Milas Çizgi Gazetesi

Atıkların çoğunun insandan

Atıkların çoğunun insandan
Süt Birliği
Okundu
13 Haziran 2022 - 21:15
Süt Birliği

Güllük’te Dünya Çevre Günü dolayısıyla deniz dibi temizliği yapıldı. Dalgıçlar yaklaşık bir saat içerisinde deniz dibinden çoğunluğu içecek şişesi olmak üzere araba lastiği, demir parçaları battaniye çıkardı. Atıkların çoğunun insanlar tarafından atılmış olması üzüntü yarattı.

Milas’ın Güllük Mahallesi’nde Milas Kaymakamlığı ve Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi tarafından deniz dibi temizliği yapıldı.

Muğla Kültür Balıkçıları Derneği, Kılıç, Sürsan, Noordzee, Abalıoğlu, Agromey, Gümüşdoğa firmaları ile AYSAK Derneği Gönüllülerinin  katkılarıyla saat 10 sıralarında başlayan temizlik çalışması yaklaşık bir saat sürdü.

Dalgıçlar tarafından deniz dibinden toplanılan ve de teknelerle karaya çıkarılan atıklar daha sonra çöp kamyonlarına yüklendi.

DAHA YAŞANABİLİR, TEMİZ DENİZLER

Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi aktaran Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç

“Dünya Çevre Günü dolayısıyla Milas Kaymakamlığı önderliğinde, Milas Belediyemiz ile birlikte Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi olarak bir farkındalık etkinliği yapıyoruz. Bir çok özel şirketimiz de dalgıçlarıyla çalışmamıza katkı sağlıyor. Bu çalışmamız aslında bizler için farkındalık yaratmak, denizleri temizlemek adına değil, denizleri kirletmemeyi ön planda tutmak için. Çocuklarımıza, gençlerimize örnek olmak istiyoruz. Daha yaşanabilir, daha temiz denizler bırakmak istiyoruz çocuklarımıza. Denizlerden çıkanların bazıları tabi ki kazayla, rüzgarla, sel, fırtına gibi doğal afetlerle, bazıları ise maalesef bilinçsiz vatandaşlarımızca atılmış. Bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkıda bulunan Milas Kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Deniz Ticaret Odası olarak daha temiz dünyada, daha temiz denizlerimizle Milasımızda, Bodrumumuzda çalışıyor çabalıyoruz” dedi.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ise çalışmaya katılan destek veren kurumlara teşekkür etti.

Etkinlik, denizden çıkarılan atıklarla çekilen fotoğrafla son buldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla