Milas Çizgi Gazetesi

BÜYÜKŞEHİR YEŞİL ALANLARIN YÜZDE 90’NI ARITILMIŞ SU İLE SULUYOR

Süt Birliği
118 okundu
12 Eylül 2023 - 14:12
BÜYÜKŞEHİR YEŞİL ALANLARIN YÜZDE 90’NI ARITILMIŞ SU İLE SULUYOR
Süt Birliği

Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla Atıksu Arıtma tesisindeki suyun geri kazanımını sağlayarak bu suyu yeşil alan sulamasında kullanıyor. Büyükşehir Belediyesi İleri Biyolojik arıtma Tesisinde arıttığı su ile Menteşe’de sorumluluk alanında ki yeşil alanların yüzde 90’ını suluyor.

 

Dünyadaki hızlı nüfus artışı, iklim değişikliği, çevre kirliliği temiz su miktarını ve kalitesini etkilerken bu da mevcuttaki su kaynaklarının önemini daha da arttırıyor. Bu doğrultuda atık suyun uygun arıtma proseslerinden geçirilerek yeniden kullanılması sağlanıyor ve Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan parkların yüzde 90’ından fazlası geri dönüşümü sağlanan su ile sulanıyor.

Menteşe’de Parkların Yüzde 90’ı Arıtma Suyuyla Sulanıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde hizmete soktuğu ve yeni yapacağı atık su arıtma tesislerinde de atık suyun geri dönüşümünü sağlayan sistemi hayata geçiriyor. Muğla Belediyesi döneminde 2013 yılında açılışı yapılan Menteşe İlçesi merkez mahallelerine hizmet veren 17 bin 111 metreküp gün kapasiteli Atıksu Arıtma Tesisi’nin ileri biyolojik arıtma prosesi sonrasında yer alan filtrasyon ve dezenfeksiyon üniteleri ile atık su, yeniden kullanım kriterlerine getiriliyor. Böylelikle Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan 384 bin 500 metrekare yeşil alanın 359 bin 294 metrekaresi arıtılmış su ile sulanırken Menteşe’de yer alan park ve bahçelerin yüzde 90’ından fazlası sulanmış oluyor. Yeşil alanların geri dönüşümü sağlanan su ile sulanması hem su tasarrufu hem de daha yeşil bir çevre sağlıyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla