Milas Çizgi Gazetesi

CHP’DE ÇETİNKAYA GÜVEN TAZELEDİ

CHP’DE ÇETİNKAYA GÜVEN TAZELEDİ
Süt Birliği
Okundu
15 Ağustos 2023 - 18:00
Süt Birliği

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Teşkilatı’nın 38’inci Olağan İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimlerde Başkan Tüze Çetinkaya liste revizyonu ile güven tazeledi..

 

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Teşkilatı’nın 38’inci Olağan İlçe Kongresi Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerceklestirildi. Düzenlenen genel kurula CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, CHP Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Özcan, Süreyya Öneş Derici, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Muğla Milletvekili TBMM Saadet Partisi Grup Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, İYİ Parti, Gelecek Partisi, DEVA Partisi yöneticileri,  CHP’li geçmiş dönem milletvekilleri, oda, sivil toplum örgütü başkanları ile partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle başlayan genel kurulun açılış konuşması mevcut ilçe başkanı Tüze Çetinkaya tarafından yapıldı.

2019 yılında yönetime geldiklerini ve bu tarihten itibaren görevlerini en iyi şekilde sürdürmeye çalıştıklarını belirten Başkan Çetinkaya, “2 yıl önce ise de yönetime seçilerek üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Ülkemiz son dönemlerde büyük afetler atlattı. Yönetim olarak bu afetler sonrasında da halkımızın yanında olduk yardımlarımızı ulaştırmaya çalıştık” dedi.

Çetinkaya yaptığı konuşmanın ardından divan kurulunu oluşturan Cumhur Uzun, Cemil Zeybek, Ece Gülen, Gülşen Gökçe ve Cüneyt İlter’i yerine davet etti.

Divan başkanı olarak konuşmasını yapan Uzun, salonda bulunanları selamlayarak genel seçim ve sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Konuşmasını yerel seçimlere değinerek sürdüren Uzun, “Önümüzdeki yerel seçimler için bugünden tezi yok güçlü ve kararlılıkla çalışıp Muğla’daki iktidarımızı sürdürmek zorundayız. Çok küçük farklarla kaybettiğimiz belediyelerimizin de bizim anlayışımızla buluşmasını sağlamalıyız. Ben buna yürekten inanıyorum. Kendimize güvenirsek yapamayacağımız bir şey yok. Biz Muğla’da inandık başardık” dedi.

Divan başkanı olarak programın açılışını yapan Uzun daha sonra gündem maddelerini oku ve seçimlerin blok liste ile yapılması için verilen önergeyi üyelerin oyuna sundu. Önerge oybirliği ile kabul edildi.

İlçe Teşkilatının faaliyet, çalışma ve hesap raporları Anıl Zeybekoğlu tarafından okundu. Raporlar ayrı ayrı üyelerin ibrasına sunularak kabul edildi.

Program daha sonra konuşmalarla devam etti. Bu bölümde ilk sözü önceki dönem milletvekillerinden Akın Üstündağ aldı.

Partili Özçelik Aral, geçmiş dönem milletvekilleri Fevzi Topuz ve Suat Özcan’ın ardından kürsüye gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP kanadında yaşanan değişim talebine değinerek, “Kemal Kılıçdaroğlu’nu yıpratmadan, eskiden gelene kazanımları kaybetmeden ilerlemeliyiz. Suni tartışmalara girmeden partinin tüm ana aktörleriyle birlikte değişim sürecini toplum önünde yıpratmadan başarmamız gerekiyor. En büyük sorumluluğumuz budur. Çatıştırmadan, gücü ve enerjiyi çok fazla içerde harcamadan bunu yapabiliriz. Milas ilçe örgütü Muğla’da tüm diğer ilçelerde ve ilde takdir kazanmış bu konuda rüştünü ispatlamış bir ilçedir. Şimdiye kadar bu örgüt için hizmet etmiş emek vermiş herkese teşekkür ediyorum. Bu katkılar bizler için kilometre taşıdır. Milas örgütünde çalışan tüm arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. İlçe yönetimi ile uyum içinde çalışma her zaman prensibim olmuştur. Maddi ve manevi olarak her zaman örgütümüzün emrindeyiz. Örgütümüzün ihtiyaç duyduğu her noktada kendimizi her yönümüz ile ortaya atmaya hazırız. Bundan sonra seçilecek yönetiminde ihtiyaç ve taleplerini karşılayacak çalışma azmi içerisinde olmaya gayret göstereceğim. Partimizin başarılı olması için söylem ve eylemlerimizin tutarlı olması lazım. Tüm fikirlere saygım var. Ama eylemler ile söylemler arasındaki uyumluluğu da tartmakta fayda var. Ön seçim şart. Bu tartışmaya gerek yok. Sanki biz farklı birşeyi savunuyormuşuz gibi bir kanı oluşturuluyor. Üye ile önseçimi tartışmaya gerek yok. Ön seçim önemli ama sadece şekilleri yerine getirerek iktidar olamayacağız biz. Önemli olan en iyi en iyi temsil eden, partiyi yukarılara taşıyacak kadroları yönetime getirebilmek. Tüze başkanı bugün tebrik ediyorum. Gençleşmiş ve CHP Milas ilçe yönetiminde bu kitleyi, bu tabanı temsil edecek yepyeni bir vitrinle sizlerin karşısına çıkıyor. Aday olan arkadaşlarımızı medeni cesaretlerinden dolayı kutluyorum.

Parti olarak her dönemde sıkıntıları olan biri partiyiz. Doğruları olduğu kadar yanlışları olan da bir partiyiz. Eleştirmeliyiz. Ama bizim partililerimizin eleştirileri çok sert. Bu seçimi sadece CHP olarak biz kaybetmedik. Türk halkı olarak hepimiz kaybettik. Çok önemli bir fırsatı Türk halkı değerlendiremedi. Hatamız eksiğimiz mutlaka var. Ama bunu sadece genel başkan üzerinden değerlendirmek vicdanlı olmaz. Şunu kabul edelim en çok Kemal Kılıçdaroğlu bu dönemde çalıştı. Herkese saygım var ama klavye başında eleştirmek kolayımıza geliyor” dedi.

Belediye olarak yaptıkları çalışmaları örnekleriyle aktaran Başkan Tokat, “vatandaş çalışma yapılsın istiyor. Çalışma başlayınca da tozdan şikayet etmeye başlıyor. Eleştirileri anlıyorum ama şuanda Milas için bu dönem çok kazançlı bir dönem. Bir çok çalışma aynı anda yapılıyor. Güzel bir koordinasyon kuruldu. Daha önce kurumlar arası böyle bir koordinasyon yoktu. Şimdi Milas’ta bir karışıklık var. Herkes kazıyor. Ama bu çalışmalar bitince modern bir görünüm kazanacağız” dedi.

Çalışmalar ve yatırımlar hakkında kısa bilgiler veren Başkan Tokat, “Milas belediyesi halkına vermiş olduğu sözleri en iyi şekilde yerine getirecek, her türlü gayreti gösterecek. Birbirimize daha fazla sarılarak mağlubiyetin vermiş olduğu burukluğu da üzerimizden atarak yeni ilçe yönetimi ile çalışacağız. Genel kurulumuz hayırlı olsun” dedi.

Başkan Tokat’ın ardından kürsüye gelen CHP Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici ise, “seçimlerde hepimiz çok çalıştık ve çok inandık. Adil bir seçim olmadı. Onurlu bir şekilde kaybettik. Seçim sonuçlarının getirmiş olduğu ağırlığı üzerimizden atarak yerel seçim çalışmalıyız. Tehlike her yerde bizi bekliyor. Yerel seçimlerde birbirimizin eksiklerini gidererek başarılı olacağız” derken, Gizem Özcan, “önemli bir seçim sürecini geride bıraktık. 13 ilçemizde birlikte çalıştığımız gece gündüz bizle birlikte yürüyen ilçe yönetimimize, kadın kolları gençlik kolları üyelerimize ve partililerimize teşekkür ediyorum. Yalan ve iftira kampanyası içerisinde kendimizi anlatmaya çalıştığımız bir seçim süreci oldu. İktidar yalan kampanyalarıyla kazandığı seçimin ardından talan kampanyalarına hız verdi. Bunu en yakınımızda Akbelen ormanlarında görüyoruz. Ormanlarımızın yüzde 60’ına maden ruhsatı verildiğini gördük. Ülke yanıyor. Sadece çevresel anlamda değil. Yangın her yerde mutfakta, ekonomide, hukukta, adalette” dedi.  Kaybedilen belediyelerin de yerel seçimlerde yeniden CHP saflarına kazandırılacağını belirten Özcan, “ güçlü bir yönetimle yerel seçimlerden zaferle çıkacaklarını” ifade etti.

Ardından kürsüye gelen İl Başkanı Hüseyin Erol vekillerle benzer bir konuşma yaptı. Ak belen köylülerine selamın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını açıklayan Ekrem İmamoğlu na selam ve kutlama mesajını iletti. Yerel seçimlerin öneminden bahseden Erol’un ardından sahneye gelen parti delegesi Abdurrahman Ünal yaptığı konusmada değişim vurgusu ve ön seçim konularına değindi.  Ünal’ın konuşması salondakilerden de alkışlarla destek aldı.

Yapılan konuşmalarda ülke gündemi, genel seçim sonuçları değerlendirilerek, yapılacak olan yerel seçimlerin önemine değinildi.

Genel kurula katılamayanların göndermiş oldukları mesajların okunmasıyla devam eden genel kurulda konuşmaların ardından tek listenin başvurusu ile Başkan Cetinkaya ve yeni yönetim kadrosu sahnede partililerini selqmlayarak yerel seçime götürecek güçlü kadro ifadeleriyle takdim edilmesinin ardından seçimlere geçildi.

Yapılan genel kurul ile CHP Milas İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu.

Tüze Çetinkaya, Davut Çakar, Gökçin Özgülergil, Çağatay Kömür, Zühal Avcılar, Müge Güney, Tolga Ballı, İzel Turhan, Ali Avcı, Anıl Samyürek, Zühal Gezgin, Osman Özen, Usulet Tekin, Görkem Dikmen, Nazım Tolga Haney, Duygu Selen Miregil, Direnç Turan.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla