Milas Çizgi Gazetesi

ARKA PLANDA GİZLENEN GERÇEK VEYA GERÇEKLER NE?

ARKA PLANDA GİZLENEN GERÇEK VEYA GERÇEKLER NE?
Süt Birliği
Ahmet ÖzgerTÜM YAZILARI
1.497 okundu Okundu
05 Aralık 2023 - 9:43
Süt Birliği

Bazen öyle olaylar yaşanır ki aslında hiçbir şey ne gördüğünüz kadar masum ne de hissettiğiniz gibi vuku bulan olaylardır. Bazen ne kadar detaylı bakarsanız bakın göremezsiniz çünkü odak noktanız, başlangıç noktanız, bakış açınız önemlidir.

Gelin şöyle son yaşanan gelişmeleri yeniden gözden geçirelim öncelikle şunu belirteyim dikkat ettiniz mi bilemiyorum ama bizim medyamız ilginçtir bir malzeme eline geçirmeye dursun lastik gibi iki ucundan tutup aslında işin özüne girmeden yüzeysel olarak her olayı uzatıyor inanın bazı haberleri izlerlerken insanın midesi bulanıyor herseyi geçtim bir isimden insanın midesi bulanır mı?

Mesela benimki bulanıyor örneğin Arda Turan, Fatih Terim, Seçil Erzan, Dilan Polat v.s ya arkadaş gelin biraz irdeleyelim şu işi belli ki bunlar ilk defa yaşanmıyor sonda olmayacak malum bütün bunları görünce de insan Tosuncuğun suçu ne diyor. . .

Öyle ya dolandırılmaya aldatılmaya bu kadar meraklı bir toplumda yaşananlar normal değil mi?

Ayrıca mesela fon iddianamesinde konuşulması gereken konu sadece fon dolandırıcılığı mı?

Yoksa kaynağı belli olmayan birtakım paraları kaynağı belli paralar ile çoğaltmak isteyen bu isimlerin konuşulması gerekmez mi?

Mesela bir zabıta memuru 500 bin doları nerden bulmuş olabilir miras mı yoksa rüşvet mi yada her neyse çözülmeli değil mi?

Mesela Arda TURAN’a bu para yasal bir para ise neden resmi yollarla göndermedin de bu şekilde veriyorsun diye soruldu mu? Malum bu adam saf cahil olmadığına göre bu işte bir Ali Cengiz oyunu yok mu?

Ve daha birçok deli sorular!

Bakın bu olayı daha fazla irdelemesi gerekenler gereğini yapmalı…

Burada kesip şunu belirteyim bu fon olayı çıktığı gün adı geçen tüm futbolcu teknik adam Ali Veli kim varsa tutuklanmalı ve tüm mal varlıkları dondurulup masak incelemesine tabi olmalıydı var mı böyle bir gelişme yok demek ki neymiş aslında arka planda başka hesaplar var ve dallanıp budaklanması istenmiyor zira kamuoyunu bu kadar meşgul eden bir konuda süreç böyle bir noktada zigzag çizmez.

Gelelim şampiyonlar ligine ve o ligin lideri Dilan Polat’a yahu eğer ortada bir kara para durumu varsa veya yasal olmayan bir durum bu insanlar bunu üstün zeka ve becerileri ile milletin gözüne bu kadar rahat nasıl soktu ben merak ediyorum ya sizler?

Bütün bu yaşananlar aslında neyi ortaya koyuyor biraz buna bakmak lazım

Öncelikle yozlaşma başta da  ahlak yozlaşmasının toplumun her kesimine sirayet etmiş olduğu, kolay para kazanma ve emek vermeden elde etme çabasının artık sıradanlaştığı, bu işin içindeki bürokrasinin, yargının, siyasetin bu işlerin sadece bir köşesinde değil tamda göbeğinde  olduğu gerçeği, başka bunların sadece yem olduğu daha büyük ve daha kapsamlı çok daha büyük olayların yaşandığı ancak şimdilik bu kadarla toplumu meşgul ederek aslında küçük balıklar yem olur büyük balıklar ise yola devam eder deniliyor. Başka bürokraside, siyasette, yargıda ve kamusal alanın her alanında rüşvetin, ahlaksızlığın ve her türlü kirli ilişkinin önüne geçilemediği…

Ayrıca bunlar gayri yasal olduğu söylenenler birde yasal olarak vergi kaçıranlar yasal olarak yapılan dolandırıcılıklar konusuna giren hiç yok mesela merak ediyorum milyonlarca dolar borcunu bir şekilde ödemeyerek günün sonunda siyasi ya da bürokratik ilişkilerini kullanarak bu borçları sildiren muhteremlere müdahale var mı yok.

Neden peki?

Aslında arka planda dönen dümenleri görmeyelim diye sürekli bizi yemliyorlar.

Birey olarak cahil, bilgisiz, habersiz kalmamız, muhakeme edip araştırıp öğrenip idrak etmeyelim diye uğraşırken ayrıca özellikle yaptıkları ve yapmadıkları ile ellerindeki enstrümanlarla bizi baskılıyorlar.

Sayın ilgililere sesleniyorum eğer bu işlerin bitmesini istiyorsanız ucu size bile değse hızlıca gereğini yapmaktır ve öyle bir yapmalısınız ki ortaya çıkan sonuç,

Adı şuan dosyalara girmemiş dolandırıcılık, kara para aklama vergi kaçırma gibi suçlara bulaşmış olanları da aman adımız geçmesin şu işleri kimse duymadan halledelim cezası neyse vergimizi ödeyelim şu kadar borcum var bu borcu ödeyeyim ki şikayete maruz kalıp başım belaya girmesin dedirtmeli ve daha hakkında bir inceleme olmadan bu işlerden tövbe etmeli!

Şu dünyada tek derdimiz bunlar mı gerçekten?

İnsanlığın başka dertleri yok mu çok daha önemli çok daha acil çözülmesi gereken?

Bence var ya sizce?

Artık uyanma ve uyandırma zamanı gelmedi mi sizce de.

Bugün bize zararı yok diye veya bize faydası var diye sustuğumuz yanlışların bedelini er geç ödeyeceğiz, çoluk çocuğumuzdan bunlar çıkacak el vicdan el insaf uyan artık gafletten ey insan pas tutmuş vicdanlarımızı temizleme zamanı

Şimdi bir yerde durup düşünüp azim ve kararlılıkla mücadele etme zamanı…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla