Milas Çizgi Gazetesi

12 AY TURİZM VURGUSU

12 AY TURİZM VURGUSU
Süt Birliği
Okundu
19 Nisan 2024 - 9:43
Süt Birliği
Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan turizm haftası kutlama etkinlikleri, Güllük Mahallesinde yapıldı. Kaymakam Mustafa Ünver Böke bölgede turizmin 12 aya yayılması ve daha uzun süreli turizm için çalışmalar yapıldığını vurguladı.

 

18 Nisan Perşembe günü Milas’ın Güllük Mahallesinde Turizm haftası kutlama etkinlikleri düzenlendi.

Turizm haftası, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanıyor. Milas’taki turizm haftası kutlama etkinlikleri, Güllük Mahallesinde yapıldı.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Güllük’teki yunus heykeli olarak bilinen Hermiyas heykeli önünden başlayan kortej yürüyüşünde bando ekibi ile davul zurna ekibi şarkılar çaldı. Milas Yörük Obaları Kültür Derneği yönetici ve üyeleri ise yöresel kıyafetlerle katıldıkları kortejde oyunları ile çalınan şarkılara eşlik etti.

Kortej yürüyüşünün ardından Güllük sahil meydanında gerçekleştirilen törende konuşan Milas Turizm Danışma Bürosu Şube Müdürü Burcu Saylak günün anlam ve önemine dair yaptığı açılış konuşmasında, turizmin önemine vurgu yaparak yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Daha sonra Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un turizm haftası mesajı okundu.

Turizm haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Liseler Arası Kompozisyon Yarışması’nda birinci olan Milas Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencisi Tuanna Durmaz’ın ödülünü Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke takdim etti. Yine aynı yarışmada ikinci olan Milas Doktor Mete Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Mukaddes Hoşça’nın ödülünü Hava İkmal Binbaşı Yasin Bozkurt takdim etti. Yarışmada üçüncü olan Milas Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hayrünnisa Bayram’ın ödülünü ise Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz takdim etti.

TOPUZ VE BÖKE 12 AY TURİZM VURGUSU YAPTI

Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz konuşmasında, turizm açısından Muğla’nın potansiyellerine dikkat çekerek başka ülkelerde gördüğü manzaralardan örnekler verdi. Kaymakam Mustafa Ünver Böke ise bölgede turizmin 12 aya yayılması ve daha uzun süreli turizm için çalışmalar yapıldığını vurguladı.

Yarışma birincisi Tuanna Durmaz’ın kompozisyonunu okumasının ardından Milas Yörük Obaları Kültür Derneği üyeleri halk oyunları gösterisi sergiledi.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI DA ZEYBEK OYNADI

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ve Belediye Başkanı Fevzi Topuz da, halk oyunları gösterisinin ardından dernek üyeleri ile birlikte zeybek oynadı.  Böke ve Topuz’un oyunları da ilgiyle izlendi.

KEŞKEK İKRAM EDİLDİ

Güllük’teki etkinliklerin sonunda törene katılanlara keşkek ikram edildi.

TEKNELER İLE KIYIKIŞLACIK’A GİTTİLER

Etkinliklere katılanlar daha sonra tekne gezisi ile Kıyıkışlacık’a gittiler. İasos Antik Kentini gezisinin ardından Milas Yörük Obaları Kültür Derneği halk oyunları gösterisi sundu.

Daha sonra verilen öğle yemeği arasının ardından etkinlikler sona erdi. Davetliler tekne gezisi ile tekrar Güllük’e döndüler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Araç çubuğuna atla