Milas Çizgi Gazetesi

AK PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

AK PARTİ’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
Süt Birliği
Okundu
28 Kasım 2023 - 11:43
Süt Birliği

AK Parti Milas İlçe Teşkilatı tarafından ilçemizde birlik ve dayanışma yemeği programı düzenlendi. Partinin milletvekillerinin yanı sıra il koordinatörlerinin de katılım sağladığı programa yağan yağmura rağmen katılım oldukça yoğundu. İlerleyen saatlerde yağmurun da azalmasıyla birlikte alandaki partili sayısı da azalmaya başladı. Gecenin önemli konuşması ise AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete’den geldi. Belediye Başkan Aday Adaylığı süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Mete, “Bakın ben büyükşehri çok istiyorum. Ama büyükşehrin yolu da Milas’tan geçiyor. Milas’ı alırsak büyükşehri de alırız. Buna inandığım için Milas’ı çok istiyorum. Adayımız başvuru yapanlardan ya da yapmayan siz kimi istiyorsanız o olacak ben buna söz veriyorum. Ama adayımız kim olursa olsun arkasında durmamız gerekiyor” dedi.

AK Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Mahalle Başkanları’nın organizasyonu ile Kapalı Salı Pazarı’nda Birlik ve Dayanışma Yemeği programı gerçekleştirildi.

Geceye; AK Parti Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı İl Koordinatörü Salih Çetinkaya, AK Parti Afyon Milletvekili Ali Özkaya, AK Parti MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan, AK Parti Muğla Milletvekilleri Yakup Otgöz ile Kadem Mete, İl Koordinatörü Eski Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, önceki dönem Muğla Milletvekili – Milas Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yavuz Demir ile Hasan Kökten, AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Pınar Marçalı Doğru, MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat, MHP Milas İlçe Başkanı Tunahan Ongün, AK Parti Milas Belediye Başkan Aday Adayları Milas Belediye Başkan Aday Adayları Durmuş Özdemir, Hürol Önder, Mustafa Aktaş ve Barış Saylak ile çok sayıda partili katıldı.

İlçe Başkanı Emin Çelik, belediye başkan aday adayları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte alana girişte partilileri karşıladıktan sonra programın açılış konuşması AK Parti Milas İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Rüştü Yiğitkaya tarafından yapıldı. Yiğitkaya’nın ardından kürsüye gelen AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik ise yemeğe katılan tüm mahallelerin isimlerini tek tek okuyarak “hoş geldiniz” dedi.

Daha sonra ise kürsüye sırasıyla AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, İl Koordinatörü Eski Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, AK Parti Muğla Milletvekilleri Yakup Otgöz ile Kadem Mete, AK Parti MKYK Üyesi Yelda Erol Gökcan, AK Parti Afyon Milletvekili Ali Özkaya ve AK Parti Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı İl Koordinatörü Salih Çetinkaya gelerek birer konuşma yaptılar.

‘BİZ BAŞKAN YAPACAĞIZ’ DEDİĞİNİZ İSİM SİZİN BAŞKANINIZ OLACAK

Yerel seçimlerin önemine değinerek aday adayları ile ilgili süreci ele alan ve Milas’ın seçiminin Muğla için çok önemli olduğuna değinerek gecenin dikkat çeken konuşmasını yapan AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete, “Milas’ın geçen seçimlerden yarım kalan bir hesabı vardı. Kazanamadığımız ilçeler arasında yer alan ve yüzde 48 ile en fazla oy aldığımız yer olan Milas’ta seçimi maalesef kazanamamıştık. İnsanlarımızda şuan da büyük bir inanç ve kararlılık görüyorum. İnşallah bu yerel seçimde şimdiye kadar aday adayı olmuş isimler içerisinde ya da şimdiye kadar aday adaylığını açıklamamış ama Milaslıların yani sizin ‘biz başkan yapacağız’ dediğiniz isim sizin başkanınız olacak. Yarın temayül yoklaması var. Yarın sizlere soracaklar hem büyükşehir hem de Milas için adayımız kim olsun. Sizler hiç kimsenin etkisi altında kalmadan aday adayı olarak ismini açıklamış birisi de olabilir veya açıklamamış başka birisi de. Oyunuzu verin isminizi belirleyin. Eğer anketlerde çıkan isimlerle temayülden çıkan isim çakışır ise hiçbir güç onun önünde duramaz. Burada hepinizin huzurunda söz veriyorum. Siz kimi görmek istiyorsanız biz de onun arkasında duracağız. Geçen seçimi kıl payı kaçırdık. Bakın Milas hizmete aç. Bunu da ancak yerel ile genel iktidarı birleştirirsek sağlayabiliriz” dedi.

BÜYÜKŞEHRİN YOLU DA MİLAS’TAN GEÇİYOR

Milas’ın Muğla’nın seçimleri açısından önemli bir ilçe olduğuna işaret ederek konuşmasını sürdüren Mete, “Bakın ben büyükşehri çok istiyorum. Ama büyükşehrin yolu da Milas’tan geçiyor. Milas’ı alırsak büyükşehri de alırız. Buna inandığım için Milas’ı çok istiyorum. Bu başarı da siz kimi istiyorsanız onunla olur. Biz de bütün desteğimizi o isme vereceğiz. Yeter ki birbirimize düşmeyelim. Milas’ı kaybedersek kendi arkadaşlarımız yüzünden kaybederiz. O’cu, bu’cu olmayalım. Hepimiz bu davanın neferi olalım, Milas’ı kazanalım. Bizim adayımız gösterilirse çalışırız, gösterilmezse çalışmayız demeye devam edersek Cumhuriyet Halk Partili yönetimlere teslim olmaya mahkûm oluruz. Onun için en güçlü adayınız kim ise onun arkasında durun. Genel seçimlerde yüzde 28 oy almış bir parti en son ki yerel seçimlerde yüzde 48 oy almış. Hizmeti o kadar çok özlemişler ki. Bu gösteriyor ki Milaslılar yerelde Ak Parti belediyeciliğini istiyor. Onun için birlik olalım. Ayrışmaları kenara bırakalım” dedi.

7 OLAN AK PARTİLİ BELEDİYE SAYIMIZ 13 OLACAK

Mete, konuşmasını “Hepinizden daha fazla çalışacağım. İnşallah 7 olan Ak Partili belediye sayımız 13 olacak. Muğla’ya cumhur ittifakının birlikteliğinin en güzel örneğini göstereceğiz” diyerek sonlandırdı.

ALAN BOŞALMAYA BAŞLADI

Programın başında oturulacak yer bile bulunamazken, konuşmalar başladıktan sonra alandaki partililer yavaş yavaş etkinlikten ayrılmaya başladılar. Konuşmalar sona erdiğinde ise kalabalığın yarısı alanı terk etmiş oldu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla