Milas Çizgi Gazetesi

CUMHURİYET’İN 100.YILINDA MUĞLA’DA OKUMA SEFERBERLİĞİ

CUMHURİYET’İN 100.YILINDA MUĞLA’DA OKUMA SEFERBERLİĞİ
Süt Birliği
91 okundu Okundu
13 Eylül 2023 - 16:53
Süt Birliği

Muğla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet’in 100.Yılında çocuklarda ve gençlerde okuma alışkanlığını arttırmak ve kitap sevgisini aşılamak için Okuma Seferberliği Projesi başlattı.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100.yılını farklı etkinliklerle kutlayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, çocuklarda ve gençlerde okuma alışkanlığını arttırmak ve kitap sevgisini aşılamak için okuma seferberliği başlattı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda 0-8 yaş grubu çocuklar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda da 9-18 yaş grubu gençler için başlatılan okuma seferberliği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ödül töreni ile taçlandırılacak. Cumhuriyet’in 100.Yılında Okuma Seferberliği projesine katılarak 100 kitap okuyanlara çeşitli ödüller verilecek.

Okuma Seferberliğine Katılan Gençler Atatürk’ü Örnek Alıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet’in 100.Yılında Okuma Seferberliği Projesi’ne katılan Ata Deniz Özsoy kitap okumayı çok sevdiğini ve Cumhuriyet’in 100.yılında okuma seferberliğine katıldığını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün o yıllarda 4 bine yakın kitap okuyarak ülkemiz için birçok şey yaptığını söyleyen Ata Deniz herkese kitap okumayı tavsiye etti.

Okuma seferberliğine katılan Mustafa Özdemir’de kitap okumanın çok yararlı olduğunu, odaklanmayı ve derslerde başarılı olmalarını da sağladığını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ü çok sevdiğini söyleyen Mustafa Özdemir Kurtuluş Savaşı ile Atatürk’ün milli dayanışmayı örgütlediğini ve bu ülkeyi kurduğunu belirtti.

Ayşen Ada Özsoy’da okuma seferberliğine katılarak 60’a yakın kitap okuduğunu, okumanın faydalı, eğlenceli bir aktivite olduğunu söyledi. Atatürk’ün kitap okumayı seven bir lider olduğunu söyleyen Furkan Özdemir’de Cumhuriyet’in kolay kazanılmadığını, bilgili kişilere ihtiyaçları olduğunu söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla