Filistin halkının toprağını namusunu iffetini çalmış hırsız ve terörist bir devlettir en son Hamas’ın saldırılarını bahane ederek( bunu derneğimizin onaylaması elbette mümkün değildir) Gazze’ye büyük bir saldırı gerçekleştirmiş ve dokunulmaz olması gereken savaş hukukunda dokunulmayacak olan sivillerin sığındığı hastaneyi bile bombalamış, binlerce kişinin ölmesine sebep olmuştur.

Önce bu hastaneyi bombalanmasını kabul etmiş daha sonra Hamas’ın üzerine atmaya çalışmıştır. Maalesef ki büyük devletler faşist ve terörist İsrail’in bu pervasızlığına olağanüstü derecede destek vermiş, Akdeniz’e büyük askeri yığınaklar yapmışlardır. Bu da İsrail’i daha pervasız, daha korkusuz, daha acımasız hale getirmiştir.

Kamuoyu nezdinde bu hastane saldırısını kınıyor; savaşın, kanın, göz yaşının ve katliamların sona ermesini; Türk-İslam hakimiyeti döneminde bir barış cenneti olarak yaşanılan bu coğrafyaya yeniden barışın, adaletin, sükunetin hakim olmasını dileriz.”

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla