Milas Çizgi Gazetesi

ADALETSİZ BİR ADALET SAVAŞI

ADALETSİZ BİR ADALET SAVAŞI
Süt Birliği
Ahmet ÖzgerTÜM YAZILARI
Okundu
14 Kasım 2023 - 9:41
Süt Birliği

Can Atalay milletvekili seçildiği 14 Mayıs’tan beri cezaevinde tutuluyor. Suçludur, değildir, haklıdır, haksızdır deme lüksümüz yok zira biz yargı makamı değiliz. Ancak şunu çok iyi biliyoruz ki hakkında kesinleşmiş bir mahkûmiyet kararı olsa YSK seçime girmesine izin veremezdi. Bakın vermezdi demiyorum veremezdi.

Diyelim ki seçildi mazbatasını alamazdı ama hem seçildi hem de mazbatasını aldı ve nasıl bir hukuk garabetidir ki bu durum vekil seçildikten sonra tahliye edilmesi beklenirken milli iradeye pranga vurulmuştur. Bu da yetmemiş gibi AYM’nin hak mahrumiyeti kararı vermesi bile ciddiye alınmamış hatta 2 yüksek mahkeme karşı karşıya gelmiştir. Şu anda yaşananların sebebi ne olursa olsun ortaya çıkan durum daha önce uzun bir süredir emarelerini gördüğümüz ancak bu kadar net bir şekilde ortaya çıkmasıyla artık inkâr edemeyeceğimiz, adaletin artık olmadığı yargının siyasallaştığı ve hukuk devleti kavramının son bulduğu gerçeğini göstermiştir. Hatta bunu artık kör sağır dilsizde olsanız anlamamanız mümkün değildir.

İnsanların suçu varsa elbette kanunlar önünde eşitlik ilkesi çerçevesinde yargılanmasından daha doğal bir şey yok ama bizden olunca bir şekilde yırtarsın fakat bizden değilsen kanunda neymiş hukukta neymiş bize biat edene kadar seni suçlarız cezalandırırız mantığı ile geldiğimiz noktada adaletten uzak bir adalet savaşı veriyoruz.

Ben ne Türkiye İşçi Partiliyim nede Can Bey’i tanırım ama ben “KADIYI SATIN ALDIĞIN GÜN ADALET ÖLÜR, ADALET ÖLDÜĞÜ GÜN DEVLET ÖLÜR” diyen Fatih Sultan Mehmet Han düsturu ile hareket ediyorum. Yani benden olsun ya da olmasın haksızlık varsa karşısında durmak inancımızın gereğidir diye düşünüyorum ve bu şuurla yazılarımı yazıyorum…

Bu gelişmeler bu kadar ortadayken Sayın Adalet Bakanı ve yüksek yargıçların vicdanları sızlamıyor olması da ayrı bir garabet olsa gerek…

Zira eğer sızlasa en azından birkaç istifa gelirdi ama ortada koltuktan vazgeçecek kimse yok gibi.

Gelelim bu salı gününde Milas için hayallerimize…

Mesela neden bu ovayı baştan başa geçen bir tramvay hattımız yok. Olsa fena olmazdı dimi şehrin içinde kolay ve ekonomik olduğu kadar keyifli bir toplu taşıma olmuş olmaz mı?

Ya da belediyemiz halkımız ile iş birliği yapıp her köye bir atölye projesi başlatsa köylerden şehre göçü engellemiş köylüye köyde iş imkânı sunmuş olmaz mı?

Bu iki hayalimin teknik detayları ve geliştirilmesi için fikrimize danışılırsa elbette detayları yetkililerimizle seve seve paylaşırız.

Bu her iki önerimizde Sevgili Milas halkının daha güzel bir Milas’ta yaşayabilmesi içindir.

Bu iki konuda hem Milas Belediyesi hem de Milas Kaymakamlığı’nın üzerine bir sorumluluk olmakla beraber ister tek başlarına ister Milaslı hemşehrilerimle iş birliği yaparak isterlerse de birbirleri ile el ele vererek ki bence en doğrusu budur merkez hükümeti temsilen kaymakamlık yerel yönetimi  temsilen belediye iş birliği yaparak bu projeleri hayata geçirebilir böylece hem köylü köyünde bağı bahçesi ile ilgilenirken hem de saatlerce yol gitmek yerine evinin önünde  iş imkanına sahip olacak üretim artacak ve üretilen ürüne yerel ve merkezi yönetimden alım garantisi verilerek gelecek kaygısı minimuma indirilmiş mutlu bir Milas’ı elbirliği ile elde edebileceğiz.

Ve tabi şehrin içinde daha hızlı ve daha güvenli bir ulaşım aracımız olacak.

Daha güzel yarınlarda buluşmak dileği ile…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla