Milas Çizgi Gazetesi

“GÜÇLÜ, MUTLU VE DAHA UMUTLU BİR MİLAS İÇİN ADAYIM”

“GÜÇLÜ, MUTLU VE DAHA UMUTLU BİR MİLAS İÇİN ADAYIM”
Süt Birliği
69 okundu Okundu
29 Kasım 2023 - 10:50
Süt Birliği

2019 yılında yapılan son yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Meclis Üyesi seçilen ve 1 yıl da belediye başkan yardımcılığı görevini yürüten Halil Mutlu, önümüzdeki yılın Mart ayında yapılacak yerel seçimlere Milas Belediye Başkan Aday Adaylığını partinin bulunduğu Arasta’da açıklayarak, başvuru dosyasını İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya’ya teslim etti.

 

Aday adaylığını açıklayan Halil Mutlu, parti binasının bulunduğu Arasta’ya ‘ekip arkadaşlarım dediği’ kalabalık bir grupla girerek, toplanan kalabalıkla tek tek tokalaştı. Mutlu’nun aday adaylığını açıklaması ile ilgili düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, partililere hoş geldiniz diyerek söze başladı ve şöyle devam etti:

“CUMHURİYET HALK PARTİLİLER OLARAK ÇOK BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

“Biliyorsunuz ki biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak çok büyük bir aileyiz. Genel Başkanımızın da dediği gibi Atatürk’ün partisi, ülkemizin kurucu partisidir. Bu nedenle yerel seçimlerde de baba ocağında kapımızın herkese açık olduğunu belirtmek istiyorum.”

İlçe Başkanı Çetinkaya kısa konuşmasının ardından mikrofonu Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a bıraktı. Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise konuşmasında şunları söyledi:

“CHP’NİN MUĞLA’DAKİ İKTİDARINI PEKİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

“Hem belediye başkanlığı aday adaylığı, hem de belediye meclis üyeliği aday adaylığı için başvuran tüm arkadaşlarıma yürekten tebriklerimi sunuyorum ve başarılar diliyorum. Onlarla birlikte omuz omuza bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz. Milas’ta ve Muğla’nın tüm ilçelerinde hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin Muğla’daki iktidarını daha da güçlendirecek ve pekiştirecek için çalışacağız.

“GENÇLİĞİMİZ, ENERJİMİZ VE ÇALIŞKANLIĞIMIZ İLE BU GÖREVİ YAPACAK GÜÇ VE KUDRETTEYİM”

Alandaki kalabalığı selamlayarak hoş geldiniz diyen Belediye Başkan Aday Adayı Halil Mutlu, alkışlar arasında kürsüye geldi ve adaylık başvuru dosyasını İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya’ya teslim etti.

Mutlu konuşmasında; “Sayın Başkanlarım, Sayın Belediye Meclis üyelerim, kıymetli muhtarlarım, değerli basın mensupları, partimizin yükünü çeken; ilçe yönetim kurulumuz, her zaman bu kavgada biz de varız diyen, en iyiyi yapan vefakâr kadın kolları başkanımız ve üyeleri, geleceğimizin güvencesi, enerjisi bol gençlik kollarımızın başkanı ve üyeleri. Bugün buraya beni desteklemeye gelmiş olan partimizin temel taşları ve bir parçası olmaktan gurur duyduğum partililerimiz hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.

Partimizin 1992 yılında tekrar kurulması sırasında kurucu üye olarak partime emek vermeye başladım.  2 dönem yönetim kurulu üyeliği, 2 dönem ilçe sekreterliği ve bir dönem de ilçe başkanlığı yaptıktan sonra 2009 yılında il genel meclis üyesi olarak seçildim ve 5 yıl boyunca il genel meclis üyesi olarak Muğla’da ilçemizi temsil ve hizmet yaptım. 2014 yılında Muğla Büyükşehir belediyesinde almış olduğumuz oyların alt yapısını o yıllarda oluşturduk.

2019 yılında yapılan son yerel seçimlerde Milas Belediye Meclis üyesi olarak seçildim. Bu görev döneminde belediye başkanımız Sayın Muhammet Tokat’ın takdirleri ile Belediye Başkan yardımcılığı görevinde de bulundum. Şu anda da karşınızdayım.

Gerek parti örgütü içinde, gerek İl genel Meclis üyeliği, gerek Belediye meclis üyeliği ve gerekse de belediye başkanlığı görevlerinde bulunurken almış olduğum deneyim birikim ve tecrübe ile yeni bir göreve talibim. Milas Belediye Başkanlığı’na adayım. Gençliğimiz, enerjimiz ve çalışkanlığımız ile bu görevi yapacak güç ve kudretteyim. Önümüzdeki yakın dönemde aday belirleme yöntemi kararlaştırılacak ve yapılacak olan ön seçim sonunda siz partililerimizin tercihi ile adaylığımız kesinleşecek.

Öncelikle bugüne kadar görev ve hizmet yapan başta Sayın Muhammet Tokat olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Milas’ımıza çok hizmetleri vardır. Bugünkü Milas’ı inşa eden insanlardır. Eksikler vardır, yanlışlar da vardır… Ama hizmetler de yadsınamaz.

Şimdi…  Ben neden adayım…

-Milas’ı sosyal ve kültür merkezi yapmak için adayım.

-Milas’ı yeniden imar ve ıslah etmek için adayım.

-Partimizin bayrağını Milas Belediyesinde dalgalandırmaya devam etmek için adayım.

-Siz halkımıza en iyi belediye hizmetini vermek için adayım.

-Doğru yapılan hizmetlerin devamını sağlamak, eksikleri tamamlamak ve yanlış olanları düzeltmek için adayım.

Dahası Genel başkanınız Sn. Özgür Özel’in deyimi ile ‘Baba evinin tapusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tedir. Gelin baba evinde güçlenelim. Hep birlikte kalkınalım, birlikte zenginleşelim. Hep birlikte bu güzel ülkeyi, bu güzel kenti Atatürk’ün dediği muasır medeniyetler seviyesine çıkartalım. Baba evi sizleri bekliyor.’

Hep birlikte daha güçlü ‘BİZ’ olmak için, birlikte güçlü olmak için ben buradayım ve siz partililerimi bu şehri birlikte yönetmek için bekliyorum.

Hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla