Milas Çizgi Gazetesi

BİR SEÇİMİN ARDINDAN…

BİR SEÇİMİN ARDINDAN…
Süt Birliği
Müfit DemirkolTÜM YAZILARI
172 okundu Okundu
02 Haziran 2023 - 12:05
Süt Birliği

Genel seçimlerin 24 Mayıs’ta yapılarak, gerekli oy alınamadığından dolayı cumhurbaşkanı seçimi için dün 28 Mayıs’ta tüm Türkiye genelinde ve tüm dış temsilciliklerimizde oy kullanımı yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı olarak seçildi.

Dün akşam seçim sonuçlarının ilanından hemen sonra seçmenler sokaklara dökülerek zafer nidaları atarak sevinçlerini dile getirdiler.

İki gurup arasında yapılmış olan bu seçimde, “cumhur” ve “millet” ittifakı olarak adlandırıldı. Cumhur ittifakını Recep Tayyip Erdoğan ve ona destek veren yandaşları teşkil etti. Millet ittifakını ise başta Kemal Kılıçdaroğlu ve yandaşları olan, iyi parti başkanı Meral Akşener ile birlikte “6’lı masa” olarak tabir edilenler ile İstanbul ve Ankara belediye başkanları vardı. İlk seçim olan 14 Mayıs’tan başlanılarak büyük bir yoğunluk içerisinde seçim propagandaları, mitinglerin yapılmasının ardından dün 28 Mayıs akşamı son nokta konularak, Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı seçildi. Vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Dünya devletleri tarafından tebrik edilen 13. Cumhurbaşkanımızın bundan sonra ne gibi işler yapacağı, ekonomik olarak ülkemizin çıkarlarını nasıl ve ne şekilde koruyacağı belli olacaktır.

Dış devletler tarafından bu denli tebriklerin yapılmasının ardında ki bu devletler ile gelecekte ne şekilde bir beraberlik getirileceği önümüzde ki günlerde belli olacaktır. Seçimlerden önce verilen sözlerin ve vaatlerin milletçe yerine getirileceği merak edilmektedir. Öncelikle doğu Anadolu’muz insanının iş ve can güvenliğinin sağlanması beklenmektedir.

Yeraltı zenginliklerimizin işlenerek ekonomimize fayda sağlanması, işsizliğin ve yaşam standartlarının iyileştirileceği sözlerinin yerine getirilmesi şarttır.

Bugüne kadar RTE tarafından uygulanan ve uygulanmakta olan eğitim sisteminin en kısa bir zaman da medeni devletler göz önüne alınarak düzeltilmesi şarttır.

Meslek liselerine ağırlık verilmelidir. Köy enstitüsü gibi eğitim kurumları geliştirilerek faaliyete sokulmalıdır. Din eğitimleri sadece okullarda verilmeli, tekke ve zaviye, vakıf gibi kurumlarda din dersi verilmemeli ve bu gibi kurumlar derhal kapatılmalıdır.

Eğitimin, ilkokuldan başlayarak üniversite eğitiminin sonuna kadar kuvvetlendirilerek, yurt dışında eğitim almak için gençlerimizin vatanlarını terk etmeleri önlenmeli ve yeni iş sahalarının açılmasına özen gösterilmelidir.

Büyük kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesine uyularak komşu devletlerimizle başta olmak üzere tüm dünya ülkeleri ile olumlu ilişkiler yaratılmalıdır. Özellikle başta yer altı zenginliğimiz olmak üzere, Osmanlı zamanının kapitülasyonlarına benzeyen girişimlerde bulunmamak gerekmektedir.

Bu eksiklerimizin giderileceği bir iktidar hayali ile “hoş geldiniz, yurdumun 13. Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan” …

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla