Milas Çizgi Gazetesi

AMATÖR FUTBOLUMUZ GÜNÜN ZOR HAYAT ŞARTLARINDE NEREYE GİDİYOR

AMATÖR FUTBOLUMUZ GÜNÜN ZOR HAYAT ŞARTLARINDE NEREYE GİDİYOR
Süt Birliği
Sercan ErginTÜM YAZILARI
Okundu
28 Mayıs 2024 - 12:16
Süt Birliği

Merhaba Milas Çizgi Gazetesi ‘Teknik Alan’ köşesi okurları dile kolay 63 yıldan beri amatör futbolun içerisinde yer alan, Türkiye’de hiçbir geliri olmayan amatör kulüplerimizin sıkıntılarını iyi bilen biri olarak bugün sizlere köşemde mensubu oldukları kulüplerde başarılı olma adına hatırı sayılır paralar harcayan sevgili yönetici kardeşlerimin amatör ligde ne zorluklar içerisinde görev yaptıklarını siz saygı değer okurlarımla paylaşmak istiyorum.

Amatör kümelerde mensubu oldukları kulüplerde çoluk çocuğunun rızkını keserek mücadele eden saygıdeğer yönetici kardeşlerimizden kısada olsa izninizle söz etmek istiyorum. Amatör kümelerde bugüne kadar birçok saygıdeğer yönetici kardeşlerimiz, mensubu oldukları kulüplerde büyük paralar harcadılar. Mensubu oldukları kulüplerin başarılı olması adına bazı yönetici kardeşlerim bugüne kadar gerçekten inanılmaz paralar harcayarak iyi niyetleriyle bu günlere geldiler. Bazı kardeşlerim kulüp başarılı olsun diye inanılmaz paralar harcamalarına rağmen hiçbir kimselere yaranamadılar.

Köşemde yazmak istemediğim birçok kardeşlerim an itibariyle bazıları hiçbir kulüpte görev almamaktadırlar. Günümüzde böyle futbol sevdalısı kardeşlerimizi görmek hemen hemen imkansızlaştı. Hele günümüz hayat pahalılığında amatör bir kulüpte yöneticilik yapmak bundan böyle daha zor olacak.

Mensubu oldukları kulüplerde bugüne kadar görev yapan sevgili kardeşlerimiz futboldan soğuyarak uzaklaştılar… Neden uzaklaştılar biliyor musunuz? Milas’ta yapılan doğru olmayan dedikodular yüzünden uzaklaştılar. Takımı adına gece gündüz çalışan emek veren yönetici kardeşlerimizi yapılan dedikodular inanın hiç hoş değil ben bugüne kadar Milas futboluna maddi ve manevi katkılarda bulunan birçok saygı değer kardeşlerimize yöneticiliği bıraktıktan sonra yollarda selam verilmediğini üzülerek gördüm.

Milas futboluna maddi ve manevi katkılarda bulunan kardeşlerimize Allah’ın selamını vermemek benim içimi acıtıyor. Beni çok iyi tanıyanlar iyi bilirler ben bugüne kadar 25 yıldan beri Milas’ta emekli maaşımı harcayarak yöneticilik yapıyorum. Zamanında bazı kulüplerimizde yöneticilik yapan Milas futboluna maddi ve manevi hizmet veren eski yönetici kardeşlerimize Milas futboluna verdikleri maddi ve manevi katkılar nedeniyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

2024-2025 sezonunda Muğla Mahalli Liginde başta süper amatör küme takımlarımız Milas Belediye Milasspor, Doktor Alp Milasspor, Kıyıkışlacık İassos Spor takımlarımızın yanı sıra bu sezon Muğla mahalli birinci amatör kümede yer alacak olan Sar Yapı Dörtyol Spor, Boğaziçi Bargilya Spor, Güllük Spor, Bafa Zeytin Spor ile Güllük Hermiyas Spor takımlarımıza bu yeni sezonda şimdiden başarılar diliyorum.

Yukarıda adı geçen takımlarımızda görev alan saygıdeğer yönetici kardeşlerime yeni sezonda Allah kolaylıklar versin Milas’ı temsil eden bütün takımlarımızın Allah gönlüne göre versin herkese sevgi ve saygılar…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla