Milas Çizgi Gazetesi

“TANIMIYOR; TANIMAYACAĞIZ”

“TANIMIYOR; TANIMAYACAĞIZ”
Süt Birliği
Okundu
08 Nisan 2023 - 12:04
Süt Birliği

DSP Milas İlçe Başkanlığı, Genel Başkanı Önder Aksakal’ın, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde desteklerinin Cumhur İttifakı’nın adayı mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yana olduğunu açıklaması üzerine bazı genel başkan yardımcıları olmak üzere partinin üst yöneticileri, birçok il ve ilçe başkanları görevlerinden istifa ettiler.

Geçtiğimiz hafta Milas İlçe Başkanlığı olarak Millet İttifakı’nın ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyecekleri yönünde açıklama yapan Milas İlçe Başkanı Gürsel Doğan, yeni bir açıklama yaparak kararlarında bir değişiklik olmayacağını belirtti.

DSP Milas İlçe Başkanı Gürsel Doğan, ilçedeki basın kuruluşlarına bir kez daha yazılı bir açıklama göndererek, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde, Millet İttifakı’nın ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini dile getirdi.

İlçe Başkanı Doğan’ın açıklaması şöyle: “07.04.2023 tarihli DSP Genel Başkanı Sayın Önder Aksakal’ın yapmış olduğu Cumhur İttifakına destek açıklamaları üzerine Milas örgütü adına görüşlerimizdir.

Kısa süre önce değerli basın emekçilerimize vermiş olduğumuz “BIRAKMADIK BIRAKMAYACAĞIZ” başlıklı demecimizde ne söylemiş isek bugünde arkasında duruyor “TANIMIYOR, TANIMAYACAĞIZ” diyoruz.

Kurucu önderimiz rahmetle andığımız Sayın Bülent Ecevit’in mirası olan Demokratik Sol hareketin yılmaz Ak Güvercinleri olarak Genel Merkezimizin almış olduğu Cumhur ittifakı destek kararını ‘Tanımıyor Tanımayacağız’ diyor dün olduğu gibi bugünde Millet İttifakı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz.

Tüm bu yaşanan gelişmeler dahilinde onurlu demokratik sol partimizin taban inisiyatifi olarak ‘Gerçek güvercin harekatını’ başlatıyoruz. Malumun itirafı gibi bizleri görevden el çektirebilir, yuvalarımızdan uzaklaştırabilir, hatta yok sayabilirsiniz. Kişisel ikballeriniz uğruna dürüstlük timsali ‘Karaoğlan’ felsefesini hiçe sayabilirsiniz. Her koşulda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi gaflet, delalet, hatta ihanet içerisinde bulunabilirsiniz. Bilmelisiniz ki kurucu liderimiz, onursal Genel Başkanımız rahmetle andığımız Sayın Bülent Ecevit’in Kıbrıs Barış Harekatı’nda dediği gibi ‘Emperyalizm ve uşaklarının oyunları yüce Türk Milletinin azmini sınayamaz’ doğrusuyla vatan namustur terk edilemez gerçeğini bugün için harekatımıza ilham kaynağı addediyoruz.

Bilmelisiniz ki ulusal kurtuluş savaşımızın yiğit önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu direnişinde gösterdiği çabayı gösterecek dirayet ve karakter DSP’li üyelerimizde vardır. Sözlerimizi ‘Tarih cesurlardan yanadır’ ibaresiyle sonlandırıyor, tüm Türkiye’de bulunan gerçek Demokratik Sol Partili yoldaşlarımızı bu onurlu duruşa davet ediyoruz.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla