Milas Çizgi Gazetesi

“CUMHURİYETİ YAŞATMA SORUMLULUĞUNU VE BİLİNCİNİ TAŞIMAK ZORUNDADIR”

“CUMHURİYETİ YAŞATMA SORUMLULUĞUNU VE BİLİNCİNİ TAŞIMAK ZORUNDADIR”
Süt Birliği
113 okundu Okundu
26 Ekim 2022 - 12:14
Süt Birliği

Genel Başkan Meral Akşener ve arkadaşları tarafından 25 Ekim 2017’de kurulan İYİ Parti, kuruluşunun 5’nci yıldönümünü yurt genelinde olduğu gibi Muğla ve tüm ilçelerinde de çeşitli etkinliklerle kutladı. Partinin Milas İlçe Teşkilatı da, 5’nci kuruluş yıldönümünde Atapark’ta, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak, günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulundular.

Genel Başkan Meral Akşener ve arkadaşları tarafından 25 Ekim 2017’de kurulan İYİ Parti, kuruluşunun 5’nci yıldönümünü yurt genelinde olduğu gibi Muğla ve tüm ilçelerinde de çeşitli etkinliklerle kutladı. Partinin Milas İlçe Teşkilatı da, 5’nci kuruluş yıldönümünde Atapark’ta, Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak, günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulundular.
Milas Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi Ali Kurt, İlçe Başkanı Av. Gürsel İnce, kurucu İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çayırlı, Belediye Meclis Üyesi Tacettin Yıldız, İlçe Kadın Politikaları Başkanı Nazan Yakabaşı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nebil Uçarsu, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve bazı partililerin katıldığı program, çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla escort istanbul başladı.
Günün anlam ve önemini belirten ilk konuşma, kurucu ilçe başkanı ve Milas Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çayırlı tarafından yapıldı. Çayırlı, kuruluş çalışmalarının ne denli zorluklar içerisinde gerçekleştiğini belirten konuşmasında, kısa zamanda halkın umudu haline dönüştüğüne vurgu yaptı. Çayırlı konuşmasında şunları söyledi:

ONCA ŞEYE KARŞI YILMADIK, AYAKTAYIZ
“Değerli dava arkadaşlarım. Ben sizlere bir hikaye anlatmak istiyorum. Hikayenin adı umut ve demokrasi… Yıl, 2016. Partimizin ilk tohumlarının atıldığı, gerek parti içi ve gerekse Türkiye genelinde vermiş olduğumuz demokrasi mücadelesi başladı. Toma’ların, robokopların önünde, zincirlenmiş kongre salonlarının önünde başladı. Daha sonra yıl 2017’ye geldiğinde yani referandum sürecinde bu mücadelemiz devam etti. Miting yapacağımız alanların önüne çöp kamyonları konuldu. Toplantı yapacağımız oteller kapatıldı. Onca şeye karşı yılmadık, ayaktayız.
UMUT TOHUMLARINI O ZAMAN ATTIK
Bu süreç içerisinde üzerimize atılmadık iftira kalmadı. FETÖ’cü dediler… PKK dediler… HDP dediler… Ama döndüler dolaştılar, geldiler, yerli ve milli kelimelerini kendilerinin ağızlarından çıkardık. Kısaca partimizi kolay kurmadık. Bunu; ülke genelinde, Muğla ve Milas genelinde yaşayan herkes, hepimiz tanık olduk. Umut tohumlarını o zaman attık. Çok şükür ki bugün baktığımızda, Türkiye’ye umut verdik. Adalet ve Kalkınma Partisi kaybetmez deniliyordu; İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Hatay, Adana gibi birçok büyükşehir belediyesi, İYİ Parti’nin katkılarıyla kazanıldı. Bu sonuçlarla da hem ülkemize, hem de vatandaşımıza umut verdik.
ONCA İFTİRA VE ÇAMURA RAĞMEN İLK SEÇİMDEN BAŞARIYLA ÇIKTIK
Elbette mücadeleye devam edeceğiz. İYİ Parti kurulduğu zaman seçilmelere katılmasın diye baskın bir seçim yaptılar. İnançlı olduklarını iddia edenler, dindarlıkla geçinenler, hem de Ramazan ayında 45 günde seçim yaptılar. Milas ayağında daha teşkilatlanma çalışmalarını tamamlamadan seçim çalışmalarına başladık. Una rağmen Milas’ta %17.5 oyla üçüncü parti olduk. Yurt genelinde ise % 10 barajını geçtik. Onca baskı, onca iftira ve çamura rağmen ilk seçimden başarıyla çıktık. Bugün geriye dönüp baktığımızda TBMM’de 41 milletvekilimiz, Milas’ta 4 belediye meclis üyemiz, belediye başkan yardımcısı, encümen üyesi ve komisyonlarda temsil edilen kurumsal bir kimliğe kavuştuk. Her zaman da gurur duyduğum 4 ilçe başkanı yetiştirdik.

BAŞARACAĞIZ DEMİŞTİK
Hedefimiz Türkiye’ye umut olmak ve bu hedefe ulaşmak için mücadeleye devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği cumhuriyet sistemi, diğer bir deyişle güçlendirilmiş parlamenter sistem için tek başına iktidar daha çok çalışmaya devam edeceğiz.
5 yıl önce söylemiştim. Başaracağız demiştik. Çok şükür umut olmakla başardık. Bundan sonraki hedefimiz tek başına iktidar, hedefimiz parlamenter sistem. Bunu da başaracağız.”
BAŞARACAĞIZ
Konuşmasının son bölümünde alandaki katılımcılara ‘başaracak mıyız?’ diye Soran Çayırlı’ya alandaki partililer de ‘başaracağız’ cevabını vererek, ‘Albayrak kanımız, Meral bizim canımız’ şeklinde Genel Başkan Meral Akşener lehine slogan attılar.
“UMUDUN ADINI DA MERAL AKŞENER OLARAK GÖRÜYOR”
Kurucu İlçe Başkanı Çayırlı’nın ardından kürsüye gelen İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Av. Gürsel İnce ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Malumunuz, bundan tam 5 yıl önce 25 Ekim 2017 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in öncülüğünde İYİ Parti kuruldu. O günlere şöyle bir göz gezdirdiğimizde ülkemiz, gerçekten içinden çıkılmaz karanlık bir dönem içerisindeydi. Mevcut iktidar baskılarını her alanda arttırmış, insanlarımız bir çıkış yolu aramaktaydı. Bundan tam 100 yıl önce ülkemizin verdiği kurtuluş mücadelesi gibi bugün de bu ülkenin elimizden, avucumuzdan kayıp gitmemesi adına Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Türk Milleti’nin teveccühü ile siyaset sahnesinde öncü oldu ve kurduğu partimiz halkımızın umudu haline geldi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ, BUGÜN UÇURUMUN KENARINDAN ALMAK ZORUNDAYIZ
Gerçekten Sayın Genel Başkanımız o cesareti göstermeseydi, bizleri bu konuda motive etmeseydi bugün, bu noktada olamayabilirdik. Bugün vatandaşlarımız umudun adresi olarak İYİ Parti’yi, umudun adını da Meral Akşener olarak görüyor. Bu bizler için büyük bir onur ve gurur kaynağıdır.
Önümüzdeki dönemde yapılacak olan 2023 seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu hepimiz gayet iyi biliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arkadaşlarıyla beraber büyük bir mücadele verdiği ve kan dökülerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni, bugün uçurumun kenarından almak zorundayız. Bu noktada hepimize büyük bir sorumluluk ve görev düşüyor. Bütün İYİ Partililer omuzlarında cumhuriyeti yaşatma sorumluluğunu ve bilincini taşımak zorundadır. Bu bilinçle bundan sonra da elimizden gelen gayreti göstereceğimizden en ufak bir şüphem dahi yok.”
5’nci kuruluş yıldönümü için hazırlanan program, günün anısına çekilen fotoğrafla son buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla