Milas Çizgi Gazetesi

CUMHURİYET DÜŞMANLIĞI

CUMHURİYET DÜŞMANLIĞI
Süt Birliği
Müfit DemirkolTÜM YAZILARI
95 okundu Okundu
09 Ağustos 2022 - 13:03
Süt Birliği

Kurtarıcımız, büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından kurularak gençlerimize emanet ettiği cumhuriyetimize karşı inanılmaz ve tiksindiricilik seviyesin de alehte profagandalar ve hareketler yapılmaktadır. Türk gençliği, kendisine emanet edilen cumhuriyetini ilelebet koruyacaktır.

Ey Türk gençliği’

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet’i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

            Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur’

Önce,Atatürk hakkında çıkarılan dedikodular ile, onun heykellerine yapılan pis davranışlar ile başlatılan kirletmelerin bir fayda etmediğinin anlaşılması gereklidir. Yapılan bu davranışların sonuçlarının  bazı odaklar tarafından istenilen başarıya ulaşamayacağı kesindir.

Cumhuriyetimize karşı yapılanların, kimlere ve ne şekilde yararı olabilir.? Esas da istenilen nedir? Esas da istenilenler ise bu sahip olduğumuz cumhuriyetimizi yıkarak,islami, ve islamın gerektirdiği şartlara uyularak, şeriatın hakim olduğu, halifelik sisteminin tekrar uygulanmaya başlatıldığı bir Türkiye yaratmaktır.

Cumhuriyetimizin vaz geçilmezleri olanların dışında,dini inançlarımıza da dil uzatılmaya, inançlarımızla da oynanmaya başlanılmaktadır. Aleviliğe karşı  senelerdir devam etmekte olan sinsice ve şerefsizce davranışlar ile hiç bir sonuca varılamıyacağı kesindir.

Kimse inançları için ödün veremez. Hele bu inanç sahipleri alevi olursa..(!)

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla