Milas Çizgi Gazetesi

ATAMIZI SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

ATAMIZI SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ
Süt Birliği
Okundu
09 Kasım 2023 - 18:06
Süt Birliği

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85. yıldönümünde saygı, sevgi ve özlemle anılacak.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm yurtta olduğu gibi Muğla’nın Milas ilçesinde düzenlenecek olan tören ve etkinliklerle anılacak.

Muğla’nın Milas ilçesinde düzenlenecek olan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreni, Milas Kaymakamlığı tarafından saat 08.45’te Milas Atapark’ta gerçekleştirilecek.

İlçe protokolü, STK’lar, siyasi parti temsilcileri, gaziler ve vatandaşların katılımı ile Atapark’ta saat 08.45’te yapılacak çelenk sunma töreninin ardından saat 09.20’de Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda anma programı düzenlenecek.

Milas Belediyesi tarafından da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında çeşitli programlar düzenlenecek.

Ata’ya saygı zinciri oluşturulacak…

10 Kasım 2023 Cuma günü düzenlenecek etkinliklerde saatler 08:30’u gösterdiğinde Ata’ya Saygı Zinciri oluşturulacak. Atapark’ta düzenlenecek etkinlikte vatandaşlar metrelerce insan zinciri oluşturarak, Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde anacak.

Lokma Dökümü ve Anma Programı Gerçekleştirilecek…

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen anma etkinlikleri akşam programıyla devam edecek. Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşecek olan etkinliklerde saat 19:30’da Atamızın ruhuna lokma dökümü yapılacak.

Lokma dökümünün tamamlanmasının ardından aynı alanda saat 20’de Ata’mızı Anma ve Daha İyi Anlama Programı düzenlenecek. Program kapsamında sunumlar yapılmasının ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak.

Muğla Valisi Sayın İdris Akbıyık’ın “10 Kasım Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Günü” Mesajı şu şekilde;

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 85. yılında, milletçe, saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1919 yılında başlattığı istiklal mücadelesi ve sonrasında elde ettiği eşsiz zaferler ve milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın saygınlığını kazanmış kahraman bir asker ve büyük bir devlet adamıdır.

Dönemin yokluk ve imkansızlıklarına boyun eğmeden elde ettiği zaferlerle milletimizin içinde bulunduğu karanlığı aydınlığa çeviren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimize aşıladığı milli mücadele ruhu ve cesaretiyle istiklal ve istikbal yolunda her türlü zorluğun nasıl aşılabileceğini göstermiştir.

Bugün geldiğimiz noktada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti, Onun ideallerini ve hedeflerini “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla daha ileri taşımak için yılmadan, yorulmadan çalışıyor, bir asrı deviren Cumhuriyetimizi ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak sonsuza dek koruma ve yaşatma kararlılığını sürdürüyoruz.

Bu düşüncelerle; aramızdan ayrılışının 85. yılında kısa yaşamına sığdırdığı başarılar ve bizlere bıraktığı eserlerle milletimizin gönlünde ölümsüzleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında silah arkadaşlarını bu kutsal topraklar üzerinde bizlere bağımsız ve hür yaşama onuru kazandıran bütün şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun.

Başkan Gürün’den 10 Kasım Mesajı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85.yılı nedeni ile anma mesajı yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, devrimleri ile dünümüzü, bugünümüzü ve geleceğimizi aydınlattığını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün aramızdan ayrılışının 85.yılında Atatürk’ü büyük bir özlem ve saygı ile andıklarını belirtti.

“Ata’mız, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da fikirleri ile daima yaşayacak, yolumuzu aydınlatmaya ve rehberimiz olmaya devam edecek”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; Atatürk çağdaş fikirleri, dönemini aşan, günümüzü aydınlatan ileri görüşlülüğü, ilkeleri ile evrensel bir lider, devlet adamıdır. Bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında Ata’mızın ilkelerine, fikirlerine, devrimlerine her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, onun aydınlattığı yoldan ilerlemeye devam edeceğiz. Atatürk “İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik geçici Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni yaşam ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim girişimlerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!” sözüyle kendini en yalın şekilde ifade eder.”  10 Kasım 1938 tarihinde aramızdan bedenen ayrılsa da yaşadığımız topraklarda ve dünyada ilkeleri, fikirleri, eserleri ile yaşayan ve daima yaşayacak olan Ata’mızı büyük bir özlem ve saygıyla anıyorum” dedi.

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kaymakam Böke’nin mesajı şöyle:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde Türk Milleti olarak bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Kurtuluş Savaşı’mıza liderlik eden Atatürk, kısa yaşamına sığdırdığı başarılarıyla, öngörüleriyle, eserleriyle, milli belleğimizde ve dünya tarihinde yerini almış, büyük bir komutan, saygın bir liderdir.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşu ile taçlandırmış olup, onun “En Büyük Eserim “dediği Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını ilelebet yaşatmak ve muasır medeniyetler düzeyine taşımak üzerimize düşen temel sorumluluktur.

“Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır.” diyerek hedefimizi belirleyen, vefatının yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyorum.”

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ta 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Tokat’ın mesajı şöyle:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, hayatını tamamen ülkesine ve milletine adayarak, sınırlı imkânlar ve zorlu şartlar içinde, milletinin gücü ve desteğiyle Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsızlık ve millet egemenliği ilkelerine dayalı olarak kurmuş bir liderdir. Atatürk, kişisel meziyetleriyle sadece Türk Milleti’nin değil, tüm insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış büyük bir devlet adamıdır. Onun fikirleri ve eserleri, bugün hala yaşayan bir miras olarak bize rehberlik etmektedir.

Bugün, 10 Kasım’ı sadece bir matem günü olarak değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama ve hatırlama günü olarak kutluyoruz. Onun duygularını ve fikirlerini anlamak, onun mirasına sahip çıkmak için önemlidir.

Türk Milleti’nin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. yıl dönümünde bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz.

Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bizler de Atatürk’ün gösterdiği bu hedefe sadık kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, ülkemizi daha da ileriye taşıma sorumluluğunu üstleniyoruz.

Bu vesileyle; İstiklal Savaşı’nın Başkumandanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde saygıyla anıyor. Milas’ın tüm çocukları, gençleri, her bir bireyi olarak Atamıza ‘Gözün arkada kalmasın, biz varız!’ diyoruz.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla