Milas Çizgi Gazetesi

“Bizim bu topraklara dair söyleyeceklerimiz,hayallerimiz var…”

“Bizim bu topraklara dair söyleyeceklerimiz,hayallerimiz var…”
Süt Birliği
280 okundu Okundu
19 Mart 2023 - 13:13
Süt Birliği

AK Parti Milas Belediye Meclis Üyesi Hasan Çemrek 14 Mayıs ta gerçekleşecek olan 28. Dönem Milletvekilliği seçimi için adaylığını açıklayarak meclis üyeliğinden istifa etti. AK Parti İl Binasına giderek aday adaylığı başvurusunu yapan Çemrek, “bizim bu topraklara dair söyleyeceklerimiz, Hayallerimiz var…” dedi…
14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan genel seçimler için seçim takviminin açıklanmasının ardından adaylık başvuruları her partide hızla başladı. İlk olarak 2 günlük bir takvimin açıklandığı AK Partide adaylık başvuruları hızla gerçekleşirken istifa süreci için tanınan sürede istifalar peş peşe geldi. İl Başkanı Kadem Mete’nin ardından ilçemizden Belediye Meclis Üyesi Hasan Çemrek’te bu görevinden istifa ederek Partisinden 28. Dönem Muğla Milletvekilliği Adaylığı için başvurusunu yaptı.
“Bizler Bereketli Kadim Toprakların Yerli ve Milli çocuklarıyız”
Yaptığı açıklama ile neden aday olduğunu anlatan AK Partili Çemrek, “sevgili Hemşehrilerim
Bizler güzel Muğla’mda;Bu Bereketli Kadim Topraklarda, Zeytin Dağının, Pamuk, Tütün Ovalarının, Portakal Bahçelerinin; Yalın ayak,Başı kabak büyümüş,Nasırlı Elleri Öpülesi İnsanların çocukları, Bizler Yörük çocuklarıyız.
Bizler; Milas’ta Çomakdağının,Avşar ovasının, Bodrum’da Karaovanın,Çökertmenin, Yatağanda Katrancanın,Gökpınarın, Kavaklıdere’de Çayboyunun ,
Menteşe’de Göktepenin,Yerküpenin, Ula’da Akyakanın, Marmaris’te Çetibelinin,Datça’da Karaköyün,
Köyceğiz’de Döğüşbelenin, Ortaca’da Gökbelin,Dalaman’da Gürleykin, Fethiyede Yakacıkın,Seydikemer’de Yakabağın çocuklarıyız.
Dedik ya Bizler Bereketli Kadim Toprakların Yerli ve Milli çocuklarıyız diye.
İşte bu yüzden bizim bu topraklara dair söyleyeceklerimiz,Hayallerimiz var…”dedi.
“Bunca zorluklarla ve felaketlerle ancak ve ancak Güçlü Liderlik ve yönetimleri ile aşılabilir.”
Ayrıca ülkemizin şuan da içinde bulunduğu durumuda özetleyen Hasan Çemrek, “Dünyada hızlandırılmış tarihin yaşandığı bu dönemde,Güzel ülkem ateş çemberi ile çevrelenmeye çalışılmakta, bir yandan Pandemi ,Savaş ve Ekonomik ambargolar ile mücadele ederken, diğer taraftan da;Sel baskınları,yangınlar ve Asrın felaketi Depremden dolayı oluşan yaraları en hızlı bir şekilde sarıyor ve sarmaya devam etmektedir.
Bunca zorluklarla ve felaketlerle ancak ve ancak ;Güçlü Devletlerin ,Manevi duyguları yoğun yardımsever birlik ve beraberlik içindeki Toplumların , Güçlü Liderlik ve yönetimleri ile aşılabilir.
Allaha çok şükür ki bu vasıfların hepsi bizlerde var.
Sayın,Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN, Liderliğindeki yönetim anlayışı ve bu Kadim Topraklarda yaşayan her bir Vatandaşımızın feraseti ile tüm zorlukların üstesinde bilhassa son 20 yılda geldik, gelmeye de devam edeceğiz İnşallah.”
“Tarım ve Bilim İçin Çalışacağız”
Açıklamasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’taki sözlerini şiar aldıklarını belirten Çemrek, bu dönemi Teknofest çağı olarak nitelendirdiklerini söyledi.
Hasan Çemrek, “Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Nutukta belirttiği üzere;
“Az zamanda çok büyük işler yaptık. Bu işlerin en büyüğü, temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan, Türkiye Cumhuriyetidir.
Bundaki muvaffakiyeti Türk milletinin ve onun değerli ordusunun bir ve beraber olarak azimkârane yürümesine borçluyuz.
Fakat yaptıklarımızı asla kâfi göremeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz. Yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medeni memleketleri seviyesine çıkaracağız. Milletimizi en geniş refah, vasıta ve kaynaklarına sahip kılacağız. Millî kültürümüzü, muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracağız”.
İşte bu şiarla; Teknofest çağı olarak nitelendirdiğimiz bu dönemde ,En büyük gücümüz olan,Eğitimli Genç nüfusumuzu daha da eğiterek, Aselsan,Tusaş, Roketsan, Baykar, Havelsan gibi yeni yüzyılın, mimarları lokomotif şirketlerin ürettikleri, İHA,SİHA, BAYRAKTAR, KIZILELMA ve benzeri daha yüzlerce savuma ve teknoloji ürünleri ile;
Balkanlardan,Kafkaslara,Karadenizden Doğu Akdeniz,Afrikaya ve daha geniş Coğrafyada,Mavi Vatanımızda,Yüzyıllar boyu, 3 kıtada Dünyada Adaletle Hüküm sürmüş İmparatorluk Varisi olduğumuz bilincindeki,
Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları olarak; Konuşmamın başında belirttiğim TARIM, Sonrasında belirttiğim BİLİM İçin ÇALIŞACAĞIZ, ÇALIŞACAĞIZ, ÇALIŞACAĞIZ.
Başka türlü bu coğrafyada yaşama şansımız maalesef yok.”
“Artık Türkiye eski Türkiye değil.”
Dış güçler konusunu da değinerek sözlerine devam eden Çemrek, “Tarih tekerrürden ibarettir sözünü teyit edercesine,Maalesef ki 100 küsur yıl önceki senaryo; Dış güçler tarafından içerideki Şahsi ikbal peşinde koşan Piyonlar sayesinde hepimizin gözü önünde oynanmaktadır. Alanen Apaçık.
Artık Türkiye eski Türkiye değil. Vatandaşlarımız; teknolojinin de verdiği imkanlar ile görüyor ve artık kanmıyor; yalanlara,oynanan oyunlara.
Şehit kanıyla sulanmış bu Kadim Topraklarda;Ezan dinmesin,Bayrak inmesin,Vatan bölünmesin diye bizlerde Aslımızdan,Neslimize İkinci Kurtuluş mücadelesi verdiğimiz bir dönemdeyiz.
Rabbim Milletimizin Dirliğini,Birliğini daim eylesin İnşallah.
İşte özetlediğim bu sebepler ile Hz. İbrahim’i yakacak ateşe ağzında bir damla su taşıyan, Karınca misali,Duruşumuz tarafımız nettir.”
Cümlelerinin sonunda Muğlalı hemşehrilerine seslenen Çemrek, “ Değerli Hemşehrilerim;
14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Genel seçimlerde, Allah nasip ederse Ak Partiden Milletvekilliği, Aday Adaylığı başvurusunda bulundum.
Zeytin, Turizm, Arıcılık, Balıkçılık,Narenciye,Madencilik ,TARIM Başkenti Muğlamızdan, Güzel Vatanımızın her bir bireyi gibi Milli Ruh ve Duruş Sergileme cesaret ve feraseti gösterme azminde ve inancındayım.
Israrla,Kararlılıkla ve Büyük bir İnançla Hep Birlikte deyip harekete geçerek, bu yüzyıl TÜRKİYE YÜZYILI diyeceğiz İnşallah.
Niyet belli Akıbet Hayırlı olsun İnşallah.
Bu duygu ve düşüncelerle, Hepinizi en derin sevgi,saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Kalın sağlıcakla” sözleriyle açıklamasını tamamladı…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla