Milas Çizgi Gazetesi

DİSK-GENEL-İŞ SENDİKASI’NDAN TEŞEKKÜR

DİSK-GENEL-İŞ SENDİKASI’NDAN TEŞEKKÜR
Süt Birliği
129 okundu Okundu
16 Ağustos 2023 - 10:37
Süt Birliği

DİSK-Genel-İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Yücel Avcı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yapılan ek protokolün ardından yaptığı açıklamada “İşçi arkadaşlarımızın yüzünü güldüren bir protokole imza attık” dedi.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesinin 3058 personelini ilgilendiren ek protokolü Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından imzalandı ve 2023 yılı içinde yüzde 71.12 zam oranına ulaştı. Yapılan ek protokolle en düşük maaş 17 bin 439 TL’ye en yüksek maaş ise 24 bin 298 TL’ye yükseldi.

Disk Genel iş Muğla 2 No’lu Şube Başkanı Yücel Avcı Muğla Büyükşehir Belediyesi ile yapılan ek protokolün ardından yaptığı açıklamada “Sendikamız ile Muğla Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan MUBEP’te görev yapan 3058 işçi arkadaşımızı kapsayan ek protokol törenini gerçekleştirdik. MUBEP’te çalışan arkadaşlarımızın en düşük maaşı 17 bin 439 TL olurken en yüksek maaş 24 bin 300 TL oldu. 30 Büyükşehir Belediyesi arasında maaş ortalamasında ilk 4’te yer alırken, taban ücret ortalamasında 30 Büyükşehir Belediyesi arasında ilk 7 de yer aldık. Ayrıca; ortalamada Muğla il genelinde en yüksek maaş veren Belediye konumundayız.

Sözleşmede emeği geçen herkese işçi arkadaşlarımız adına teşekkür ederiz. 2024 Ocak Ayı içinde yeni bir ek protokol daha imzalanacaktır. MUSKİ kadrolu, Büyükşehir kadrolu ve MUTTAŞ bünyesinde görev yapan arkadaşlarımız için görüşmeler devam etmektedir. En kısa sürede kalan ek protokolleri de tamamlayacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla