Milas Çizgi Gazetesi

CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİ VE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

CHP’DE DELEGE SEÇİMLERİ VE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI
Süt Birliği
Okundu
05 Temmuz 2023 - 11:39
Süt Birliği
Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Teşkilatında delege seçimleri ve kongre süreci başladı. Konuyla ilgili parti binasın açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Av. Tüze Çetinkaya, “Delege seçimleri dün, yani 3 Temmuz’da başladı, 30 Temmuz’da sona erecek. Yaz ayında olması ve sıkışık bir zamanda olması bizleri biraz zorlayacak. 5 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında ilçe kongreleri, 16 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında ise CHP Muğla İl Kongresi yapılacak. İl kongrelerinin ardından olağan kurultay ise parti meclisinin belirleyeceği tarihte yapılacak” dedi.

 

CHP Milas İlçe Başkanı Av. Tüze Çetinkaya, parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek 3 Temmuz 2023 tarihinde başlayan ve 30 Temmuz’da sona erecek delege seçimleri ve ardından ilçe ve il kongre sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Genel merkezimiz tarafından belirlenen takvim doğrultusunda delege seçimleri 3 Temmuz’da başladı ve 30 Temmuz’da sona erecek. Milas genelinde 400 delegenin belirlenmesinin ardından bu defa ilçe kongresi yapılacak” diyerek açıklamasına başlayan İlçe Başkanı Çetinkaya; “Göreve geldiğim günden bugüne ilçemiz basınıyla uyum içerisinde çalıştığımızı düşünüyorum. Bu anlamda basın mensuplarımıza da teşekkür ediyorum.

Yakın bir tarih öncesinde partimiz ilçe kongrelerini, il kongrelerini ve kurultayı yapmak için süreci başlattı. Bununla ilgili bilgi aktarmak istedik. Süreç Haziran ayında başladı ve üye listelerimiz genel merkezimiz tarafından gönderildi, askıya çıkarıldı. İtiraz süreci de sona erdi. 21 Haziran listeler kesinleşti. 3 Temmuz itibariyle delege seçimlerimiz başladı. 5 Temmuz’dan itibaren bölgesel olarak delege seçimleri yapılacak.

Milas geniş bir coğrafya ve tamamen şeffaf olmak için 4 grup halinde bölge bölge delege seçimleri yapılacak. İlçe yönetim kurulu üyelerimizin gözetiminde genel merkezden gelen listeler doğrultusunda üyelerimiz oylarını kullanacak. Delege seçimleri 30 Temmuz’da sona erecek. Yaz ayında olması ve sıkışık bir zamanda olması bizleri biraz zorlayacak. 5 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında ilçe kongresi, 16 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında ise CHP Muğla İl Kongresi yapılacak. İl kongrelerinin ardından olağan kurultay ise parti meclisinin belirleyeceği tarihte yapılacak. Bu sürecin partimize ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İLÇE BAŞKANLIĞINA YENİDEN ADAYIM

Kongre sürecinin ardından yerel seçimlerin yapılacağını hatırlatan Çetinkaya, “kongrelerimizin hemen ardından yerel seçimlere odaklanacağız. Yenilenmiş, güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Bir aile gibi bölgelerimizde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu anda ilçe teşkilatı başkanlığı için aday veya adaylarımız yok ama ilerleyen süreçte çıkacaktır. Ben yeni dönem için ilçe başkanlığı için yeniden adayım” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla