Milas Çizgi

2023 YILI TARIMSAL SULAMA FAALİYETLERİ TOPLANTISI YAPILDI

2023 YILI TARIMSAL SULAMA FAALİYETLERİ TOPLANTISI YAPILDI
Süt Birliği
144 okundu Okundu
16 Haziran 2023 - 12:12
Süt Birliği

2023 yılı Tarımsal Sulama Faaliyetleri Toplantısı, Vali Yardımcısı ve Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı İsmail Soykan’ın başkanlığında Yatağan da gerçekleşti.

 

İklim Değişikliği ve Tarımsal Sulamada Su Tasarrufu konuları ile başlayan toplantıda İlimizin bitkisel üretim potansiyelinin maksimum düzeyde değerlendirilmesi için sulanan alanların arttırılması ile mevcut sulama yapılan alanlarımızda verim ve kalitenin yükseltilmesi ve suyun etkin ve verimli kullanılması için mutlaka modern sulama tekniklerinin kullanılması gerektiği vurgulandı.

Sulama tesislerinin etkin, verimli ve düzenli kullanımını sağlayarak sulu tarımın gelişmesini ve üretimin dengeli olarak artırılması vizyonu ile çalışan Kazan Göleti Sulaması, Yuvarlakçay Sulaması, Milas Ovası Menteş Sulaması, Milas Ovası Kırcağız Sulaması, Selimiye Ovası Sulaması ve Mumcular Karaova Sulaması gibi üniteleri kapsayan Menteşe Havzası Sulama Birliği de görüşlerini dile getirdi.

iklim değişikliğine uyum ve çoraklaşmanın önlenmesi konularının da gündeme geldiği toplantıda İlkim değişikliğinin de etkisiyle su kaynaklarımız başta olmak üzere tüm doğal kaynaklarımızın çok daha dikkatli ve tasarruflu kullanmak için alınacak tedbirler ve izlenecek yol haritası görüşüldü karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

Toplantıya Vali Yardımcısı ve  Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı İsmail Soykan’ın yanı sıra Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Yatağan Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Yunus Tuna, DSİ 213.Şube Müdürü Nurettin Kıvrak, Menteşe Havzası Sulama Birliği Başkanı Süleyman Karabıyık, mahalle muhtarları ve yetkililer katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.