Milas Çizgi Gazetesi

ADD MİLAS ŞUBESİ’NDEN KAMUOYUNA

ADD MİLAS ŞUBESİ’NDEN KAMUOYUNA
Süt Birliği
Okundu
15 Kasım 2023 - 9:18
Süt Birliği

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Milas Şube yönetimi, son günlerde kendileriyle ilgili yerel ve ulusal medyada çıkan haberlere yazılı açıklama ile yanıt verdi. Şube Başkanı Veysel Özalp ve yönetimi, yaptığı açıklamada; “Kişilerin Atatürk ile benzerliği olabilir ancak hiç kimse bir Atatürk olamaz. Kendi deyimiyle O’nun naçiz vücudu toprak oldu ancak fikirleri, ilke ve inkılâpları sonsuza kadar yaşayacak” vurgusu yapıldı.

 

ADD Milas Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Saygı değer Milas halkı. Son günlerde bizlerle ilgili bazı yerel ve ulusal medyada, sosyal medya hesaplarında asılsız bazı haber ve yorumlar yer almaktadır.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’ncü yılı nedeniyle ADD Milas Şubesi olarak bir etkinlik düzenledik. Bu etkinlikte Atatürk’e benzerliğiyle tanınan Sayın Nejdet Bardak da davet edildi ve kendisi etkinlikte vals ve ‘Sarı Zeybek’ türküsü eşliğinde zeybek gösterisi yaptı. Gösterinin sonunda Atatürk’ün Bursa ziyaretiyle ilgili bir anısını da davetlilerle paylaştı. Kısaca etkinlikte Atatürk’ü aşağılayıcı, hakaret içeren en küçük bir davranış ve söz olmamıştır. Kaldı ki daha önce de bu tür etkinliklere katılan Sayın Bardak, herhangi bir ücret talep etmemiştir. ADD Milas Şubesi olarak bizler de Sayın Bardak’a her hangi bir ücret ödemedik. O akşam Sayın Bardak ne bir ücret aldı, ne de bağış veya başka bir isim altında herhangi bir maddi gelir sağlamadı.

Öte yandan düzenlenen programın içeriği tamamen bizim tarafımızdan yapılmış, genel merkezimizin bu içerikle bir ilgisi bulunmamaktadır.

Her şeyden önce Atatürk’ün fikirlerini, ilke ve inkılaplarını sonsuza kadar yaşatmakla görevle bir derneğin sorumluları ve birer Atatürk, cumhuriyet ve Türkiye sevdalıları olarak herhangi bir olumsuzluğa izin vermeyeceğimiz de bilinmelidir. Kısaca, Atatürk’e benzerliğiyle tanınan Sayın Nejdet Bardak’ın katılımı, amacının dışına çekilmeye çalışılmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla