Milas Çizgi Gazetesi

“Biz işimizin başındayız”

“Biz işimizin başındayız”
Süt Birliği
Okundu
22 Haziran 2022 - 10:42
Süt Birliği

43 ilde eş zamanlı yapılan operasyonun Milas etabında biri holding yönetim kurulu başkanı olmak üzere toplam 5 kişi gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı… Yaşanan sürecin ardından holding yöneticileri basın toplantısı düzenleyerek “Bize bir takım iftiralar atan, kumpaslar kuran, yalan ihbarlarda bulunanlara, ‘biz işimizin başındayız. Biz kaldığımız yerden devam ediyoruz. Devletimizin yasalarına uygun olarak ticaretimize devam ediyoruz’ diyoruz.” ifadelerini kullandılar…

16 Haziran’da 43 ilde eş zamanlı yürütülen ‘Dümen Operasyonu’ kapsamında ilçemizde 4 yıldır faaliyet gösteren IMM Zeytinağacı Holding yönetici ve 4 çalışanı gözaltına alınmıştı. 5 kişi ifade işlemlerinin ardından çıkarıldıkları Milas Adliyesi’nde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Serbest kaldıktan sonra holding binası önünde Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet İslam Barmak bir basın açıklaması yaparak hakkındaki iddialara yanıt verdi. Şirket ortağı Mevlüt Yiğit de açıklama sırasında hazır bulundu.

ZAN ALTINDA KALMAMAK İÇİN

Operasyon ve gözaltı sürecini ‘yanlış anlaşılma ve talihsiz bir olay’ olarak niteleyen Ahmet İslam Barmak, “bu olayda zan altında kalmamak için açıklamalarda bulunmak istiyoruz. Yanlış anlaşılarak 3 gün gözaltında kaldık, daha sonra hukuk önüne çıktık. İlgili makamlar bizi serbest bıraktı. Çok şükür, evlerimize yapılan operasyonlarda suç unsuruna rastlanılmadı. Bu bizim için gurur verici bir şey” diye konuştu.

BU ÇOK FAZLA OLDU

41 yıllık bir firma olduklarını, bünyelerinde 6 şirketin 150’ye yakın çalışanla faaliyet sürdürdüğünü belirten Barmak, “Firmamız yasal bir şekilde ticaretini yapmaktadır ama meyve veren ağaç taşlanır misali, biz de bu işi fazla dürüst yaptık. Fazla kurumsal yaptık ve insanların gözlerine battık. Son 4 yıldır zaman zaman bu tür şeyler yaşadık ama bu çok fazla oldu. Bize bir takım iftiralar atan, kumpaslar kuran, yalan ihbarlarda bulunanlara, ‘biz işimizin başındayız. Biz kaldığımız yerden devam ediyoruz. Devletimizin yasalarına uygun olarak ticaretimize devam ediyoruz’ diyoruz” dedi.

İDDİALAR KESİNLİKLE ASILSIZDIR

“Hiçbir şeyden haberimiz olmadan evlerimizden, ofislerimizden gözaltına alındık. Emniyet güçlerimiz usule uygun bir şekilde bizi 3 gün nezarette tuttuktan sonra hukuk makamlarına çıktık” diyerek suçlamalara ve iddialara da değinen Barmak, “İtham edilen suç, örgüt kurmak, nitelikli dolandırıcılık ve benzer birkaç hadiseden sorgulandık. Ancak iddialar kesinlikle asılsızdır. Avukatımızla konuştuğumuzda şunu öğrendik. Bu olayın örgütsel bir konuyla alakalı olmadığı, borçlar hukuku ile ilgili olması gerektiğini. Bizi fotomontajla karalayanlara pabuç bırakmıyoruz, bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

BİZ MİLAS’I SEVİYORUZ. MEZARIMIZ MİLAS’TA OLACAK

Açıklamasının son bölümünde Milas’ta yaptıkları çalışmalarla Milas’a ekonomik değer sağladıklarını da belirten Barmak, “Haritada Milas’ın yerini bilmeyenleri Milas’a getirdik. Dünyanın her yerinden Milas’a döviz soktuk. Ekonomiye katkıda bulunduk. Milas bizim vesilemizle marka oldu. Milas’ı tüm dünyaya reklam ettik. Milas’a insanları çağırdık. Bizim kusurlarımız bunlar. Bu yüzden göze çok battık. Ama biz Milas’ı seviyoruz. Mezarımız Milas’ta olacak” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla