Milas Çizgi Gazetesi

“BİZE OLAN GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

“BİZE OLAN GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”
Süt Birliği
Okundu
13 Haziran 2021 - 13:13
Süt Birliği

İYİ Parti İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe ve ilçelerin teşkilat başkanları Muğla’da kahvaltıda bir araya geldi. Pandemi süreci aksayan siyasi çalışmalar, bundan sonraki süreç ve olası bir erken seçimde teşkilatlar olarak hazırlıklar hangi aşamada sorusu masaya yatırıldı.

Muğla il merkezindeki ‘Yörük’ Restaurantta gerçekleşen kahvaltıya İl Başkanı Akmeşe’nin yanı sıra; ilçemizden Kurucu İlçe Başkanı- İl Teşkilat Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çayırlı, Milas İlçe Teşkilat Başkanı Aşkın Kılınç, Yatağan İlçe Teşkilat Başkanı Adnan Kaptan, Köyceğiz İlçe Teşkilat Başkanı Selahi Karakaya, Bodrum İlçe Teşkilat Başkanı Erol Akyüz, Ortaca İlçe Teşkilat Başkanı Naim Gönülateş ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Devrim Uras katıldı.
Birlikte yapılan kahvaltının ardından İYİ Parti İl Başkanı Davut Cumhur Akmeşe; “Arkadaşlar malumunuz salgın nedeniyle yaklaşık 1,5 yıldır bir pandemi sürecini yaşıyoruz. Bundan yaklaşık 4 ay önce genel merkezimiz tarafından bu göreve atandık. Ne yazık ki bu pandemi sürecinde istediğimiz gibi bir çalışma ortamı bulamadık. Bu süreçte teşkilat çalışmalarına ağırlık verdik. Yapılan ikili çalışmalarıyla partimize yeni üyeler kazandırırken, diğer taraftan sınırlı çerçevede esnaf ve pazaryeri ziyaretlerimizle vatandaşlarımızla buluştuk. Onların sorunlarını dinleyip, yerel çözüm üretmeye, burada çözemediğimiz sorunları da genel merkezimize istanbul escort bildirdik.
Türkiye’nin gündemi her gün, her saat değişiyor ancak değişmeyen tek gündem; işsizlik, esnaf ve dar gelirli insanlarımızın, çalışanların, emeklilerin ekonomik sıkıntıları yani geçim derdi.
21 Haziran sonrası kısıtlamaların biraz daha gevşetilmesiyle il genelindeki tüm teşkilatlarımız sahaya inecek. Her birimiz Genel Başkanımız Sayın Meral Akşenir’in temsilcileri olarak planladığımız tüm siyasi çalışmalara katılarak, halkımıza umut olduğumuzu, ülkenin her alandaki sorunlarına çözüm üretecek güçlü kadroların hazır olduğunu anlatacak, uygulamalarımızla da bunu kanıtlayacağız.
Sizlerden isteğim ve beklentim; bireysel sorunlarınızı, kendi dert ve sıkıntılarınızı bir kenara bırakmanız, tüm zamanınızı, enerjinizi siyasi çalışmalara vermenizdir. Birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızı da bu çalışmalara dahil ederek, ulaşmadık nokta, kapısını çalmadığınız ev, gönlüne dokunmadığınız insanımız kalmayacak.
Bugün uyum içerisinde çalıştığımız Millet İttifakı başta olmak üzere muhalefetteki tüm partiler bir erken seçim istiyor. Zaten mevcut iktidarın da dayanacak gücü kalmadı. Dolayısıyla ufukta bir erken seçim görünüyor. Bu noktada önemli olan başkalarının ne yaptığı değil, bizim ne yaptığımızdır. Sizlerden her türlü gelişmeye hazırlıklı olmanızı istiyorum” dedi.

İl Başkanı Akmeşe’nin ardından, İl Teşkilat Başkanı Mehmet Çayırlı ise, il merkezi ve tüm ilçelerde partinin her geçen gün büyük bir ivme kazandığını, iş kaygısı veya başka kaygılarla parti üyeliğinden korkan insanların artık korkuyu bir kenara bıraktığını belirterek; “Bugün sadece kendisi değil, tüm ailesini partiye kayıt yaptıran hemşehrilerimiz var. Bu örnek tüm ilçelerimizde o kadar fazla ki, Sayın Genel Başkanımızın duruşu, söylem ve eylemleri insanlara umut aşılamıştır. Keza yerelde bizlerin de gayretleri ülkesini, milletini düşünen, bugün gelecek kaygısı taşıyan her vatandaşımız için umut ışığı olmuştur.
Sayın Muğla Milletvekilimiz Prof. Dr. Metin Ergun’un tüm il genelindeki teşkilatlara verdiği destek, her fırsatta etkinliklere katılması, yerel siyasetçiler olarak bizlere güç vermektedir. Aslında başlangıçta zor görünen her şey bugün hepimiz için daha kolay görünmektedir. Rehavete kapılmadan kendi bölgemizde çalışma performansımızı arttırmak. Kadınlarımız ve gençlerimizle, il ve ilçe teşkilatları olarak bir bütün olacak, Genel Başkanımızın yurdun her köşesinde yaptığı çalışmayı bizlerin de kendi bölgemizde yapmalıyız. Belki pandemi nedeniyle toplu organizasyonlar yapamayız ancak bireysel girişimler, birkaç kişilik gruplarla sürekli halkın içinde olmamız, halkın da bize olan güvenini boşa çıkarmayacaktır” dedi.
Çayırlı’nın ardından toplantıya katılan ilçe teşkilat başkanları, kendi bölgelerindeki son durum hakkında bilgi vererek, salgın tedbirlerinin gevşetilmesiyle başlatacakları çalışma programları hakkında detaylı bilgi verdiler.
Düzenlenen toplantılara çeşitli mazeretleri nedeniyle katılamayan ilçe teşkilat başkanlarının da katılacağı yeni toplantının tarihi belirlenerek, bir sonraki toplantı da yeni eylem programlarına start verileceği belirtildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla