Milas Çizgi Gazetesi

İÇMELER TESİSİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

İÇMELER TESİSİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR
Süt Birliği
Okundu
04 Temmuz 2023 - 17:21
Süt Birliği

Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris İçmeler sahilinde bulunan tesis için hazırladığı projeye yönelik ihale sürecini tamamlayarak yükleniciye yer teslimini gerçekleştirdi.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Milyon 465 Bin TL yatırımla başlatılan proje kapsamında tesisin sahil kısmının modern bir görünüme kavuşması sağlanıyor.

 Marmaris İçmeler Mahallesinde bulunan ve Büyükşehir Belediyesine devredilmesine rağmen uzun süren hukuki süreç ve proje onay işlemlerinin ardından ihale işlemleri tamamlanarak 19 Milyon 465 Bin TL’lik yapım işine başlanıyor. Proje kapsamında tesisin sahil kısmında düzenlemeler yapılarak kafe, eğitim binası, plaj alanları ve otopark yapılarak hizmete açılacak.

Onay Süreçlerinin Tamamlanmasının Ardından Çalışmalar Başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesine devredilen tesis için farklı kurum ve kuruluşlar tarafından davalar açılırken bu bölgede yapılacak olan çalışmalar için proje çalışmaları ve onay süreçleri işletildi. Tüm bu süreçlerin tamamlanmasının ardından tesiste düzenleme çalışmalarına hemen başlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda 7 Mart 2023 tarihinde ihale yaptı. İhaleye yeterli katılımın sağlanamaması üzerine rekabet koşulları oluşmadığından ve şeffaflık ilkeleri gereğince 4 Mayıs’ta tekrar ihale yapılarak 25 Mayıs 2023 tarihi itibariyle yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Çevre Düzenlemesi ve Sosyal Alan Düzenlemeleri Yapılacak

İzin ve ihale süreçlerinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgede çalışmalar başlatıldı. 2 etap olarak düşünülen projenin ilk etabında kıyı bölgesinde güvenlik binası yenilenecek, 2 adet eğitim binası, büfe, WC ve çevre düzenlemeleri yapılacak. Kısa sürede tamamlanması planlanan çalışmaların ardından tesis hizmete açılarak vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla