Milas Çizgi Gazetesi

“Ankara da, Belediye de, Ketendere de İşini Bilecek”

“Ankara da, Belediye de, Ketendere de İşini Bilecek”
Süt Birliği
299 okundu Okundu
05 Haziran 2022 - 21:09
Süt Birliği

Ziyaretler kapsamında Ketendere Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen partililer, ülkemiz gündeminde yer alan konuları vatandaşlarla değerlendirdi. Sağlık sorunları nedeniyle İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın katılamadığı Ketendere ziyaretlerine; İYİ Parti Muğla İl Teşkilat Başkanı Mehmet Çayırlı, Başkan Vekili Aşkın Kılınç ile ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı ilçemizdeki kırsal mahalle ziyaretlerini sürdürüyor.

Ziyaretler kapsamında Ketendere Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen partililer, ülkemiz gündeminde yer alan konuları vatandaşlarla değerlendirdi. Sağlık sorunları nedeniyle İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın katılamadığı Ketendere ziyaretlerine; İYİ Parti Milas Muğla İl Teşkilat Başkanı Mehmet Çayırlı, Başkan Vekili Aşkın Kılınç ile ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Köy kahvehanesinde gerçekleşen buluşmada ilk olarak söz alan İYİ Parti Milas Muğla İl Teşkilat Başkanı Mehmet Çayırlı, “bugün ben buraya siyaset yapmaya gelmedim. Sizlerin yaşadıklarını, çektiklerini biliyoruz, gözlerinizdeki öfkeden anlıyoruz. Elektrik zamları sizleri bıktırdı. Sizlerin sorunlarını, dertlerini dinlemeye geldik. Önce sizleri dinleyip, sonra İYİ Parti’nin neler yapabileceğini anlatmaya çalışacağız” dedi.

MAĞDURUZ BİZ MAĞDURUZ

Köylüler adına ise ilk sözü mahalle muhtarı Zeki İlhan “daha dün mazot aldım. Fiyat yine değişmiş. Ama artık derdimiz yakıt değil. Gübre ayrı, elektrik ayrı, çay ayrı, şeker ayrı dert artık. Yerel olarak da sıkıntılarımız var. Milas çok geniş bir alan ve çok sayıda mahalle sayısına sahip. Yerel yöneticilerimizi ben sık sık mahallemize davet etmeye çalışıyorum. Kırsal mahallelerin yani eski adıyla köylerin muhtarlık ödenekleri yok artık. Eskiden iyi kötü vardı, bir şeyler yapılıyordu. Şu anda en küçük bir işi bile yapamaz hale geldik. Parke döşenecek Valilik devreye giriyor. Belediye niye yapmıyor. Herkes işini bilecek. Ankara da, Belediye de, Ketendere de işini bilecek. Bu süreçler bizleri çok rahatsız ediyor. Mağduruz biz mağduruz” dedi.

BU DEĞİŞİME MUĞLA HAZIRLIKLI DEĞİLDİ

İktidar tarafından yapılanları dile getirerek, “yollar, tüneller, hastaneler, adliye binaları yapıyorlar Allah razı olsun” diyen Çayırlı, “ama millet aç, millet işsiz, millet üretemiyor. Bu sorunların çözümü için bizler bir ittifak içerisine girdik. Bu ittifak hem genel hem de yerelde yapıldı. Yapılan bir yasal çalışmayla Muğla büyükşehir statüsüne getirildi. Burası köy ama şuanda mahalle diyoruz. Şuanda İsmetpaşa ile Ketendere aynı sayılıyor. Bu değişime Muğla hazırlıklı değildi. Belediye başkanlığı yardımcılığı dönemimde özellikle kırsal alandaki çalışmalar için elimden geleni yaptım. Bizim ittifakımız seçim odaklıydı. Şuanda da yerelde de sorunlarınız varsa kendilerine iletiyoruz. Valiliğin ayrı belediyelerin ayrı çalışma yapmasının sorunlar oluşturduğunu ifade ettiniz. Partizanlık ayrı adil olmak ayrı bir şey. Kamu kurumları bile artık partileşti. Parti devleti haline geldik. Kurum amirleri tabi ki bir partiye oy verecek. Ama bir ilçe başkanı gibi de çalışmayacak” dedi.

TEK YAPMAMIZ GEREKEN ŞEY DOĞRUYU BULMAK

Yönetim kurulu üyelerinden Murat Ünal da Çayırlı’nın ardından söz aldı. Yapmış olduğu çalışma ve görev alanlarından örnekler vererek konuşmasına başlayan Ünal, “2014 yılında özelleşen santralde görev yapıyordum. Çok mücadele verdik o zaman santraller de satılmasın diye. Milas halkına dedik gelin sizde bu mücadele için destek verin. Adrese teslim bir ihale yapıldı ve santraller satıldı. Alan kişiler 4 yılda borcunu ödedi. Şuanda devletin onlara borcu var. Kandırıldık dediler halkı kandırdılar. Ama bizim önce kendimizi düzeltmemiz lazım. Biz nerede hata yapıyoruz diyeceğiz. Bu ülke bu millet hepimizin. Tek yapacağımız şey doğruyu bulmak” dedi.

ÜLKEMİZİN İÇLER ACISI DURUMU ORTADA

Mahallede bulunan ikinci kahvede ise ilk sözü İlçe Başkan Vekili Aşkın Kılınç aldı. “Sadece seçim zamanında değil, her zaman vatandaşın yanında olmak için karış karış geziyoruz” diyerek söze başlayan Kılınç “Amacımız parti olarak insanların sorunlarını tespit edip, çözüm yollarının bulunması. Ülkemiz ne yazık ki iyi bir durumda değil. Halinden memnun olan insan sayısı çok az. İktidar partisine kayıtlı olan kişiler bile gelişmelerden rahatsız olduklarını dile getiriyorlar. Dünyada 200’e yakın ülke var. Enflasyon rakamlarına bakıldığında ülkemizin içler acısı durumu ortada. TÜİK’e göre enflasyon oranı ülkemizde %70. Bu resmi rakamlara göre bile savaşta olan ülkelerin enflasyon rakamlarının çok çok üstünde olduğunu görüyoruz. Çoğumuz borçlu bir hayat yaşıyoruz. Milas’ta oturulabilecek ev fiyatları 1 milyondan başlayıp 2 milyona kadar çıkıyor. Biri ev almak istese 1 milyondan çekeceği kredi için en az 14 bin TL her ay ödeme yapmak zorunda. Esnafta fiyat tutarsızlığı var. Soruyorsunuz niye fiyatlar bu durumda cevabı ‘ben sattıktan sonra kaça alacağımı bilemiyorum’ diyor. Döviz, faiz sistemi ne yazık ki her geçen gün canımızı yakıyor. İyi bir çalışma yapılıp da dolar fiyatları yerinde tutulsaydı bir çok şey daha farklı olurdu” dedi.

VATANDAŞ SORDU: PEKİ BİZ NE YAPACAĞIZ?

Vatandaşın “peki biz ne yapacağız, kimi getireceğiz sorusu üzerine Aşkın, “şuanda bir 6’lı masa oluşumu var. Şuanda da bir kişi var ülkeyi yöneten. Ve yetki isterken de ‘bana bu yetkiyi verin bakın neler olacak’ dedi. Ama seçilmiş kim varsa atanmış kim varsa ortak akılla değil bir tek kişinin dediğini yapıyor. Tartışma, uzlaşma ortadan kalktı. Bir çoğumuz bilmediğinden oy verdi. Ama denediniz olmadı. Bizimle aynı statüde olmayan ülkelerle adımız anılır oldu” dedi.

Başkanlık sistemiyle ilgili düşüncelerini dile getiren Çayırlı, “verilen yetkiler tek adamlığa yönlendiriyor. Kim gelirse gelsin sistem değişmediği sürece böyle de devam eder. Suriye olmamak için biz şuanda koşturuyoruz. Biz sistemin değişeceğini vaat ediyoruz. Bizim derdimiz sistemin değişimi.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla