Milas Çizgi Gazetesi

CHP ve LİDERİNE SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

CHP ve LİDERİNE SALDIRMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ
Süt Birliği
Kazım KocaTÜM YAZILARI
Okundu
28 Temmuz 2023 - 10:02
Süt Birliği

Sayın okurlar CHP şahsi çıkarlara dayalı dün kurulmadı tarihin derinliklerinden süzülerek gelen yüksek bilgi, ahlak ve Devlet kurma geleneğine sahip olmanın yanı sıra Akıl ve bilimi önceleyen yetenekli bir kurumdur.  Devleti kurma ve idaresine olan İnsanı merkeze alan bir anlayış ve kültür birikimine sahip olmasından dolayı. Şahsi çıkarları peşinde koşanların anlamalarını beklemiyoruz.

Anadolu aydınlanma meşalesini tarihin her devrinde taşıyabilenlerin 1700’lerin başlarından başlayarak Türkiye Cumhuriyeti kuruluşuna kadar mücadele etmiş insanı önceleyen Akıl ve bilgi birikimine sahip bilime inanan İnsan topluluğundan meydana gelmiş. Bir fikir akımıdır.

Günümüzde yetersizliklerin ve sıradanlığın her yerde sergilendiği ve kabul gördüğü şu günlerde her zaman şikayet ediyoruz.  Ancak neden niçinlerin üzerinde hiç durmuyoruz ve düşünmüyoruz, sorunun temelinde koşullara göre değişebileceği. Ancak düşüncelerin ise zamana bilgiye ve koşullara göre değişemeyeceğini kabul etmekte yatmakta olduğunu bu doğrultuda. Prensipler kişinin ve kurumların genel bakışlarında ve toplumla ilişkilerinde temel alındığında ilkeler ve prensipler değişmez değişmemeli.  Aksi halde kişiler ve kurumları değerli yapan özeliklerini kayıp ederler. Bir toplumda yaşayan bütün bireylerin aynı prensiplere/ değerlere sahip olmasını beklememeliyiz elbette.

Farklılıkların olması tabidir. Ancak unutulmamalı ki milletleri güçlü kuvvetli yapan sahip oldukları ortak değerlerdir. İşte Türkiye Cumhuriyeti bu minval, da kuruldu temel esasları ise dağılan İmparatorluk sonrasında Anadolu Toprakları başta olmak üzere sınırları beli olan bir toprak parçası ikincisi bu toprak üzerinde yaşayan yurttaşların Yasalar karşısında eşit olması hedeflenmiş idi  bu hedeflere ulaşıldı.  Ancak ayakta durabilmek için * Tam bağımsızlık * ülkenin ve bölünmez bütünlüğü * Akıl ve bilimi esas alan laik dünya görüşü * bireyin düşünce ve ifade hürriyeti  * Halkın meşruiyetini öne alan yönetim şekli ne sahip olmaları gerekir işte bu özelikler CHP de vardır.  Ülke söz konusu olunca Sadece şahsi çıkarları düşünenlerin anlamalarını beklemiyoruz

Oysa günümüzde kişi ve toplumlar düşünmek istemezler beklerler kendileri için başkaları düşünsün sonrada kendisi ustaca sunulan bu fikirleri gerçeğe uygun olup olmadığı değerlendirmeden kabul ederler ve sanki o fikir kendilerine aitmiş gibi ortaya çıkarlar ve sahiplenirler yanlışına doğrusuna bakmazlar. Toplumdaki bu yozlaşma birçok sebepleri vardır elbette ve tek değildir. ancak en önemlisi ülkede iktidara gelenlerin Milli Eğitimde yaptıkları değişikle çağa cevap veremeyen getirdikleri eğitim sistemidir bunu da milli diye halkına sunmalarıdır.  Sorgulamayan bir toplum yaratmaktır. Bu şekilde yetişmiş bir topluluk kendi kendini yönetme kabiliyet zayıf kalır biriler onu yönetmeyi bekler zora düştüğünde bir kurtarıcı beklemeye başlar çaresizdir kendisine yapılan haksızlıklar karşısında biraz daha bekler eğer birileri çözüm bulamamışsa kendisine yapılan haksızlığı kabullenmek zorunda kalır. ülkemizde istenen budur.  Saygılarımla…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla