Milas Çizgi Gazetesi

“ÇED GEREKLİ DEĞİL” KARARI

“ÇED GEREKLİ DEĞİL” KARARI
Süt Birliği
85 okundu Okundu
12 Mayıs 2023 - 0:21
Süt Birliği

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından her yıl 100 bin konut projesi kapsamında Milas’ın İsmetpaşa Mahallesi’nde “Kentsel Yerleşik Alan” ve “Orman Alanları” sınırları içerisinde 546 Adet Konut, 4 Kapıcı Dairesi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi projesi için ÇED gerekli değil kararı verildi.

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafınca, Muğla’nın Milas İlçesi İsmetpaşa Mahallesi Mevkiinde 260/1269, Ada/Parsel sınırları içerisinde 546 Adet Konut, 4 Kapıcı Dairesi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlenmesi projesinin yapılması planlanıyor.

Proje kapsamında 27 adet blok, 2+1’den 3+1’e değişen 546 adet konut, 4 adet kapıcı dairesi, inşaatı ve çevre düzenlenmesi yapılacak.

ORMAN ALANI SINIRLARI İÇERİSİNDE

Proje alanı 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı’nda “Kentsel Yerleşik Alan” ve “Orman Alanları” sınırları içerisinde bulunuyor. ÇED alanı 79 bin 432,57 metrekare olarak belirlendi.

ÇED Gerekli Değildir Kararına takriben, projenin uygulanmasına başlanmadan önce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden gerekli izinlerin alınacağı, alınmadan faaliyete başlanılmayacağı, proje alanında ağaçların kesilmesi durumunda ilgili Orman Bölge Müdürlüklerinden uygun görüş ve izinler alınacağı ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla