Milas Çizgi Gazetesi

BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA…

BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA…
Süt Birliği
Okundu
08 Haziran 2023 - 21:45
Süt Birliği

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın sonlarına yaklaşılırken ilçe genelindeki okullarda mezuniyet törenleri birbiri ardına düzenlenmeye başladı. İşte o okullardan biri de Gelecek Nesiller Anaokulu oldu. 3 ila 6 yaş grubu miniklerin gösterileri büyükler tarafından ilgi ile izlenirken büyüklerin, çocuklarından daha fazla heyecanlı oldukları gözlemlendi. Çocuklarının performanslarını görüntülemek isteyen veliler, adeta birbirleriyle yarıştılar.

 

Karya Düğün Bahçesi’nde dün akşam düzenlenen yılsonu mezuniyet töreni, miniklerin performanslarıyla renkli bir geceye dönüşürken, anne-babaların mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan mezuniyet töreninin açılış konuşması, okul müdiresi Selda Köroğlu tarafından yapıldı. Köroğlu, tüm konuklara hoş geldiniz dedikten son konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu güzel gecede, güzel çocuklarımızla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. İstedik ki böyle bir gece ile hepinize güzel anılar kalsın. Çocuklarımızı bütün gelişim alanlarında desteklerken; sevgimizle, özverimizle, emeğimizle çocuklarımız için en iyisini vermeye çalıştık. Amacımız, Atatürk İlke ve İnkılaplarına doğrultusunda geleceğimiz olan çocuklarımızın yüreğine güzel dokunuşlar yapabilmekti. Dolayısıyla onların güzel yüreklerine dokunabildik, güzel izler bırakabildikse ne mutlu bizlere…

Bu gece aramızdan ayrılan, mezun olan öğrencilerimiz var. Onlara yolları açık olsun diyoruz. Dileriz hayatta hep mutlu olurlar, başarılı olurlar. Ama her şeyden önce sağlıklı ve mutlu olmalarının diliyoruz” diyerek organizasyonun hazırlanmasına katkı sunan okulun kurucusu Murat Ünal’a, öğrencileri bu törene hazırlayan öğretmenler başta olmak üzere katkı sunan herkese teşekkür etti.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİ ÇCUKLARIMIZDIR”

Okul Müdiresinin ardından kürsüye gelen okulun kurucusu Murat Ünal ise şunları söyledi:

“Gelecek Nesiller Anaokulu olarak 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı, 6 yaş mezuniyet töreni etkinliğine hoş geldiniz.

Başarılı bir eğitim dönemi geçirmiş olmanın mutluluğunuz ve gururunu yaşadığımız bu günde 6 yaş grubunu okulumuzdan uğurlamanın hüznünü, diğer yaş gruplarıyla önümüzdeki sene yine bir arada olacağımızın sevinciyle bir yılı daha geride bırakıyoruz.

Bütün bir yılın yorgunluğunuz öğrencilerimiz ve siz değerli velilerimizle atacak olmaktan çok mutluyuz. Çocuklarımızı, minicik kalplerinde taşıdıkları sevgi ve gözlerindeki ışıltı ile tanıdım. Mutluluğu birlikte paylaştık. Acısı, tatlısı, sevinci ve hüznü ile bir yılı geride bırakıyoruz. Onların ilk kurucu öğretmeni, kimi öğrencilerimizin de başkanı oldum.

Sevgili çocuklar. Ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Bu gerçeği, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, bir yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz’ sözü ile ülkeyi ve bütün değerleri gençlere emanet eden Atatürk’ün ve bizlerin umutlarını ve güvenini boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş, uygarlık düzeyine çıkaracaksınız.

Değerli velilerim. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek, o gelişmeleri öğrenerek sizden sonra gelecek nesillere hizmet olarak sunacaksınız. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Ülkemizin geleceği siz değerli çocuklarımızdır. Ey büyük Atatürk; açtığın yolda, gösterdiğin hedefte hiç durmadan yürüyeceğime and içerim. Ne Mutlu Türk’üm diyene…”

Yapılan konuşmaların ardından öğretmenlerin gözetiminde öğrencilerin hazırladıkları gösterilere geçildi. Minikler sahnede performanslarını sergilerken, anne-babalar da onları büyük bir gururla izlediler, alkışladılar.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla