Milas Çizgi Gazetesi

KÂMİL GÜL GÜVEN TAZELEDİ

KÂMİL GÜL GÜVEN TAZELEDİ
Süt Birliği
Okundu
01 Aralık 2023 - 9:53
Süt Birliği

SS. 153 Nolu Milas Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi’nin Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Kamil Gül güven tazeledi.

 

SS. 153 Nolu Milas Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi’nin 2023-2024 Olağan Genel Kurul Toplantısı, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, kurum amirleri, oda başkanları, gaziler, mahalle muhtarları, kooperatif üyelerinin katılımıyla kooperatifin hizmet binasında gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması, istiklal marşımızın seslendirilmesinin ardından genel kurulun divan heyeti oluşturuldu.

Divan üyeliklerine; Kooperatif Ortaklarından, Mehmet Baş, Sezer Ateşoğlu, İhsan Yılmaz, İsmet Aloğlu, Mehmet Ramazan Karayel, Mehmet Nergiz ve Ramazan Güneş seçilmesinin ardından konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Kâmil Gül, kooperatifin tarihçesinin ardından kooperatifin yapacak olduğu çalışmalar ve yatırım programı hakkında ortaklarına bilgiler verdi.

“ZEYTİNYAĞI KONUSUNDA BİZ DE VARIZ DEMEYİ BAŞARDIK DEMEYE DE DEVAM EDECEĞİZ”

Kooperatifin 1913 yılında kurulduğunu ve 1935 yılında kooperatif haline geldiğini söyleyen Başkan Kamil Gül yaptığı konuşmada, 15 yıl öncesine kadar Milas zeytinyağının rafineride kullanıldığını ancak STKlar, ilgili kurumlar ve belediye ile yapılan ortak çalışmalar sayesinde artık Milas zeytinyağının da bilinen tanınan yağlar arasına girdiğini belirtti. Zeytinyağı üreticisinin her konuda arkalarında olduklarına da dikkat çeken Gül; “Zeytinyağı konusunda Milas’ta biz de varız demeyi başardık ve demeye de devam edeceğiz” dedi.

“TARİŞ DENİLİNCE AKLIMA ANILARIM GELİYOR”

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ise, TARİŞ denildiği zaman aklına ilk olarak İzmir Konak’taki TARİŞ mağazasının ve orada satılan ürünlerin geldiğini ifade ederek, Genel Kurul’un hayırlı olmasını diledi.

Başkan Gül’ün ardından kürsüye gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, zeytinyağı konusunda alınan mesafeye vurgu yaparak, Milas zeytinyağının ulusal ve uluslararası arenada aranılan istenilen bir yağ olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından bazı ortaklara plaket takdim edildi.

Mevcut Başkan Kamil Gül’ün tek liste ile girdiği seçimde Yönetim Kurulu ve Delege listesi şu isimlerden oluştu

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

Kamil Gül

Mustafa Yaşar Yılmaz

Abdurrahman Ateşoğlu

Ahmet Durmaz

YEDEK ÜYELER

Hüseyin İnpınar

Gazi Kıran

Sadettin Ölmez

Mustafa Karaca

KOOPERATİF TEMSİLCİSİ (DELEGE) ASİL ÜYELER

Kamil Gül

Suat Özcan Kayrak

Mustafa Çobankara

Mehmet Zafer Sakallı

YEDEK ÜYELER

Ersin Kaya

Fatma Atılgan

Hasan Başpınar

Adnan Onay

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla