Milas Çizgi Gazetesi

BAŞKAN TOKAT: “FİRMAYI UYARDIK, ARTIK BİZ MÜDAHALE EDECEĞİZ”

BAŞKAN TOKAT: “FİRMAYI UYARDIK, ARTIK BİZ MÜDAHALE EDECEĞİZ”
Süt Birliği
Okundu
06 Haziran 2023 - 12:54
Süt Birliği

Milas Belediye Meclisi 2023 yılı Haziran ayı olağan meclis toplantısı, pazartesi günü saat 14.00’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında konuşan Başkan Tokat, kentte yürütülen doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulan yollar hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Milas Belediye Meclisi 2023 yılı Haziran ayı olağan meclis toplantısı, 5 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirildi. Meclis toplantısı öncesi bilgilendirmelerde bulunan Başkan Tokat, Ayhan Samyürek’in emekliliği sonrası boşalan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne vekaleten Bekir Güney’in atandığını duyurdu.

8 ana, 2 ek gündem maddesi ile 6 imar komisyon raporunun görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısında, bazı konular komisyona sevk edilirken, bazı maddeler oylanarak kabul edildi.

Milas Belediye Meclisi, Labranda Su’daki üretim hammaddelerinin dövizdeki kur artışından etkilenmesi dolayısıyla damacana-pet su, soğuk hava oda kiraları ve buz satışı fiyatlarında güncelleme yaptı. Alınan karara göre; 120 adet 130 ml’lik pet su 40,50 TL+ KDV, 200 ml’lik 72’li pet su 30,75 TL+ KDV, 250 ml’lik pet su 33,00 TL+ KDV, 0,33’lük pet su 21,00+ KDV, 0,50’lik pet su 12,25+KDV, 1 Litre Pet su 12,50 TL+ KDV, 1,5 Litrelik 12,50 TL + KDV, 5 Litre Pet Su 19,50 TL + KDV, 19 Litre Damacana 9 TL + KDV oldu. Başkan Tokat konuyla ilgili; “Günün ekonomik şartları ve kur durumları göz önüne alındığında ve piyasayı da takip ettiğimizde ani ve esaslı değişiklikler oluyor. Bunu günü gününe takip etmek de mümkün olmuyor. Yeni ortaya çıkan kur ve maliyet durumlarına baktığımız zaman bu tür ayarlamaları fabrika olarak yapmak zorundayız.” diye konuştu.

“FİRMAYI UYARDIK”

Doğalgazla ilgili çalışmaların sorunlu şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Tokat, “Firmanın kazı yaptığı bölgelerde örtme ve dolgu işlemleriyle ilgili hem bizde hem de mahalle sakinlerimizde çok ciddi rahatsızlıklar var. Haziran ayı geldi, havalar da yağışlı. Bazı bölgeler çamur deryasına döndü. Daha önceki haftalarda firmayı bu konuda uyarıp, işi daha düzgün yapmaları konusunda bir çalışma yaptık. Fakat aradan geçen süre içerisinde firmamızın burada yaptığı çok önemli bir düzeltmesi yok. Vatandaşla bizi karşı karşıya getiriyorlar şu anda. Teknik arkadaşlarımız ve başkan yardımcımız alanı dolaştılar. Artık biz müdahale edeceğiz belediye olarak. Dolgunun sağlıklı yapılması ve dolgu yapılan bölgelerde vatandaşın tozdan ve çamurdan kurtulmasıyla ilgili inisiyatifi artık biz üstlenmek zorundayız. Bu sıkıntıları kendim de yakından yaşıyorum. Vatandaşın serzenişlerini dindirebilmek için artık Milas Belediyesi olarak biz devreye gireceğiz.” diye konuştu.

ÇÖPLER BİLGİSAYARDAN DENETLENİYOR

Çöp toplama sisteminin değiştirilmeye başlandığını belirten ve pilot bölgelerde saha incelemesi yapıldığını dile getiren Başkan Tokat, “Teknolojik olarak ileri düzeyde bir çalışma. Yeni sistemde tamamen bilgisayardan denetlenebilen, takip edilebilen bir sistemimiz oldu.” dedi.

PARK MÜJDESİ

Sağlık Evi’nin tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde iç dekorasyon içinde çalışma yapılacağını belirten Başkan Tokat, Cemevi’nin de kaba inşaatının tamamlandığını ifade etti.

Güllük’teki sahil yenileme çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Tokat, Boğaziçi’nde de sahil düzenleme çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Tokat, konuşmalarının sonunda, belediye hizmet binalarına güneş enerji sistemi kurularak tasarruf ettirecek projede de hazırlık aşamalarının devam ettiğini ve İlçemizdeki Emek ve Cumhuriyet Mahallesi başta olmak üzere farklı mahallelerde 10 farklı alanda park yapımıyla ilgili ihale çalışmalarının tamamlandığını müjdeledi.

Milas Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı 7 Temmuz Cuma günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla