Milas Çizgi Gazetesi

CHP’Lİ VEKİLLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

CHP’Lİ VEKİLLERDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Süt Birliği
Okundu
12 Haziran 2023 - 13:49
Süt Birliği

Gerçekleşen genel seçimler sonucu 28. Dönem Muğla Milletvekili seçilen Cumhur Uzun, Gizem Özcan ve Süreyya Öneş Derici Milas’ta bir dizi teşekkür ziyaretinde bulunarak parti binasında partilileri ile buluştu. Seçim sonuçlarının değerlendirildiği ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin burukluğunun yer aldığı ziyaret konuşmalarında Milletvekili Uzun, “Mücadeleye yine kaldığımız yerden devam edeceğiz”, Milletvekili Özcan, “Umutsuz olmaya hiçbir şekilde hakkımız yok” ve Milletvekili Öneş ise “Biz biat partisi değiliz” başlıklarıyla kısa birer açıklama yaptılar.

 

14 Mayıs Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden seçilerek Muğla’yı TBMM’de temsil etme hakkı kazanan Cumhur Uzun, Gizem Özcan ve Süreyya Öneş Derici teşekkür ziyaretleri kapsamında Milas’a geldiler. İlk olarak Milas Belediyesi’ne gelen vekiller, Başkan Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret ettiler. Milletvekilleri buradaki ziyaret sonrasında Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’na giderek parti yöneticileri ve partililerle buluştular.

CHP İlçe Başkanlığı hizmet binasındaki buluşmanın ilk konuşmasını Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya yaptı. Çetinkaya parti binasını dolduran partililerine ve konuklarına seçim döneminde yaptıkları çalışmalar ve bu çalışmalara kattıkları artılar için teşekkür ettikten sonra şunları söyledi.

KURULTAY SÜRECİ DE BAŞLIYOR

“Biz yine çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biraz dinlenip toparlanalım demiştik, ancak bildiğiniz gibi kurultay süreci de başlıyor. İnşallah bu Kurultay sürecinden, birlik beraberlik içinde partimizi daha güçlü bir şekilde çıkartırız. Herkes bilir ki, kurultay süreçleri doğru yönetildiği zaman partilere güç katar. Ve bu süreçler örgütleri canlandıran süreçlerdir. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Birlik bütünlük içerisinde uyumlu bir şekilde çalışan bir örgüt olarak da sizlerle uyum içerisinde çalışıp, birliğimizi yerel seçimlerde de güçlü şekilde çıkacağımıza inancımız tamdır. Milas örgütüm adına sizlere katkılarınızdan ve bu nazik ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha fazla birlikte olup bu süreçlerde yine birlikte atlatacağız”

HEPİMİZ AYNI RUH HALİ İÇİNDEYİZ

İlçe Başkanı Çetinkaya’nın ardından vekillerden ilk olarak sözü Cumhur Uzun aldı.

“Başkanım Öncelikle bu kabulünüz için size teşekkür ediyorum bütün ilçe yöneticisi arkadaşlarıma, bizle birlikte olmak için buraya gelen siz değerli partililerime kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Uzun şöyle devam etti:

“Gerçekten çok inandığımız ve güvendiğimiz bir süreç geçirdik hep beraber. Bu sürecin sonunda yaşadığımız duygu seçim sonuçları ile çok inandığımız için bizi derinden etkiledi. Hepimiz aynı ruh hali içindeyiz. Biz burada yöremizde o çalışma ve çabalarımızın, o inancımızın sonuçlarını aldık ve bunu gördük. Ancak Türkiye için yeterli olmadı. Keşke yeterli olsaydı. Bugün çok başka şeyler konuşuyor olurduk. Tabii keşkelerin de bize bu aşamada katkısı yok.

MÜCADELEYE YİNE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ

Görevimiz bundan sonra ana muhalefet olarak, Türkiye’nin yine savrulduğu bir dönemde, savuranlara mümkün olduğu kadar engel olmak konusunda çaba sarf edeceğiz. Süreç içinde en az bizim kadar inandığınızı görüyor ve biliyordum. O çalışma ve çabalarınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Çünkü inanmayınca ve güvenmeyince olmuyordu. Bir de karşımızda tankı ile bize yürüyen buna karşılık bizim de elimizde sadece süngümüz ve yüreğimiz olan insanlardık. Bütün koşullar aleyhimize, bütün imkânlar iktidarın lehineydi. Buna rağmen kendi yöremizde kendi insanımıza halimizi anlatabildik başka yerlerde anlatılamamış olmasının da sonuçlarını hep beraber yaşayacağız. Ama bu bizde yılgınlık yaratmasın. Çünkü ne zaman yıllık ve vazgeçtik, o zaman kaybetmiş oluruz. Mücadeleye yine kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hiç Kolay olmayacak ama biz aynı inançla ve aynı yürekle devam ettiğimizde bir gün Türkiye kazanacak bunu biliyoruz. Bu inançla yürüyoruz.

KAYBETTİĞİMİZ BİR ŞEY YOK ÜLKEMİZ İÇİN MÜCADELE ETMEYE HEP BERABER DEVAM EDECEĞİZ

Bunun vadesi uzun, bugünden 5 yıl sonrasını mı konuşuyoruz? Siyaset öyle bir şey ki, bugünkü öngörülerimiz yarın bambaşka şekillerde karşımıza çıkabiliyor. O yüzden Türkiye’nin bir 5 yıl daha mutlak anlamda bu şekilde gideceğini bugünden söylemek çok mümkün değil. Fakat önümüzde görünen vade o. Biz bu derin kırgınlıklarımızı bir an önce atlatıp, öncelikle yerel seçimlerde parti içindeki çalışmalarımızda kendimizi diri ve her an seçim olabilir vaziyette tutmak zorundayız. Biz bir şeyler olalım diye bu yola çıkmadık. Hadi bizi ayırın, siz hiç öyle diye çıkmadınız. Dolayısıyla kaybettiğimiz bir şey yok ülkemiz için mücadele etmeye hep beraber devam edeceğiz. Son söz biz Ankara’ya sizleri temsil için gittik. Sizlerin vekiliyiz bunu hiç unutmayacağız. Biz buradan gittik, buradayız. Siz ne zaman isterseniz sizin yanınızdayız. Biz partimizin yanındayız ülkemizin yanındayız.”

UMUTSUZ OLMAYA HİÇBİR ŞEKİLDE HAKKIMIZ YOK

Uzun’un ardından söz alan Gizem Özcan ise konuşmasında şunları dile getirdi:

“Öncelikle geçirdiğimiz seçim sürecinde gece gündüz demeden bizlerle aynı yolu yürüyen pek çok fedakârlığı gösteren insan üstü bir mücadele anlayışı ile çalışan çok değerli siz parti aileme bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Çok çalıştık çok mücadele ettik ama netice anlamında istediğimiz başarıyı elde edemedik. Fakat umutsuz olmaya hiçbir şekilde hakkımız yok. Çünkü biz Mustafa Kemal Atatürk’ün, Ulu önderimizin bizlere öğütlediği ‘umutsuz durumlar yoktur, Umutsuz insanlar vardır ben umudumu hiçbir zaman yitirmedim’ dediği anlayışı içselleştirerek büyüdük ve bugünlere sizlerle birlikte geldik. Bu mücadele hak mücadelesi, bu mücadele Adalet mücadelesi, Uzun soluklu bir mücadele biz bundan asla vazgeçmeyeceğiz. Sizlerin 14 Mayıs’ta bizlere vermiş olduğunuz yetki ile sizlerin vekili olarak yüce meclisimizde temsil etme onuru ve gururunu tüm vekillerimiz ile yaşıyoruz. Ve aldığımız bu tarihi sorumluluğun bilincindeyiz. Bu bilinçle de hareket ederek önümüzdeki süreçte mücadelemizi vermeye devam edeceğiz.

KONGRE SÜREÇLERİMİZ BAŞLADI

Adil bir seçim süreci geçirmedik. İktidarın tüm gücüne rağmen, medya gücü, ekonomik gücü ve özellikle yapmış olduğu manipülasyonlar karşısında dik durarak, en etkin şekilde mücadele ettik. Bu adaletsizlik anlayışı içinde bile, ben bir kez daha sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Adaletli ve insan odaklı, insan sevgisi içinde, sevgi dilini yeşerten bir iklimi Türkiye’ye örneklemek adına sergiledi. Bu çok önemliydi bu manipülasyonları bu yalanları montaj videoların karşısında bizler, sizlerle doğru bildiğimiz yolda ilerlemeye devam ettik. Cumhuriyet Halk Partisi 100 yıllık geleneği olan Türkiye’de cumhuriyetin teminatı olan partidir. İşte bu nedenle bu süreçte de yine cumhuriyetin teminatı olmaya devam edecektir. Demokratik geleneği güçlü olan partilerde bu yaşadığımız hadiseden çıkarılacak tüm sonuçları sizlerle beraber tekrar hep birlikte istişare ederek bu süreçten de inanıyorum daha güçlü şekilde önümüzdeki sürece yönelik çıkacağız. Gerekli tüm mekanizmalar, partimizin tüm kurulları toplandı. Önce MYK, sonra parti meclisimiz toplandı. Bu seçimin tüm sonuçlarını, hem verisel tabandaki sonuçlarını okuyarak hem de toplumda bu noktadaki propaganda süreci ile ilgili süreçleri değerlendirerek, önümüzdeki süreçte neler yapmamız gerektiğini daha geniş çerçevede değerlendiriyoruz. Ve bunun bir yansıması olarak da kongre süreçlerimiz başladı. Parti örgütlerimiz de bunları içinde değerlendirerek, önümüzdeki süreçte hangi yol haritasını izlememiz gerektiği noktasında bir program sunacaktır.

DOLAR KURŞUN OLMUŞ VATANDAŞIN CEBİNİ VURUYOR

Tüm bunlar bir yana şu an içinde yaşadığımız süreçte iktidarın ülkeyi içinde bulunduğu durum artık seçimden sonra daha net bir şekilde ortaya çıkmıştır. IMF’siz bir IMF programıyla ekonomik krizi atlatmaya çalışıyorlar. Ancak başarılı olamayacakları çok açıktır. Dolar kurşun olmuş vatandaşın cebini vuruyor. Artık sokakta insanlar pahalılıkla ilgili konuları konuşamaz hale geldi. Çünkü ne kuru ne de fiyatları takip edemez oldu. Bu ekonomik konjonktür içinde Türkiye’yi getirdikleri nokta ortadadır. Bizler bu ülkeyi seven bu vatanı seven cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan gelenekten gelmiş olan partinin üyeleri olarak üzerimize ne düşüyorsa bunları sizlerle beraber yapmaya devam edeceğiz Bundan hiç endişeniz olmasın.

SONUNDA ÜLKEMİZİ AYDINLIK BİR GELECEĞE KAVUŞTURACAĞIZ

İnanıyorum ki karanlığın en yoğun olduğu süreçteyiz. Ama şunu biliyoruz. Karanlığın en yoğun olduğu an, aydınlığa en yakın olan zamandır. Ben inanıyorum ki sizlerle beraber mücadele ederek bu sürecin sonunda ülkemizi aydınlık bir geleceğe kavuşturacağız. Önümüzde yerel seçimler var. Milas özelinde ve Muğla’mızda çalışmalarımıza ivedi şekilde başlayacağız. Bizlerin umutsuzluğa kapılmaması, o birliktelik duygusu içerisinde mücadelemizi kuvvetlendirmesi çok önemli. Hep birlikte bu sorumluluğumuzu başarıyla sonuçlandıracağız. Ben bir kez daha hepinize verdiğiniz emek ve destek için çok çok teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum.”

BİZ BİAT PARTİSİ DEĞİLİZ

Ziyaret programının son konuşmacısı olan Süreyya Öneş Derici, “Göz bebeğimiz Milas ilçe örgütümüz, teşekkür turumuza buradan başladık. Çünkü Milas ilçe örgütümüz bu seçimlerde üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Başarılı olmuştur. Öncelikle bunun için kendi kendimizle gurur duymalıyız. Her birinize emekleriniz için teşekkürü bir borç bilirim” diyerek şöyle devam etti.

“Şimdi iktidar partisi, iktidar bloğu pusuda, bizim çökmemizi bekliyor. Fakat unuttukları çok önemli bir şey var. Biz biat partisi değiliz. Atatürk’ün kurduğu partiyiz. Hafif sallanmış olabiliriz ama en kısa zamanda ayağa kalkmayı biliriz. Önümüzdeki süreçte hem kurultayımızla hem yerel seçimlerimizle kazandıklarını zannetseler de onlara aslında kazanmadıklarını ve bu ülkeyi bizlerin koruyacağı mesajını en güzel şekilde vereceğimizden hiç kuşkuları olmasın.

ÖNÜMÜZDE 5 SENE VAR DEMEYELİM

Bizler derin üzüntü yaşıyoruz ama üzüntümüz ölçüsünde de güçlüyüz. Çünkü biz Atatürk’ün partisinin neferleriyiz. Süreçte öz eleştirimizi yapıp kendi eksikliklerimizi değerlendirip çok daha güçlü bir şekilde ülkemizi demokrasiyi partimizi savunmaya hazırız. Dolayısıyla kaybettiğimizi zannedenler hiç hesaba katmıyorlar ki bizler cumhuriyetin neferleriyiz en kısa zamanda toparlanıp onların heveslendiği şekilde yıkılmayacağız ve yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Önümüzde 5 sene var demeyelim. Çünkü siyasette bir gün bile çok uzun bir süredir. Biz hazırız dört dörtlük Cumhuriyet Halk Partisi mensupları olarak güçlüyüz. Bizler sizlerin sesi olarak meclisteyiz. Sizlerin temsilcisi olarak meclisteyiz. Sizlerin desteği olmadan bizlerin bir şey yapması mümkün değildir o yüzden karşılıklı olarak birbirimize destek vererek devam edeceğiz. İktidar partisi milletvekilleri olmak için hazırlık. Ama hiç fark etmez bana muhalefet partisi milletvekilleri olarak üzerimize düşeni yaparız. Bu ülke bizimdir. Tekrar teşekkür ediyorum elleriniz dert görmesin yolumuz beraberdir mutlaka başaracağız. Bugün olmazsa yarın ama başaracağız.”

Ziyaret karşılıklı sohbet ve ikramlardan sonra sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla