Milas Çizgi Gazetesi

43. Dönem 3. Bölgeler arası toplantısı Muğla’da başladı

43. Dönem 3. Bölgeler arası toplantısı Muğla’da başladı
Süt Birliği
103 okundu Okundu
21 Temmuz 2023 - 11:47
Süt Birliği

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen 3. Bölgeler arası toplantıya Muğla Valisi Sayın Orhan TAVLI, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr Osman GÜRÜN, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, Tabip Odası Başkanı Dr. Cafer ŞAHİN, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent KARAKUŞ, Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Başkanı Ecz. Arman ÜNEY ve yönetim kurulu, Tüm Eczacı Kooperatifler Birliği Başkanı Ecz. Mehmet Sait YÜCEL, Bursa Ecza Kooperatifi yönetim kurulu Başkanı Ecz. Recep GÖRMEZ ve yönetim kurulu üyeleri Türk Eczacıları Birliğine bağlı 54 eczacı odası yönetim Kurulu, delegeleri, yetkili kurulları ve misafirler katıldı.

Açılış Konuşmasını yapan 32. Bölge Muğla Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Kadir Serkan TEKİN “Bu büyük organizasyonun Muğla’mızda yapılmasından büyük onur duyuyorum. Her türlü felakette, olaylarda hep omuz omuza olan birbirine kenetlenen her zaman en ön safta BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK KURULUŞU olmanın gereğini yapan tüm eczacılarımıza, Bizlere hep destek veren ve gayretlendiren Genel Başkanımız Ecz. Arman ÜNEY’e, misafirimiz olarak şehrimize gelen 54 odamızın yönetim ve yetkili kurularına, tüm meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlerin bu yoğun turizm mevsiminde organizasyonu yapmamızda emekleri olan destek veren Sayın Valimiz Orhan TAVLI, Büyük Şehir Belediye Başkanımız Dr. Osman GÜRÜN, Her konuda yardımcı olan Bursa Ecza Kooperatifi yönetim kuruluna sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. Bu süreç içerisinde hiç çekinmeden gece gündüz çalışmalar ve hazırlıkları yapan yönetim kurulu üyelerime ve görevli üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler bu organizasyonu sosyal medyada dillendirildiği gibi 5 yıldızlı otellerde değil Menteşe merkez ilçemizde bulunan şehir otellerimizde sizleri ağırlıyoruz.

Toplantımızı Üniversitemizin Atatürk Kültür Merkezinde yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Üniversitemizin Öğrenci Sarayında yiyeceğiz, her şey mütevazi bir şekilde olacak. İllaki en lüks yerlerde birlikte olmak gerekmiyor. Aksaklıklarımız olmayacak mı? Tabiî ki olacak, ama olursa da şimdiden herkesten özür diliyorum. Bu arada bu organizasyonun özgürlükler şehri MUĞLAMIZDA ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında olmasından onur duyuyorum. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun. HEP BİRLİKTE, HEP BİRLİKLE ” dedi.

Daha sonra Tüm Kooperatifler Birliği Başkanı Ecz. Mehmet Sait YÜCEL, Geçmiş Dönem Türk Eczacıları Birliği Saymanı Ecz. Nevin TAŞLIÇAY birer konuşma gerçekleştirdiler.

Türk Eczacıları Birliği Genel Başkanı Ecz. Arman ÜNEY “Bu güzel coğrafyada hep birlikte olmaktan gurur duyduğunu belirterek Ev sahipliğini yapan odamız yönetim kuruluna ve katılımcılara teşekkür etti”

Muğla Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Osman GÜRÜN “Böyle bir toplantının özellikle Muğla’mızın merkezinde Menteşe ilçemizde gerçekleşmesinin çok güzel olduğunu, coğrafi ve kültürel olarak çok önemli bir yere sahip Menteşemizin tüm Türkiye’deki eczacı odalarımızı ve misafirlerini ağırlaması çok önemli ve gurur verici bir duygu olduğunu belirtti”

Muğla Valisi Orhan TAVLI “Bugüne kadar ülkemizde ve dünyada meydana gelen pandemi ve felaketlerde en ön sırada hareket eden Tüm eczacılarımıza çok teşekkür ediyor ve alkışlıyorum hepiniz hoş geldiniz” dedi.

Ayrıca 32. Bölge Muğla Eczacı Odasının özel davetlisi olarak toplantıya katılan 12 Adalar Eczacılar Birliği Başkanı Ecz. Nikolaos Foutoulis’de bir konuşma yaparak “Ülkenizde meydana gelen felaketlerde hemen Muğla Eczacı Odamız ile iletişime geçerek yapılabilecek her türlü yardıma hazır olduğumuzu belirttik. Her zaman istişare içerisinde olduk. Bu birlikteliğin her zaman her koşulda sürmesini arzuluyoruz. Her zaman beraber hareket etmeye hazırız. Bu birlikteliği İleriye taşımak en büyük arzumuz” dedi.

Konuşmaların ardından 12 Adalar Eczacılar Birliği Başkanı Ecz. Nikolaos Foutouli’e , Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Başkanı Ecz. Arman ÜNEY’e ve 32. Bölge Muğla Eczacı Odası Yönetim Kurulu başkanı Ecz. Kadir Serkan TEKİN’ e karşılıklı olarak hediyeler takdim edildi.

Daha Sonra Türk Eczacıları Birliği Genel Sekreteri Ecz. Saygın GARĞIN ve Türk Eczacıları Birliği Saymanı Ecz. Tahir ÖZELÇİ, Türk Eczacıları Birliği Denetleme Kurulu Başkanı Ecz. Oğuzhan ULUTAŞ raporları sundular.

Türk Eczacıları Birliği 43. Dönem 3. Bölgeler Arası toplantı 2. Ve 3. Gün de 54 oda başkanlarının konuşmaları ve görüşler ile 21 -22 Temmuz tarihlerinde devam edecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla