Milas Çizgi Gazetesi

AKARFIRAT YENİDEN İL BAŞKANI

AKARFIRAT YENİDEN İL BAŞKANI
Süt Birliği
Okundu
16 Ekim 2023 - 10:46
Süt Birliği

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muğla İl Başkanlığının 14. Olağan Kongresi’nde mevcut il başkanı Oğuz Akarfırat yeniden başkan seçildi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, MHP MYK üyeleri Nevzat Ünlütürk, Şahin Gürz, Burak Pehlivan, Mustafa Aksoy’un katıldığı kongrede Muğla İl Başkanlığına yeniden Oğuz Akarfırat seçilirken, ilçemizden de Cüneyt AKAR, Burak Demir, Petek Sahra Sar ve Celal Gümüşsoy asil yönetime kuruluna seçildi.

Kayra Sosyal Tesislerinde gerçekleşen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Tek listeyle gidilen kongrede, mevcut İl Başkanı Oğuz Akarfırat yeniden başkan seçildi.

Kongreye; MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, MYK üyeleri Nevzat Ünlütürk, Şahin Gürz, Burak Pehlivan, Mustafa Aksoy, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, AK Parti MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan, AK Parti İl Başkanı Gültekin Akça ve yönetim kurulu üyeleri, siyası partilerin il başkanları ve Sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Kongrede yeniden il başkanı seçilen Oğuz Akarfırat, Muğla’daki CHP’li belediyelerin beceriksiz bir yönetim sergilediklerine dikkat çekerek; “Belediyecilik anlayışının pençesinde kıvranan Muğlalı hemşerilerimize sözümüz var. Muğla’yı üç hilalin üretken belediyecilik anlayışıyla, Cumhur İttifakının insan odaklı belediyecilik anlayışıyla buluşturmaya yemin ettik ant içtik” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin işaret ettiği ‘Türk Asrını hasretle kucaklamaya, sadece Türk milletine değil; tüm insanlığa umut olacak Türkiye Yüzyılına ulaşmaya, hiç olmadığı kadar yakın ve kararlı olduklarını belirterek; “Net bir şekilde ifade etmem gerekir ki bu yolculukta hangi engellemelerle karşılaşırsak karşılaşalım, hangi fitne odaklarının oyunlarına muhatap bırakılırsak bırakılalım, kararlı yürüyüşümüzden bir adım bile sapmamaya yeminliyiz. Çünkü bizim Muğla’ya sözümüz var! Çünkü bizim Türk milletine, Türk- İslam dünyasına sözümüz var! Çünkü bizim; molozların altında kalan küçücük çocuklara, gözyaşlarıyla yüzünü Türkiye’ye dönmüş hakkı yenen gariplere, gönül coğrafyamızdaki bir yudum suyun, bir lokma yemeğin, bir tutam huzurun hasretini çekenlere sözümüz var! İnanın! Nasıl ki dün tanı ağarmamış gecelerin ummanında hilalimizi yüzdürdük, yarın da; Türk’ün kudretli asırlarını bağrına basmayı bekleyen deryayı ummanda ülkülerimizle kucaklaşacağız!

Elbette bu ulvi hedeflerimizin yanında başka önemli hedeflerimizde vardır. 14 Mayıs’ta, 28 Mayıs’ta, okyanus ötesinin planlarını alt eden Anadolu feraseti, 2024 yılının Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlerde de kendisini gösterecektir. Ayak oyunlarından uzak, ‘Önce ülkem ve milletim’ kaidesine kesin bir bağlılıkla, ilkelerimizden ve ülkülerimizden ödün vermeden bunu başaracağımızdan hiçbir şüphem yoktur. Çünkü bizim özümüz sadık, niyetimiz salih, sözümüz ise ülkücü sözüdür!” dedi.

Yapılan siyasi konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi ve Oğuz Fıratakar yeniden MHP Muğla İl Başkanlığına seçildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla