Milas Çizgi Gazetesi

Halkımızı Yeniden REFAH’a Kavuştaracağız

Halkımızı Yeniden REFAH’a Kavuştaracağız
Süt Birliği
62 okundu Okundu
13 Ocak 2023 - 13:52
Süt Birliği

Yeniden Refah Partisi Milas İlçe Teşkilatı, Genel Başkan Yardımcılarının da katılımıyla 1. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Tek aday olarak kongrede aday olan Kurucu İlçe Başkanı Ersin Toptaş, genel kurula katılan delegelerin oylarıyla başkanlığa seçilirken, Genel Başkan Yardımcısı Davut Güloğlu, yaptığı konuşma ile salondakileri adeta coşturdu. Güloğlu; “Hak, hukuk, adalet isteyen biri olduğum için bu partideyim. Bu toprakların yetiştirdiği bir sanatçı olarak başka partilerin teklifine evet diyebilir, şöhretime şöhret, servetime servet katabilirdim ama 3 çocuk babası olarak ekonomik sıkıntılar yüzünden büyük bir çöküntüye uğramış milletimize yalnız olmadıklarını, bu zor süreçten çıkaracak ‘Adil Düzeni’ yeniden bu topraklarda icra edecek kadroların Allah’ın izni, milletimizin teveccühü ile işbaşına geleceğine olan inancımla bu davanın içindeyim. Yoksa parasına benzin dökerek yakacak kadar aptal biri değilim! Her gün uçakla bir il veya ilçeye giderek bu davayı anlatıyorum. Oysa bir köşede oturur, daha fazla para kazanır ve hayatın keyfini çıkarırım” diyerek neden Yeniden Refah Partisi’nde olduğunu anlattı. Güloğlu salondaki gençlere önemli mesajlar verdi.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantı, divan heyetinin oluşması, gündem maddelerin okunması ve ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Kongrenin açılış konuşması için kürsüye gelen partinin kurucu ilçe başkanı Ersin Toptaş; “Göreve gelişimizin bugün 41’ncü günü… Bu süreçte parti binamızı tuttuk ve tabelamızı asarak, içinin tefrişatını da partimize ve Milaslı hemşehrilerimize yakışır bir şekilde oluşturduk. İki aracımızı da giydirerek parti çalışmaları için hazırladık.

40 günlük süreçte ilçemize bağlı 132 mahallemizden 30’dan fazlasını ziyaret ederek vatandaşlarımızla buluştuk, tanıştık. Önümüze çok engel çıkarıldı, şikayet edildik ancak yılmadık. Yönetimi oluşturan bizler hiçbir maddi çıkar, siyasi menfaat beklentisinde değiliz. Allah’ın rızasını kazanmak, milletimize olan borcumuzu, bu topraklara olan borcumuzu ödemek için merhum genel başkanımız Necmettin Erbakan Hocamızın izinde, genel başkanımız Sayın Fatih Erbakan’ın önderliğinde bu yola çıktık. Kısa zamanda tüm engellemelere, tüm zorluklara rağmen bir avuç davaya inanan yol arkadaşımızla çıktığımız bu yolda beklentilerin çok ötesinde kocaman bir aile olduk. Bize inanan hemşehrilerimizin desteğiyle bu yolda çok aydınlık bir gelecek bizi bekliyor” diyerek, yönetim kurulunda görev alacak isimleri sahneye davet ederek, birlikte objektiflere poz verdiler.

Yeniden Refah Partisi Milas İlçe Kurucu Başkanı Ersin Toptaş’ın ardından kürsüye gelen İl Başkanı Yılmaz Elçin ise partinin il merkezi ve ilçelerdeki teşkilatlanma çalışmalarından kısaca bahsederek; “Birkaç kişi ile yola çıktık ancak kısa zamanda büyük bir aile olduk. Toplumun bir bölümü bizi yeni kurulan bir parti olarak görüyor. Oysa biz yeni değil, yeniden geliyoruz. 1994 yılında bu ülkede başlattığımız ekonomik kalkınma hamlesini yeniden tesis etmek için geliyoruz. Aziz milletimizi; hak, hukuk, adaletle yeniden buluşturmak üzere geliyoruz. Yozlaşmaya başlayan, çöküntüye uğrayan toplumsal birlikteliğimizi yeniden oluşturmak için geliyoruz. Ülkemizin, içeride ve dışarıda kaybettiği güveni yeniden tesis için geliyoruz. Emeklimizi, çalışanımızı, memurumuzu, çiftimizi içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıdan kurtararak, tarımda ve sanayide yeniden güçlü Türkiye’yi inşa etmek için geliyoruz” dedi.

“BUGÜNE KADAR BİZLERİ HEP ALDATTILAR”

Kongreye katılan genel başkan yardımcıları İbrahim Meral ve Yahya Coşkunsu’nun ardından son konuşmacı olarak kürsüye gelen Genel Başkan Kültür ve Sanat Danışmanı-Genel Başkan Yardımcısı Davut Güloğlu, salondakileri coşturan bir konuşma yaptı. Güloğlu; “Sanatçı kimliğiyle Milas’a gelseydim inanın bu salon tıka basa dolardı. Bugün dolmamış olmasının birçok nedeni var. Birincisi, ilçede kurulalı henüz 40 gün oldu. İkincisi her gittiğimiz yerde olduğu gibi burada da teşkilatımızın önüne birçok engel çıkarıldı. Kimisi işinden olmamak için partimize gelemedi. Kimisi farklı endişe ile baskı ve yaratılan korku imparatorluğu ile bugün buraya gelemedi. Ancak siz buradaki sayısal azınlığa bakmayın. Biz Adil Düzeni yeniden inşa edeceğimiz, güçlü Türkiye’yi yeniden yönetmeye başlayacağımız günlere bu inanmış yüreklerle kavuşacağız.

Herkes bana neden bu partidesin diye soruyor. Ben aptal biri değilim! Diğer partilerden gelen teklifleri kabul eder, hem şöhretime şöhret, hem de servetime servet katardım. Otururdum evimde ailemle birlikte günümü gün ederdim. Oysa ben her sabah uçakla Türkiye’nin bir iline veya ilçesinde gidiyor, orada bu davayı anlatıyor, iktidara geldiğimizde nasıl bir ülkede yaşayacağımızı, milletimize hak ettiği yaşamı nasıl sağlayacağımızı anlatıyorum. Adeta paramın üzerine benzin döküp yakıyorum. Bizler öyle zengin falan değiliz. Kimseye dağıtacak paramız yok. Bizler Allah’ın rızasını kazanmak için, milletimize bugünden daha güzel bir hayatı yaşatmak, çocuklarımıza, gençlerimize daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalışıyoruz.

Bir sanatçı olarak söylüyorum; bugüne kadar bizleri hep aldattılar. Bugün televizyonlarda izlediğiniz dizilerde her türlü yozlaşmayı, ahlaki çöküntüyü hepimiz görüyoruz. Biz bu değiliz… Biz bin yıllık geçmişimizde nasıl bir millet olduğumuzu biliyoruz, unutmadık. Ama birileri özellikle de gençlerimize farklı bir dünyayı tanıtmaya çalışıyor. Buna izin veremeyiz, vermemeliyiz.

İnanın bu ülke sanıldığından daha güçlü… Yeter ki doğru kadroların, işinin ehli yöneticilerin yönettiği bir ülke olsun. Güçlü tarımı, güçlü sanayisi ile bu ülke kısa zamanda ayağa kalkar ve insanlarını çok daha müreffeh bir şekilde yaşatır. Tüketen değil, üreten bir toplum olduğumuzda nasıl güçlü ve zengin bir ülke olduğumuzu tüm dünya görecektir.

Geçmişte memuruna, emeklisine, çalışanına yüzde 5,10, 15 gibi artış verilirken, merhum genel başkanımız Necmettin Erbakan, yüzde yüze yakın artışla ülke insanının yüzünü güldürmüştü. Nereden bulacaksınız diye sorduklarında, ‘biz önce veririz, sonra buluruz’ demişti. Şimdi onun izinde, oğlu Fatih Erbakan ile birlikte yürüyen kadrolar olarak diyoruz ki, göreve geldiğimiz gün çalışanımıza, memurumuza, emeklimize % 150 zam vereceğiz. Onları bugün yaşadığı sıkıntılardan bir çırpıda kurtaracağız. Merak etmeyin. Bu ülkenin kaynakları var. Yeter ki doğru kullanılsın.

Sevgili gençler. Sizlerle kendimi aynı kuşak olarak görüyorum. 3 çocuk babası olarak bugün sizlerin taşıdığı gelecek kaygısını ben de çocuklarım için taşıyorum. Onları başka ülkelere gitmek zorunda bırakmamak için elimden ne gelirse yapmaya çalışıyorum. Aranızda ilk kez sandığa giderek oy kullanacaklar var. Sizlerden tek isteğimiz kendiniz için aklınız ve vicdanınızla sandığa gidin. Kim olduğunuzu unutmadan, geçmişinizi unutmadan, başkalarına özenti duymadan kendi geleceğinizi şekillendirin” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet ve gelir-gider tabloları okundu ve oybirliğiyle ibra edildi. Yapılan seçimde, kongreye katılan tüm delegelerin oylarıyla Ersin Toptaş, yeniden ilçe başkanlığına seçilirken, yönetiminde şu isimler yer aldı.

Erol Özdemir, Mehmet Güder, Ertuğrul Ayvaz, Aktan Güngörmez, Levent Polat, Birol Katırcı, Mesut Uzakgiden, Murat Koldaş ve Hikmet Toptaş.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla