Milas Çizgi Gazetesi

CHP ADAYI GİZEM ÖZCAN; “ENGELLİ DESTEKLERİNİ ARTTIRACAĞIZ”

CHP ADAYI GİZEM ÖZCAN; “ENGELLİ DESTEKLERİNİ ARTTIRACAĞIZ”
Süt Birliği
Okundu
07 Mayıs 2023 - 22:32
Süt Birliği

CHP 2. Sıra Muğla Milletvekili Adayı ve Parti Meclis Üyesi Avukat Gizem Özcan, engelli aylıklarını, bakım yardımlarını  ve malzeme desteklerini  yüksek enflasyonu da dikkate alarak arttıracaklarını, Protez ve ortezlerin de SGK katkı payını güncelleyeceklerini söyledi.

 

10-16 Mayıs ‘Engelliler Haftası’ kapsamında Türkiye Sakatlar Derneği Muğla Şubesi’nin düzenlemiş olduğu kahvaltı programına katılan CHP 2. Sıra Muğla Milletvekili Adayı ve Parti Meclis Üyesi Avukat Gizem Özcan; “Kamuda engellilere yönelik hizmet dağınıklığı giderilecek. Engellilere yönelik ayrımcılığı sona erdirmek için yeni hukuki düzenlemeler yapacağız. Digital dönüşümü, evden veya uzaktan çalışma imkanlarını dikkate alarak kamu ve özel sektörde engelliler için ayrılan kotaları dolduracağız. Kamuda çalışan engellilerin kendi eğitim ve meslek yeteneklerine göre istihdam edilmelerini sağlayacağız. Engelli istihdamında, engelli grupları arasında dengeli politika belirlenmesini sağlayacağız. Engellilere yönelik mesleki eğitimler ve sertifika programlarını teşvik edeceğiz. Engelli aylıkları, bakım yardımları ve malzeme destekleri yüksek enflasyonu da dikkate alarak güncelleyeceğiz. Protez ve ortezlerin SGK katkı payını güncelleyeceğiz. Şehrin kamu, sinema ve tiyatro binalarını engellilerin kullanımına uluslararası standartlara uygun getireceğiz. Engelsiz Yaşam Dersini’ müfredata dahil edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla