Milas Çizgi Gazetesi

DÜĞEREK KANALİZASYON PROJESİNİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI

Süt Birliği
80 okundu
16 Ağustos 2023 - 14:10
DÜĞEREK KANALİZASYON PROJESİNİN YÜZDE 85’İ TAMAMLANDI
Süt Birliği

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Menteşe ilçesi Düğerek Mahallesi’nde başlatılan 8 bin 750 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattının 7 bin 402 metresi tamamlandı.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde altyapıyı güçlendirmek ve altyapı hizmetlerinden yararlanma oranını arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak atık su sorunun ortadan kaldırmak ve atık suyun dönüşümünü sağlamak amacıyla Menteşe Düğerek Mahallesi’nde kanalizasyon projesi başlattı.

Çalışmaların Yüzde 85’i tamamlandı 

Özellikle Bodrum, Fethiye ve Milas ilçelerinde önemli altyapı yatırımlarının yapımını sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü bu bölgelerde sürdürdüğü çalışmaların yanı sıra farklı mahallelerde yeni projeleri hayata geçiriyor. Bu kapsamda son olarak Menteşe’nin Düğerek mahallesinde geçtiğimiz günlerde kanalizasyon çalışmasına başlarken projede önemli aşama kaydetti.

Düğerek Mahallesi’nde 25 Milyon TL yatırımla 13 bin kişiye hizmet verecek olan 8 bin 750 metrelik kanalizasyon hat çalışmalarının 7 bin 402 metresi yapılırken çalışmada yüzde 85’lik tamamlanma oranına ulaşıldı. Hat ile birlikte evsel bağlantıları da sürdüren ekipler tüm bağlantıları yaparak Düğerek Mahallesi’nde oluşan atık su mahalleye yakın olan Muğla Atık Su Arıtma Tesisine iletilerek aktaracak. Arıtma tesisinin sahip olduğu ileri biyolojik arıtma sistemi sayesinde burada arıtılan su ise yeşil alan sulamasında kullanılarak hem mahallenin önemli bir eksiği ortadan kalkacak hem de suyun geri dönüşümü sağlanarak tasarruf edilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla