Milas Çizgi Gazetesi

DERS ZİLİ ÇALDI…

DERS ZİLİ ÇALDI…
Süt Birliği
Okundu
11 Eylül 2023 - 23:19
Süt Birliği

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı tüm yurtta bugün başladı. Milyonlarca öğrenci için ilk ders zili bugün çalarken, yeni eğitim-öğretim yılı yurt genelinde olduğu gibi Milas’ta da resmi tören düzenlendi. Atapark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından törenin ikinci bölümü Merkez İlköğretim Okulu’nda devam etti.

 

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı başlangıcı için Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenin ilk bölümü, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından buradaki tören son bulurken, törenin ikinci bölümü için Merkez İlköğretim Okulu’na geçildi.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Harun Reşit Çavuşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın Aydın, İlçedeki resmi kurum amirleri, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban, ilçe merkezindeki okulların müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrencilerin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın Aydın, törende yaptığı konuşmada; öğretmenlere, velilere ve öğrencilere, eğitimin önemine ilişkin mesajlarını iletti.

“Çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine öncülük edip millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.”

Aydın yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hiç şüphesiz, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Eğitim bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk hâlinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” sözüyle eğitimin önemine işaret etmiştir.

Eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine öncülük edip millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Değerli meslektaşlarım, bugünümüzü ve yarınlarımızı imar ederek daha müreffeh kılmak adına sevgiyle, sabırla, şefkatle ve fedakârlıkla yürüttüğünüz tüm çalışmalarınız ve emeğiniz bizler için çok değerlidir. Özverili çalışmalarınızın bu eğitim öğretim yılında da aynı şekilde devam edeceğinden şüphemiz yoktur.

Sevgili öğrenciler, sizler bizim geleceğimizin teminatı, devletimizin, milletimizin temel direklerisiniz. Eminim ki sizler, sizi en iyi şekilde yetiştirmek için çabalayan öğretmenlerinizin ve ailelerinizin emeğini boşa çıkarmayacaksınız. En büyük dostunuzun güzel ahlak, en güçlü silahınızın bilgi ve en büyük düşmanınızın da tembellik ve cehalet olduğunu asla unutmamalısınız.

Kıymetli veliler; Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlığınızın, ağır sorumluluğunu omuzlarımızda, yüreğimizde hissediyoruz. Sizlerle birlikte sürekli iletişim içerisinde yarınlarımızı güvenle emanet edeceğimiz çocuklarınızı, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda en iyi biçimde yetiştireceğimizden emin olunuz. Siz kıymetli velilerimizi, her zaman olduğu gibi okullarımızda, öğretmen ve yöneticilerimizle iş birliği içinde görmek bizleri mutlu edecektir.

Bu duygu düşüncelerle 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında bütün eğitim camiamıza başarılar diliyor; yeni eğitim öğretim yılının sevgili öğrencilerimiz başta olmak üzere öğretmenlerimize, eğitim camiamıza, velilerimize, ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Akın Aydın’ın yaptığı konuşmanın ardından program, öğrenciler tarafından seslendirilen şiirler, gösteriler ile devam etti. Okul öğretmenlerinin kısa süreli kurs ile öğrenmiş oldukları halk oyunları gösterisi de programa renk kattı.

Tören bu yıl birinci sınıfa yeni başlayan öğrencilerin bayrak koridorundan alkışlarla geçerek sınıflarına geçmeleriyle son buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla