Milas Çizgi Gazetesi

DİKMEN: “BENİ MİLAS’IN KÖYLERİNE SORACAKLAR”

DİKMEN: “BENİ MİLAS’IN KÖYLERİNE SORACAKLAR”
Süt Birliği
105 okundu Okundu
30 Mart 2023 - 13:28
Süt Birliği

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Uzm. Dr. Mehmet Dikmen, adaylık başvurusunun ardından il genelindeki siyasi çalışmalarını sürdürüyor.

Sivil toplum kuruluşları, Oda ve Dernekleri ziyaret ederek, Muğla özelindeki düşüncelerini paylaşan Dikmen, seçilmesi halinde nasıl bir Muğla hayali olduğuna dair işaretleri de aktararak; “40 yıldır ülkeme ve Muğla halkına bir sağlık çalışanı olarak hizmet ettim. Şimdi bu kamu deneyimini kullanarak Muğlalı hemşehrilerime bir siyasetçi olarak hizmet etmeyi sürdüreceğim” dedi.

Milaslı çiftçi bir ailenin çocuğu olduğunu vurgulayan CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Uzm. Dr. Mehmet Dikmen, aday adaylığı başvurusunun ardından il genelinde çeşitli ziyaretlerde bulunarak çalışmalarını sürdürüyor.

İlk etap da il genelindeki sivil toplum kuruluşlarını, oda ve dernekleri ziyaret eden Dikmen, çalışmalarını yazılı bir açıklama şeklinde basın kuruluşlarıyla paylaştı.

Aday Adayı Dikmen; “Öncelikle tüm Muğlalı hemşehrilerimi birebir ziyaret etmek, onlarla karşılıklı ülkemizi ve Muğla’mızı konuşmak isterdim ancak takdir edersiniz ki önümüzde böyle bir zaman yok. Muğla’mız ve ülkemizle ilgili düşüncelerimizi bu süreçte yazılı ve görsel medya aracılığı veya sosyal medya kanalıyla anlatmaya çalışıyoruz. 100’ncü yılını büyük bir coşku ve gururla kutladığımız Cumhuriyetimizi; ikinci yüzyıla taşıyacak, vizyon sahibi, liyakatli, işin ehli kadroları bünyesinde barındıran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partinin içinde yer almaktan her daim onur ve gurur duymuşumdur. Bu ülkenin onurlu bir yurttaşı olarak elbette siyaseti yakından takip ettim ancak devlet memuru olmam siyasette tam anlamıyla yer almama engel olsa da edindiğim bilgi-birikimi, kamu tecrübesini bu kentin insanına vermeye çalıştım. Artık siyasette aktif görev almakla ilgili önümde hiçbir engel kalmadı. 40 yıllık kamu deneyimini bu ülke için, doğup büyüdüğüm bu topraklar için kullanma zamanı diyerek, her daim bir ferdi olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarında yer almak için yola çıktım.”

“NEREDEN GELDİĞİMİ UNUTMADIM”

Yaşadığım, nefes aldığım süre içinde hep ailemle, Milas’ımla, Muğla’mla ve ülkemle gurur duydum. Bir çiftçi ailenin çocuğu olarak doğup büyüdüm. Ülkeme ve milletime olan borcumu 40 yıl sağlık alanında hizmet vererek ödemeye çalıştım. Elbette yaptığım hizmetler bu ülkeye ve Türk halkına olan borcumu ödemeye yetmez. Bu nedenle şimdi farklı bir alanda hizmet vermek için 28. Dönem Muğla milletvekilliği için aday adayı oldum. Elbette takdir önce genel merkezimizindir. Yüce Rabbim nasip ederse, Muğlalı hemşehrilerimin teveccühleriyle seçilmem halinde Milas’ın bir evladı olarak bütün Muğla’ya hizmete talibim.”

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SESİ OLACAĞIM”

Uzun yıllar 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi, Bodrum Devlet Hastanesi, İZAN Özel Sağlık Hastanesi ve Bodrum Medlife Tıp Merkezinde görev yapan Uzman Doktor Mehmet Dikmen; “Seçilmem halinde Sağlık Bakanlığı mensubu tüm çalışanlarının ek ödeme diye bir sorunu kalmayacak kanun tekliflerinde bizzat yer alacağız. Kamuda 4c’den 4b’ye atanan tüm sözleşmeli kardeşlerimiz bunların da bir unvanı var o unvanlar bu kardeşlerimize verilmeli. Görev verildiği takdirde, bu husus için bizzat kanun teklifi vereceğim. Kısaca tüm sağlık çalışanlarının meclisteki sesi olacağım. Çiftçilik yaparak beni okutan, doktor olmamı sağlayan babama, yıllarca doktor olmam için bana emek veren devletime, doktor olarak görev yaparken her konuda destek olan tüm sağlık çalışanlarına olan vefa borcumu ödemekten geri durmayacağım. Başta kendi hemşehrilerim olmak üzere tüm halkın sağlık konusunda daha fazla hizmet almasını sağlayacak bir vekil olma sözümü hiç unutmayacağım.”

“BENİ MİLAS’IN KÖYLERİNE SORACAKLAR”

Görev yaptığı süre içinde Milas’a bağlı tüm köylerde çok güzel dostluklar biriktirdiğini belirten Uz. Dr. Dikmen; “Önce insan dedim. Önce insan sağlığı dedim. Kimseyi ayrıştırmadan, gariban, zengin, köylü, şehirli ayırımı yapmadan yıllarca insanların sağlığına kavuşması için çalıştım. Bugün farklı bir alanda hizmet vereceğim ancak önceliğim yine insan sağlığı olacak. Yani yine önce insan diyeceğim. Nasıl bir hekimlik yaptığımı Milas’ın köylerine, orada yaşayan insanlarımıza sorsunlar. Allah’ın izniyle hekimlik birikimimizle görevimizi alnımızın akıyla bu millete ifa ettik. Yine etmeye talibiz.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla