Milas Çizgi Gazetesi

Gazeteciler tarafından mahkumlar ve suçlular için bağışlanan kitaplar!

Gazeteciler tarafından mahkumlar ve suçlular için bağışlanan kitaplar!
Süt Birliği
Okundu
18 Ocak 2023 - 9:29
Süt Birliği

Muğla Gazeteciler Platformu üyeleri, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün suçluların topluma kazandırılmasına destek olmak amacıyla başlattığı Cezaevi Kurumları Kütüphane Kitap Bağış Kampanyası’na bağışta bulunuyor.

“Kitap İyileştirir” sloganıyla düzenlenen kampanyaya destek veren platform üyesi gazeteciler, yanlarında getirdikleri farklı kategorilerdeki yaklaşık 200 kitabı Sınırsızlık Meydanı’nda kurulan stantta Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez’e teslim etti.

Etkinlikte konuşan Dönmez, kitap bağışı kampanyasının tüm Türkiye’de eş zamanlı başlatılan bir çalışma olduğunu hatırlattı.

“Kitap iyileştirir” mottosuyla tutuklu ve hükümlüler için başlatılan kampanyaya vatandaşlardan ciddi bir ilgi ve destek olduğuna dikkati çeken Dönmez, gazetecilerin kampanyaya gösterdiği desteğin önemine vurgu yaptı.

Basın mensuplarının kendilerine her zaman destek olduğunu belirten Dönmez, “Bağışlarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ederiz. Tüm Muğlalılardan bağış kampanyamıza desteklerini bekliyoruz.” dedi.

Platformun Eğitimden Sorumlu Dönem Sözcüsü Esma Turan da kampanyanın başladığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, Menteşe ilçesinde görev yapan basın mensupları ve kurumların basın birimi görevlileri ile bir platform kurduklarını söyledi.

Amaçlarının mesleki eğitim ve etkinlikler düzenleyerek, mesleki olarak örgütlenmek olduğunu ifade eden Turan, platformun ilk etkinliğini de Adalet Bakanlığınca düzenlenen kitap bağışı kampanyasına destek vererek gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi.

Turan, tutuklu ve hükümlülere yönelik kitap bağışı kampanyasını son derece anlamlı bulduklarını, verdikleri desteğin diğer illerdeki gazetecilere de örnek olmasını dileyerek, bakanlık nezdinde Cumhuriyet Başsavcısı Dönmez’e teşekkür etti.

Dönmez, stantta basın mensuplarıyla bağışlanan kitaplar hakkında bir süre sohbet etti.

Etkinlik ikram ile sona erdi.

Sınırsızlık Meydanı’nda açılan standın 15 Şubat’a kadar açık kalacağı öğrenildi.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla