Milas Çizgi Gazetesi

FEN LİSESİ’NDEN MATEMATİK YARIŞMASI

FEN LİSESİ’NDEN MATEMATİK YARIŞMASI
Süt Birliği
Okundu
22 Mayıs 2023 - 4:10
Süt Birliği

Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi olarak Milas’ta 8. Sınıfta öğrenim gören öğrencilerin matematiği öğrenmede deneyimleriyle matematiğe yönelik olumlu tutum geliştirmesini ayrıca matematiksel okuryazarlık becerilerini geliştirerek, problem çözme sürecinde kendi düşünce ve akıl yürütmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Matematik yarışması sona erdi.

20 okuldan 90 öğrencinin katılımıyla 20/05/2023 tarihinde Sebahattin Akyüz Fen Lisesi’nde gerçekleşen matematik yarışmasına katılan öğrenciler sabahın erken saatlerinden itibaren sınav yerlerine gelerek heyecanla beklemeye başladılar. Öğrenciler saat 10.15’ te salonlara alınarak 10:30’ da sınav başlatıldı. 75 dk süren sınavın ardından öğrencilere okul yemekhanesinde yemek ikramında bulunarak müzik dinletisi gerçekleştirildi. Ardından saat 13:00 te dereceye giren öğrenciler açıklanarak katılım sağlayan okullara teşekkür belgesi ve öğrencilere katılım belgesi takdim edildi.

Ödül töreninde konuşma yapan Okul Müdürü Ali AKTAŞ: “Yarışmaya katılan okullarımıza ve öğrencilerimizi gösterdikleri ilgi ve cesaretleri için teşekkür ederim. Dereceye giren ve katılım gösteren öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diliyorum. Matematik yarışmasının velilerin ve öğrencilerin beğenisini kazanmış olması, yarışmamızın ilerleyen yıllarda yapılması yönünde bizleri teşvik etmiştir. Bu yarışmayı her sene yapacağımızı, geleneksel bir yarışma olarak okulumuz faaliyetleri arasına yer alacaktır” dedi.

Dereceye Giren Öğrenciler:

1. Çağrı KUTLU Özel Özge Ortaokulu

2, Ege ÖZCAN Sakarya Ortaokulu

3. Betül Zümra GÜLER Özel Özge Ortaokulu

4. Bartu BARUT Merkez Ortaokulu

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla