Milas Çizgi Gazetesi

DSP MUĞLA’DA DEPREM!..

DSP MUĞLA’DA DEPREM!..
Süt Birliği
Okundu
28 Mart 2023 - 16:42
Süt Birliği

DSP Muğla İl Başkanı Michael James Aşkar, il ve ilçe yöneticileri ile milletvekili aday adaylarının istifa ettiğini duyurdu. Parti genel merkezini ülkede yaşanan sorunlara duyarsız kalmakla eleştiren Aşkar,“Felsefemiz asla Cumhur İttifakı ve onu destekleyen kafa yapısına uymaz, uymayacak da! Bizler Atatürk’ün yolunda Bülent Ecevit’in çizgisinden hiç ayrılmadık” vurgusu yaptı.

DSP Muğla İl Başkanı Michael James Aşkar, parti genel merkezinin ülkede yaşanan sorunlara duyarsız kaldığını belirterek, çok sevdiği il başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Demokratik Sol Parti’nin (DSP) Cumhur İttifakı’na katılabileceği iddialarının gündeme geldiği günlerde tavrını ortaya koyan Aşkar, istifa açıklamasında şunları dile getirdi: “Kıymetli, dostlar, yoldaşlar, canlar, arkadaşlar uzun zamandır severek yaptığım DSP İl Başkanlığı Görevimden Maalesef istifa ediyorum. Sizlerin de bildiği üzere ben beni arayan her başkanıma her partiliye sabırlı olmaları gerektiğini sürekli genel merkezle irtibat halinde olduğumuzu asla Cumhur İttifakıyla beraber olamayacağımızı söyledim. Bir deprem yaşadık ve birkaç gerçek dost, yoldaşlar harici kimse tarafından aranmadık sorulmadık. Maalesef kime sitem ettiysek telefonları resetlenmiş numaraları kaybetmiş. Fakat moralimiz çok bozuk bu zamana kadar varlığımız ve yokluğumuz hiç belli değildi. Bir il başkanı olarak atılan hiç bir adımdan projeden bilgimiz olmadı. Genel merkezimizde atılan her adım bir sır olarak kaldı. Biz yakın olmak istedikçe uzak kaldık. Ne ilin ne de ilçelerimizin sorunları ile ilgilenilmedi. Her şeyi kendi çabalarımızla yaptık.”

KİMSENİN SESİ ÇIKMADI

Türkiye hem siyaseten, hem ekonomik olarak büyük depremler yaşarken; genel merkezin sessiz kaldığına dikkat çeken Aşkar,“Bizler Atatürk’ün yolunda Bülent Ecevit’in çizgisinden hiç ayrılmadık. Nedeni belli çünkü benim felsefem ve düşüncem asla Cumhur İttifakı ve onu destekleyen kafa yapısına uymaz, uymayacakta. Anayasa 101. Madde çiğnendi. Kimsenin sesi çıkmadı! T.C. kaldırılmak istendi, Andımız kaldırıldı, kimsenin sesi çıkmadı! Mültecilere T.C vatandaşlığı verildi. Her eve 10 kişi sanalda yerleştirildi. Hak, hukuk, adalet, özgürlük kalmadı. Kızılay çadırları sattı. Sadece kendini bilen bazı parti liderleri ve bilinçli insanlar sesini çıkardı. O yüzden bazı şeylerin adil olduğuna inanmıyorum. Ben beni tanıyan tüm yoldaşlarıma, dostlarıma sesleniyorum; bu zamana kadar geçen süreçte kırıp üzdüğümüz kişiler olduysa hakkını helal etsin” dedi.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI DA İSTİFA ETTİ

DSP Muğla İl Başkanı Aşkar, kendisiyle birlikte pek çok yöneticinin de istifa ettiğini belirterek,“DSP Muğla İl Başkanlığı görevimden ve DSP milletvekilliği adaylığımdan. Eşim Gloria Maria Aşkar da DSP Bodrum İlçe Başkanlığı ve yine DSP milletvekilliği adaylığından çekildi. Yatağan İlçe Başkanı Muhammed Uğur Güler yine İlçe Başkanlığı ve milletvekilliği adaylığından, DSP Menteşe İlçe Başkanı Fadime Girenis İlçe Başkanlığından, DSP Kavaklıdere İlçe Başkanı Arifcan Cevizbaş İlçe Başkanlığından, DSP Muğla İl Başkan Yardımcısı Kamil Girenis görevinden ve DSP milletvekilliği adaylığından, DSP Köyceğiz İlçe Başkanı Şenol İşlek İlçe başkanlığından ayrılıyoruz. Saygı ve sevgilerimizle dostça kalın” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla