2023-2024 SÜPER AMATÖR KÜMEDE MİLAS BELEDİYE MİLASSPOR FUTBOL TAKIMINDA BEĞENİ KAZANAN SPORCULAR

2023-2024 SÜPER AMATÖR KÜMEDE MİLAS BELEDİYE MİLASSPOR FUTBOL TAKIMINDA BEĞENİ KAZANAN SPORCULAR

Merhaba Milas Çizgi Gazetesi ‘Teknik Alan Köşesi’ okurları bugün sizlere köşemde, Muğla Mahalli 2023-2024 futbol sezonunda Süper Amatör kümede Milas Belediye Milasspor takımı forması altında futbol oynayan oynadıkları güzel futbolla dikkat çeken sporcu kardeşlerimizi Milaslı sevgili futbol sever okurlarımıza köşemden tanıtmak istiyorum.

SERKAN OSMA: 2023-2024 futbol sezonu başında hedef bal ligi diye kurulan amatör kümelerde hatırı sayılır paralar harcanan Milas Belediye Milasspor takımına transfer olan tecrübeli oyuncu karşıdan bakıldığında uzun boyu ile defans oyuncusu zannedilen Serkan Osma çok iyi tekniği sahada sahip olduğu her topu çok zekice kullanmasıyla daha ilk müsabakasında orta sahada mor beyazlı ekibin çok iyi transferi olduğunu gösterdi. Serkan Osma sezon başında kurulan zengin kadroda zaman zaman oyuna sonradan dahil olan sevgili Serkan Osma görev aldığı her müsabakada oyun zekası dayanıklı yanıyla oynadığı müsabakalarda bence görevini iyi yaptı. Serkan Osma uzun boyuna rağmen sahada attığı ters çalımlarla bire birlerde karşısındaki rakiplerini ipe dizer gibi geçerek yeteneğini Milaslı futbol severlere gösterdi. Sevgili Serkan Osma görev aldığı müsabakalarda oyun disiplinine sadık kalarak oynadı. Her maçının üstüne koyarak iyi bir sporcu olduğunu cümle alleme gösterdi. Sezon içerisinde dikkatle takip ettiğim Serkan Osma bence geçen sezonun en isabetli transferlerinden birisiydi. Milas takımları iyi transferler yapmak istiyorlarsa Serkan Osma gibi sporcuları transfer etsinler. Serkan Osma Milas Belediye Milasspor takımında oynadığı akılcı futbolla Milaslı futbol severlerde iz bıraktı.

SİNAN BOZKIR: Ben uzun yıllardan beri futbolun içerisindeyim bu gözler ne kadar yetenekli amatör futbolcu varsa hepsini gördü. Mor beyazlı kulübün sezon başında kurulan güçlü kadro içerisinde Sinan Bozkır kardeşimi ilk kez izlediğimde mükemmel sol ayağı, çok iyi ters çalım atma yeteneği ile adamı ipe dizer gibi çalımlarla geçen az adam gördüm. Sinan Bozkır mor beyazlı forma altında görev aldığı her müsabakada mükemmele yakın futbol oynadı sezon başında aldığı her kuruşu helal ettirdi. Sinan Bozkır saha içerisinde dripling yaparken rakip defansın üzerine ters ayakla gittiği için karşısına çıkan her defans oyuncusunu geçmeyi iyi bildi. Bazı profesyonel takımlarda çok rahat oynayabilecek yeteneğe sahip olan Sinan Bozkır nasıl oldu da sezon başında Milas Belediye Milasspor takımına transfer edildi. Bu transfer başarısında emeği geçenlere köşemde kutluyorum. Sevgili Sinan Bozkır kardeşimiz 2024-2025 futbol sezonunda hangi futbol takımında forma giyen bilemem ama önümüzdeki sezonda Mahalli Süper Amatör kümede yer alacak olan, Milas Belediye Milasspor, Doktor Alp Milasspor, Kıyıkışlacık İasos Spor süper amatör küme yer alan takımlarımızın birinde yer almasını bekliyorum yukarıda adı geçen takımlarımızın yönetim kurulunda görev yapan sevgili kardeşlerim bir an önce transfer için kollarını sıvamaları lazım.

TANER ÇEKİCİ: Aydın futbolunun isim yapmış tanınmış yetenekli futbolcularının başında gelen Taner Çekiç  kardeşimiz 2023-2024 futbol sezonunun son gününde Milas Belediye Milasspor takımına transfer oldu. Mor beyazlı ekipte görev alan yönetim kurulu üyeleri Aydın ilinde büyük ismi olan Taner Çekiç kardeşimize transferin son gününde mor beyazlı kadroya kattılar. Taner Çekiç sezon içerisinde yer aldığı Milas Belediye Milasspor takımı kadrosu içerisinde orta sahada oynadığı akılcı futbol ile müsabakaları takip eden her spor severin beğenisini kazandı. Çok iyi oyun zekasına sahip olan, oyun içerisinde ileri geri çalışarak kendini unutturan Taner Çekiç kardeşimiz sezon içerisinde mor beyazlı forma altında bence çok başarılı müsabakalar sergiledi dolayısıyla görevini iyi yaptı. Böyle tecrübeli, yetenekli sporcu kardeşlerimizi transfer etmek isteyen sevgili yönetici kardeşlerimiz haziran ayı sonuna kadar böyle elit sporcuları kadrolarına katmaları gerekmektedir. Sevgili Taner Çekiç gibi amatör kümelerde isim yapmış oyuncuları bir an önce kadrolarına katmak isteyen takımlarımız ellerini çabuk tutmaları gerekmektedir. 2023-2024 futbol sezonunda mor beyazlı forma altında güzel bir sezon geçiren sevgili Taner Çekiç kardeşimize Milas Çizgi Gazetesi Spor Birimi olarak önümüzdeki sezonda şimdiden başarılar diliyoruz.

Sercan Ergin( sercanergin@milascizgi.com )